SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenie miesiąca i analiza-martwy ciąg z tyłu

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728659
Kolejne ćwiczenie,rzadko obecnie stosowane i pewnie wiekszośc igdy tego nie trenowała-martwy ciag ze sztangą z tyłu

Ojan,Wzorek pewnie je znaja,może nawet ćwiczyli?

Dla zupełnie zdziwionych i podchodzacych do tego ćwiczenia konserwatywnie i sceptycznie(czyli na NIE ) -taka ciekawostka-ten sposób wykonywania mc był dopuszczony na pierwszych kilku mistrzostwach Polski w trójboju siłowym,w ten sposób nawet ustanawiano rekordy.



Wykonanie:
-stajemy przed sztanga-sztanga za nogami a nie przed,jak w klasycznym mc
-chwytamy przechwytem,nachwytem-jak komu wygodniej
-wstajemy pracując nogami i grzbietem-zasady jak przy mc klasycznym
-uważamy przy opuszczaniu-tu nie poleca sie rzucać sztangi-można sobie na podudzia opuścić...



Jak jest różnica?


-mc z tyłu ma troche inaczej ulokowany ciężar i środek ciężkości-można bardziej wykorzystać siłę nóg i grzbietu-zawodnicy tak go wykonyjacy mieli przeważnie wieksze wyniki niz przy klasycznym mc.Troche inaczej też racuja mięśnie barków i góry pleców
Trenowałem mc na te dwa sposoby ale osoiście bardziej jednak pasował mnie klasyczny z przodu.
Mc z tyłu za to chętnie wykonywałem podczas treningu nóg-praktycznie wyniki były o 2-3 powtórzenia wieksze niz z przodu mc
Zaleta też mc z tyłu było lepsze wykorzystanie pracy nóg-dobre to jest dla osób mających z tym problemy-wykonuja praktycznie mc z grzbietu-nie wykorzystując nóg w pierwszej fazie.


Polecam włączyć to do treningu-oprócz ciekawych doznań mieśniowych i innej techniki,dodakowo rozbawi Was zdziwienie współćwiczących


Jestem też ciekaw-kto to ćwicznie kiedykolwiek robił?










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Kurcze Masti - te zdjęcia to piękna sprawa. Powinieneś zrobić jakąś wystawę - i nie żartuję tutaj a serio piszę.

Na te martwe ciągi z tyłu, to faktycznie była "moda", bo mój ojciec mi opowiadał, że też właśnie często tak ćwiczył. To zresztą on mi to ćwiczenie pokazał.

W moim przypadku trochę przeszkadzają krótkie ręce - praktyczne we wszystkich ciuchach mam za długie rękawy . Ale jedno co zauważyłem, to kolosalna różnica w tych ciągach - może tylko w moim przypadku - jest jeśli robiłem je w zwykłych butach albo w butach ciężarowych z wyższą piętą. W takich zwykłych musiałem się dość mocno pochylać do przodu. Nie ważne z jakim ciężarem - zawsze był ten mankament. W ciężarowych butach szło jak po maśle z nienaganną pozycją.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Dla mnie to nazywało się : przysiady ze sztangą
Robiłem może kilka razy gdy byłem młodzieńcem (krótkie ręce w tym nie pomagają).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziwnie nazwałes to ćwiczenia ,ja zawsze to znałem jako -przysiad ze sztanga za plecami lub jako przysiad ze sztanga z tyłu w dłoniach



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Może to kwestia odkładania sztangi przy każdym powtórzeniu?
Przysiad ze sztangą z tyłu robiłem przez dwa miesiące gdy nie miałem do dyspozycji stojaków do przysiadów. Jako że że mam stosunkowo długie ręce, robiłem ten przysiad aż do dotknięcia sztangą podłogi. Ćwiczenie w moim przypadku dość niewygodne, gdyż trzeba albo wykonywać je w spodniach, albo bardzo uważać na łydki.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Ćwiczenie w moim przypadku dość niewygodne, gdyż trzeba albo wykonywać je w spodniach, albo bardzo uważać na łydki.


nie tylko w Twoim przypadku
można z powodzeniem zaliczyc je do grupy "ćwiczeń niewygodnych"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728659
Przy dłuższym treningu robi sie zupełnie sympatyczne-choć jest pewnie kwestia anatomiczna-nie każdemu to podchodzi oraz kwestia średnicy obciażenia na sztandze. Na olimpijskich dobrze się robi-jak sa mniejsze srednice troche jest kłopotliwy poczatek.

Co do nazwy-tak się na to mówiło w trójboju -nawet nie pomyslałem,że to pod przysiad mozna podłączyć. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
też o robiłem jak mnie night poprosił o sprawdzenie mobilności kręgosłupa oraz miednicy. od razu na tym się wyłapie kto ma jakie problemy i z czym.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
masti
Na olimpijskich dobrze się robi-jak sa mniejsze srednice troche jest kłopotliwy poczatek.



No tak, przy olimpijskim miałbym sztangę 20cm nad podłogą, przy tym którym dysponowałem miałem 13cm i zdzierałem sobie pęciny ;)
Niemniej ćwiczenie ciekawe i w przypadku braku stojaków, bardzo przydatne.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699708
kiedyś w planie treningowym na nogi to było moje obowiązkowe ćwiczenie, tylko że ja robiłem je na maszynie smitha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728659
Na maszynie to jednak inny ruch-można plecy mniej angażować a bardziej nogi.

Do tego dowiedziałem się,że to ćwiczenie ma także inną nazwę..:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
swojego czasu wykonywałem za to tego typu przysiad(wychodziłem w górę nogami ,a nie grzbietem) ,bo jak robiłem ze sztagą na barkach to kolanicha mocno skrzypiały i bolały
no i juz sam nie wiem czy robiłem przysiad czy m.ciąg
instruktor łaził ,patrzył i pytał sie mnie dlaczego tak robie m.ciąg ,no a ja ,ze inaczej nie moge na uda robic bo kolana bolą






Zmieniony przez - dacho w dniu 2015-02-02 23:52:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

Następny temat

Luty - Konkurs Sportowa Sylwetka - Muzzy17

WHEY premium