SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

***PROJEKT MASA 2 - ogogo5*** /Team Antos098/pods.str.37!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29519

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
Czyli jednak miałem rację domyślając się, że lepiej grzeje i czuję tylny akton nie trzymając naturalnej krzywizny, miłe uczucie samemu uczyć się czegoś

Antos, jak wtedy wygląda obciążenie kręgosłupa? W końcu u niektórych są spore ciężary czy to na sztandze czy hantlach. Tak samo efektywnie można to wykonać siedząc i pochylając się?
ps. głowa równo z ciałem czy do góry w tym ćwiczeniu?

Zmieniony przez - wojtekpab w dniu 2013-02-22 22:48:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
siedząc tego nie zrobisz, nie ma szans. Musiałbyś klatkę położyć na kolanach, ale wtedy nie zmieścisz tam sztangi... bez sensu kombinowanie.

Obciążenie kręgosłupa hmm i tak w tym ćwiczeniu nie bierze się dużo kg (sam osobiście nie przekroczyłem 70kg na te 8 ruchów) bo tylny akton naramiennych to nie jest siłacz, to raczej lekkie ciężary, za to technika musi być stosowna by wyczuć tą część barków. Głowa pochylona w dół, bo łatwiej w ten sposób kontrolować ruch łokciem w górę

Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2013-02-22 22:51:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
Ale siedząc miałem akurat na myśli hantle bo takowe rozwiązanie jest chyba nawet w atlasie kulturystycznym. Warto spróbować czy nie ma co się przejmować kręgosłupem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
a hantlami to co innego, tylko pamiętaj, że siedząc w obojętnie jakim ćwiczeniu bardziej obciążasz kręgosłup
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
Ha, to mi teraz dałeś, a myślałem kompletnie odwrotnie, że skoro siedzę i kładę się na nogach to jakby izoluję ruch. To zostaję przy unoszeniu stojąc, dzięki za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
niestety nie, gdyż siedząc wyłączasz z pracy nogi, które zawsze zdejmują połowę obciążenia z kręgosłupa na swoją korzyść.
Większość kontuzji dolnych odcinków kręgosłupa jest np przez wyciskanie hantlami siedząc. Stojąc mimo, że dużo bardziej czuć prostowniki jest milion razy zdrowsze:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 240 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5563
Dzięki Antek wielkie za korekty. Do drugiego tygodnia jeszcze weekend, a ja już w głowie mam "najpierw biodro potem kolano" ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
w każdą niedzielę pomiar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 240 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5563
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
a ja mam nadzieję, że nie. To był Tydzień 0, rozpoznanie terenu zaledwie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

***PROJEKT MASA 2 - DECEMBER***/Team Antos098/pods.str.33!

Następny temat

***PROJEKT MASA 2 - TheBill777*** /Team Antos098/pods.str.12

WHEY premium