SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Art] Carb Cycling - Zasady manipulacji węglowodanami

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 99510

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15595
Jeśli ważysz 100 kg to bierz z Artu, a jeśli nie to mechanizm wyliczania ilości białka, węgli i tłuszczów został pokazany. Przetransponuj schemat i proporcje względem własnych wymiarów i możliwości.

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 249 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8335
chodzi mi o to, ze nie na kazdego te proporcje będą dzialac, nie ma pewnej reguły, że jeden musi spożywac x białka i y ww żeby robić suchą, dobrej jakości mase lub rzezbic się.... jesli ktoś jest doswiadczony, wie w jakich proporcjach osiaga najlepsze efekty..

wiec, te proporcje możemy troche pozmieniac ? odjąc ilosc bialka na rzecz ww itd. czy muszą byc takie jak w art ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 267 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5880
IMO lepiej byłoby tak jak na www.kulturystyka.pl  wegle w High Carb dać w przypadku treningu około godzin 16:00, 16:30 dać w przed treningowym, potem w potreningowym i rano. W dni bez treningu (low carb) dać w 3 pierwszych posiłkach. Troche zły pomysł w przypadku treningu o 17 NIE DAWAC wegli przed treningiem za to w wypadajacym treningu przed snem dawac ich pokaźną ilość tak jak zakłada ten temat. Myśle że częśc osób sie ze mną zgodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przerzuciłem do odżywiania i zmieniłem lekko temat.
Czekam na kolejne tłumaczenia
Artykuły które wkleiłeś nie są moje, tylko Mateusza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15595
pablaooo,
Proporcja białka 2 g/kg masy ciała, ustala Ci pewną ogólna wartość białka, którą możesz gospodarować w posiłkach każdego dnia. Jedząc co 2,5-4 godziny w trakcie całodziennej aktywności, z puli białka na dzień, rozdzielasz małe porcje w każdym posiłku, dzięki temu:
- stale dostarczasz białka, w jednakowych odstępach czasu w ciągu dnia, co pośrednio przekłada się na ustabilizowany poziom dostępnych aminokwasów w krwioobiegu przez cały dzień (do budowy mięśni)
- spożywanie pełnowartościowego białka, z różnych źródeł, powoduje, że jest optymalna ilość glutaminy i BCAA we krwi i nie martwisz się o mikrookresy katabolizmu (jak kazde intensywne lub nie) zajęcie.

Więc z tego bym nie rezygnował, a pozostałe wartości(węgle i tłuszcze) wg znajomości własnego organizmu.

Grzechu.
To zależy od również od typu (endo, ekto, mezo).

Przy endo, gdybym miał gainer po treningu, w ostatnim posiłku zrezygnowałbym z węgli.

Dla ekto, proporcje w Arcie mogłyby zostać.

W dni nietreningowe tak jak piszesz 3 pierwsze posiłku, i w zasadzie najważniejsze jest śniadanie dnia następnego.

Zwykle węgle powinny być 3 (śniadanie, przed - potreningowy). IMO, w arcie gdy trening jest o 17, a węgli przed nie ma to kwestia właśnie manipulacji. Każdy "kalibruje" pod siebie

Skalar
Widocznie pomyłka, ale widzę, że nie poprawiłeś ;)

Zmieniony przez - Sniv w dniu 2008-08-10 12:42:26

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 267 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5880
Jestem typowym endo, dieta tez jest skierowana zwłaszcza dla endomorfików (będać ektomorfikiem na pewno nie srałbym sie z czyms takim bo dieta do najłatwiejszych w utrzymywaniu nie należy)

własnie taka kalibracje mam zamiar zastosowac, ze szkoły przyjezdzam autobusem, dopiero o 14:30 , 14:40 jestem w domu wtedy jem przed treningowy wysoko węglowy, trening o 16:00 , 16:20 , koncze trening koło 17, max 17:30, leci bezpośrednio WPI z glumatamina, w niedalekiej przyszłosci Anabolic Halo, potem ok 18:00 jest wysokowęglowy posiłek potreningwy i posiłek przed snem juz koło 21

dajac węgle w przypadku endomorficznej budowy somatycznej ryzykujemy sporo, bo w treningu przed snem duza ilośc węgli nawet podczas przestrzegania zasad Carb Cyclingu jest dla endomorfika zupełnie niewskazana, wiem z własnej autopsji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1899 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7576
super art jestem w połowie i wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem :)

sog jak nic!

flat beat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 249 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8335
grzechu posilek weglowodanowy o godz 18:00 to po pierwsze nie jest posilek przed spaniem... chyba ze chodzisz spac o 20
a po drugie to ten posilek ma na celu zatrzymanie katabolizmu i wejscie miesni w stan anabolizmu, wiec nie martw sie, nie odłoży ci się to w tkance tłuszczowej.... chyba ze twoim posilkiem potreningowym jest cheesburger z frytkami

ps. sorry, nie zobaczylem ze masz kolacje o 21:00, to i tak nie zmnienia faktu, ze o 18:00 spokojnie mozesz sobie szamać posilek po treningowy....

Zmieniony przez - pablaooo w dniu 2008-08-10 17:30:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 267 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5880
Pablaooo, napisałeś że to nie zmienia faktu, własnie tak napisałem: posiłek po treningowy wysokowęglowy o 18:00 jem, o 21:00 posiłek białkowy z dodatkiem tłuszczu. Chodziło mi o to ze drugiego posiłku po treningu wysoko węglowego ( w tym wypadku byłby to posiłek przed snem) nie będe jadł, tylko węgle z niego dam przed treningiem, co wydaje mi sie korzystniejsze nawet dla samej efektywnosci treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 249 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8335
o w takim razie sorry masz racje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Art] Carb cycling - Manipulowanie węglowodanami alternatywnie

Następny temat

Dieta na podstawie bf

WHEY premium