SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Wzrost , genetyka a trening.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 552 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14298
Jak dla mnie to podwiesic by pasowalo i na czerwono. Kozacki artykoł, ale sog nie wejdzie

Zmieniony przez - mały kox w dniu 2009-03-29 22:01:05

trzeba j**ać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 120
Przydatne informacje. Sog za artykuł i dzięki oby więcej takich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
Chciałem się tylko upewnić.
Jeżeli mam 15 lat, 175cm 63kg wagi (wchodzę w fazę szybkiego wzrostu)to mogę normalnie robić przysiady ze sztangą 4 razy w tygodniu przy moim max obciążeniu 70 kg (do końca wakacji może będzie z 80-85) ?? Czy to nie wpłynie na zmniejszenie mojego końcowego wzrostu??
To dla mnie bardzo ważne (mam szanse zostac siatkarzem zawodowym, wiec kazdy cm się liczy).
Pytam tak, bo chciałbym być w 100% pewny zanim zacznę trening,że nie wpłynie on negatywnie na mój wzrost. Wiadomości z artykułu są sprawdzone??
Pytam tak, bo ostatnio starszy kolega z klubu (21 lat) mówił, żebym w fazie wzrostu nie robił żadnych przysiadów ze sztangą, bo one mi zaszkodza ( i tu mu chodzilo wlasnie o wzrost). Proszę o odpowiedzi :)
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
rób poprawnie technicznie, to nic się nie stanie

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
Zła technika może wpłynąć na wzrost?? Nie mam idealnej:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
to popracuj
nie na wzrost, tylko na kręgosłup, ale przysiady łatwiej wykonać technicznie, niż np. MC.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
Bardzo się cieszę, że przysiady ze sztanga nie zmniejszy mojego wzrostu. Już myślałem, że będę mógł poważnie ćwiczyć dopiero jak przestanę rosnąć.
Z artykułu wynika, że mogę nawet wzrost przyspieszyć poprzez trening przysiadów, a to mi nawet na rękę.
Świetny artykuł
Pozdrawiam



Zmieniony przez - marcinh94 w dniu 2009-06-22 21:10:13

Przysiady będą teraz już prawidłowe technicznie, bo będę je robił na specjalnej maszynie, która pozwala tylko na pionowe ruchy sztangi:)(maszyna Smitha)


Zmieniony przez - marcinh94 w dniu 2009-06-22 21:16:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
Dzisiaj przeglądałem treningi na wyskok i tu znowu dylemat. Dudek twierdzi, że można dopiero trenować przysiady jak już przestaniemy rosnąć.
To jak to wreszcie jest. Niech mi to ktoś wytłumaczy. Nie chce zmniejszyć swojego wzrostu, a z drugiej strony chciałbym jak najszybciej zacząć ćwiczyć. Robię przysiady z obciążeniem max 80 kg (dzisiaj zrobiłem pierwszy raz przysiady z takim obciążeniem). Wiek jak już wcześniej wspominałem to 15 lat (jeżeli to ważne to nie przechodziłem jeszcze okresu dojrzewania)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 859 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6352
Baaardzo ciekawy art.
W moim przypadku chyba nastąpił pewien zbieg okoliczności, gdyż w grudniu ubiegłego roku w swoim planie treningowym uwzględniłem MC i przysiady. Mam problem z tarczycą tak też bardzo regularnie kontroluje swój wzrost i wagę. Co ciekawe od stycznia do dziś nie urosłem ani 1cm. Mama oczywiście przyczynę widzi w siłowni, ja mam nadzieje, że może jeszcze ruszę gdyż mam dopiero 16 lat, a jak nie to 183cm też mi wystarczą. Pozdrawiam

Odra opolska - królowa całego Śląska !
Jak ważny jest posiłek potreningowy ! - http://www.sfd.pl/[art]_Okno_anaboliczne-t502247.html
Nie zapominaj o solach mineralnych! - http://www.sfd.pl/[art]_Sole_mineralne-t574211.html
Problem ze snem? - http://www.sfd.pl/[art]_Problem_z_regeneracją_Może_to_bezsenność_[art]-t678830.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
pomoze ktos??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w kolanie. PROSZĘ O POMOC!!!!

Następny temat

Plan do oceny (masa)

WHEY premium