SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

***Jakie bialko przy redukcji?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
No jasna sprawa ze jajka sa sztosik ale nie podoba mi sie ten smalec do smażenia/pieczenia. A co do oliwy z oliwek to nie mogę sie zgodzić ze nie nadaje sie do smażenia :) trzeba wiedzieć tylko jaka ma byc to oliwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
ja bym nie smażył na oliwie, do pieczenia itp nadaje sie jak najbardziej.

pozwole sobie tu dodać info z wikipedii. "Punkt dymienia oleju lub tłuszczu jest kluczowym elementem smażenia, gdyż potrawy nabierają smaku spalenizny i stają się szkodliwe dla zdrowia. Smażony produkt zaczyna się degradować i wyzwalać substancje rakotwórcze[2]. Za główny czynnik rakotwórczy uważana jest akroleina."

oliwie punkt dymienia zakłada się od 130-180 stopni, czyli bardzo nisko.


Zmieniony przez - gienus12 w dniu 2015-04-28 17:07:48

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
Z kolei ja znalazłem informacje ze punkt dymienia oliwy z oliwek to 230 stopni co jest wystarczające do codziennego smażenia pieczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
no to powiem tak, róbta co chceta :). Ogolnie oliwa nie jest smaczna ,sam testowalem smazenie na niej i jajecznica czy inne rzeczy byly nie dobre.. poprostu, wole z gwinta strzelic

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ja właśnie też mam informacje, że oliwa z oliwek zaczyna dymić przy 130 stopniach.

Dlatego nie używałbym jej do smażenia, rzepakowy już bardziej sie nadaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1733
Spotkalem sie z opinia, ze musze spozywac 3-4 posilki dziennie na LC, ale to jest raczej nie mozliwe w moim przypadku ze wzgledu na duze rozbieznosci miedzy posilkami i czasem na silownie, nie zgadza sie godzinowo. A co Wy na to? Moge zostac przy takiej ilosci posilkow jaka mam czy mimo wszystko powinienem zmniejszyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jedz tak jak ci wygodnie ;)

Rozne chodzą teorie, jedni mówią ze trzeba jest 5 posiłków dziennie inni ze 3, ale tak naprawde nikt nie udowodnił swojej słuszności.
Jedz tak aby bilans dzienny się zgadzał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
j/w jeżeli nie jesteś zawodowym kulturystą to ilość posiłków i trzymanie się godzin spożywania nie odgrywa takiej roli :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1733
Ok, dzieki. Zaczynam miec metlik w glowie, kazda osoba to inna opinia :) na razie waga leci, to nie bede nic zmieniac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
nie zawracaj sobie głowy godzinami spożywania , nie musisz się ich trzymać aż tak szczegółowo tak naprawde , nie szykujesz się pod zawody. U mnie rozbieżności między posilkami na lc były między 3-6 h .

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ilośćć posiłków. Zbijanie wagi

Następny temat

dieta na redukcji do oceny

WHEY premium