SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]Trenujemy - Cel: utrata wagi, poprawa sylwetki, zwiększona wytrzymałość

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 14125

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

37

Waga

79,6

Wzrost

168

Cel treningowy

utrata wagi, poprawa sylwetki, poprawa wytrzymałości

Staż treningowy na siłowni

7 miesięcy

Uprawiane inne sporty

bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

ok 2350 kcal na dzień; białko 130-150 g; tłuzcze - 70-90g ; węglowodany 240-250 g

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

BCAA 10g + kreatyna 5g - przed i po treningu; multivitamina Olimp + tran codziennie

Ostatnio przerabiany plan

FBW 5X5 treningi A-B-A ( trening A- fronty, wyciskanie na płaskiej, wiosłowanie sztangą, wzniosy sztangielek bokiem, biceps+triceps, brzuch; trening B - Martwy ciąg, wyciskanie żołnierskie, podciąganie wąskim chwytem, wyciskanie sztangi wąsko, biceps, brz

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Martwy ciąg 145kg, Wyciskanie sztangi 105 kg, Przysiad Fronty - 105 kg, podciągnięcia 13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
Cześć

Uzupełniam zaległości czyli pomiary z dnia 27.08.2017 :

Łydka -37 cm
Udo - 54cm
Biodra - 95 cm
Pas - 89 cm
Klatka - 106 cm
Biceps - 37 cm
Przedramię - 29 cm
Waga - 77,70 kg

A więc co najważniejsze pas i waga na minusie może nie duży ale minus jest....

A po pomiarach trening masakra czyli 30 km...pierwsza trzydziestka przed wrześniowym maratonem w Warszawie.
Później regeneracja i popołudnie z rodzinką na zakupach.

Dziś za to trening ze znajomym na siłowni. Jeszcze tak trening mi nie "wszedł" jak dziś ...fajne tempo pracy wzajemna mobilizacja i motywacja.
Świetna praca i super samopoczucie..
A u was jak z treningami ...wolicie sami czy ze znajomymi.Piszcie wasze spostrzeżenia na ten temat
Mi dziś naprawdę się podobało A zrobiliśmy

fronty 4 x 15powtórzeń
Wiosła nachwytem 4 X 15 powtórzeń
Podciąganie wąskim uchwytem 4 x do maxa
Wyciskanie płaska 3 X 15 powtórzeń
Wyciskanie sztangielek ławka skos 3X 15 powtórzeń
Arnoldki 3x20 powtórzeń
unoszenie ramion ze sztangielkami w bok siedząc 3x 20 powtórzeń
biceps sztanga 3 X 20 powtórzeń
triceps wyciąg góra 3 X 20 powtórzeń
na koniec brzuch kółko i skręty z obciążeniem na bramie






Zmieniony przez - artur_szw w dniu 2017-08-28 21:33:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
03.09.2017 dzień pomiarów :

Łydka -38 cm
Udo - 58 cm
Biodra - 94 cm
Pas - 89 cm
Klatka - 104 cm
Biceps - 37 cm
Przedramię - 29 cm
Waga - 77,80 kg
Pomiar tkanki tłuszczowej - 16% - pomiar fałdomierzem
czyli 0,10 kg w górę ...do góry idziemy z łydką i udami, lecą pas, biodra i klatka piersiowa

Ciekawe jak te pomiary odczytywać ????Pomoże ktoś????

















Zmieniony przez - artur_szw w dniu 2017-09-03 17:09:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
Oprócz pomiarów regularnych ciała 3 września to również start w jubileuszowym X Biegu Koguta w Oławie rozegranym na dystansie 10 km.
Powiem wam dzięki siłowni i treningom FBW czuję moc w nogach.... czas to 46:37 czyli życiówka poprawiona na tym dystansie o ponad dwie minuty....I niech mi ktoś powie że to nie siłownia...Długo nie mogłem nawet zbliżyć się wcześnie do swojego poprzedniego rekordu.....
To taki mój mały sukces....a ten większy to to że już nie tylko żona towarzyszy mi w sporcie, ale i jeszcze starsza córka dołączyła do nas.
To był jej pierwszy start. Więc rodzinne uprawianie sportu działa. I cieszę się, że mogę być przykładem i inspiracją dla najbliższych.
A może to już One zaczynają mnie inspirować do jeszcze większych wysiłków co ????









1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
Tydzień zmasakrowany. W niedzielę był bieg gdzie padła życiówka, a w poniedziałek zamiast się zregenerować to dobiłem organizm na zajęciach grupowych na siłowni. A zajęcia okazały się naprawdę trudne. Najpierw rowerki gdzie trener zrobił ciężką pracę interwałową. Tętno pod zakres HRmax osiągane moment. Następnie obwód, a tam istna katorga dla mięśni brzuch. No i organizm mnie się na resztę tygodnia zbuntował.....Ej stary daj k***a odpocząć i to nie krzyczał a wrzeszczał.....napady na jedzenie...boląca głowa itp. to sobie zrobiłem delikatny odpust i dopiero wczoraj mocny trening. Poszły sobotnie areoby i bieganie na dystansie około 30 km . .
Warszawa i maraton tuż tuż.
Za to pomiary mmmmm........ złamana waga 77 kg

10.09.2017 dzień pomiarów :

Łydka -38 cm
Udo - 57 cm
Biodra - 95 cm
Pas - 87 cm
Klatka - 104 cm
Biceps - 37 cm
Przedramię - 28 cm
Waga - 76,90 kg
Pomiar tkanki tłuszczowej - 16% - pomiar fałdomierzem

Od początku kontroli wagi mamy -2,7 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
No czasem trzeba zluzować żeby nie przedobrzyć bo jak organizm się w końcu zbuntuje to wpadnie kontuzja.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
Dzisiaj sobota i trening na zakresie 5 powtórzeń.
udało mi się też przy pomocy znajomego nagrać filmy z ćwiczeniami z treningu więc miło będzie jak ocenicie technikę podpowiadając czy ok czy nad czymś się pochylić i poprawić. Jak najbardziej czekam na wasze komentarze. Wszelkie podpowiedzi mile widziane:

I tak na początek wszedł martwy 5X5 waga 110 kg. przyglądając się filmikowi chyba talerze są za małe....jakoś tak wydaje mi się że w końcowej fazie idą okrągłe plecy...


class="link" target="_blank">Martwy ciąg 5X5 - 110 kg - ostatnia seria


Następnie Wiosłowanie podchwytem również 5X5 ciężar 62,5 kg


class="link" target="_blank">Wiosła podchwytem 5X5 - 62,5kg - ostatnia seria


Kolejne to wyciskanie na płaskiej - 5X5 ciężar 85 kg


class="link" target="_blank">Wyciskanie na płaskiej 5X5 - 85 kg


Następnie Żołnierskie 5X5 ciężar 50 kg


class="link" target="_blank">Żołnierskie 5X5 ciężar 50 kg


A następnie weszły ćwiczenia na biceps, triceps na zakończenie zaś brzucho pomęczony.....

Po takim treningu trochę rozciągania prysznic i .... równie ważna "micha". I mówię wam jak ktoś się będzie dziwnie na was patrzył jak spożywacie w szatni ....to niech się patrzy i uczy. Tak zwana "micha" jest cholernie ważna tak samo jak ćwiczenia bo bez jednego ani drugiego tzw "g****" zrobicie. A dziś u mnie było : makaron cycek z kurczaka i szpinak :)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
nie bola Ciebie nadgarstki ? sztanga niezle je wygina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
KEBUL74
nie bola Ciebie nadgarstki ? sztanga niezle je wygina





Nie nigdy nie czułem bólu w nadgarstkach ..... ten moment co uchwyciłeś jest gdy sztanga spoczywa mi spokojnie na barkach coś jak przy frontach...następnie dopinam łokcie i pierwszy ruch to one idą w górę usztywniam wtedy w uchwycie nadgarstki i idziemy nad głowę. I nie miałem bólu w nadgarstkach.
A miałbyś jakieś rady co do tego? Ewentualnie uwagi do techniki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
jednak wisi Ci na palcach , jeszcze tego nie czujesz ale przy maksie robi swoje , wg mnie robisz strasznie sztywno , lekki wychyl do tylu moze byc pomocny ,





ja staram sie robic jak Rip tlumaczy , nie zawsze mi wychodzi ale sie staram
.

?list=PLNhFKPjedRnSwMPtgfpIXG87iyx0eWrb1


Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2017-09-16 22:49:50
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Siądę jutra na spokojnie i spróbuję coś doradzić w kwestii techniki. Jak masz moblność dobrą to nie będzie problemów z nadgarastkami
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 5x5 siła

Następny temat

Przód i tył uda jednocześnie, da radę?

WHEY premium