SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siarkowodór (H2S) pomocy !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19292

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 505
czy to normalne i zdrowe ze przy diecie wysokobialkowej wydzielamy wiecej H2S ? jem ost duzo bialek (fakt, tez z proszku i batonikow (Maximuscle -nie tanie ale moze mi cos nie pasuje, moze dlatego, ze bez wegli ?))
czy czegos brakuje, czy organizm za szybko to przetwarza, skad wlasciwie sie bierze H2S ?

wszystko smierdzi i moze z domu mnie wyrzuca wspollokatorzy ;)) serjio, od jakiegos czasu wegle jem tylko z rana (musli), potem do popoludnia owoce (sliwki, gruszki, jablka, suszone-rozne) a na wieczor warzywa swieze z np. ryba.. no i czesto jakies porcje bialka (25g) w postaci odzywek, batonow..

mam wrazenie, ze jak jestem glodny i zjem bialka przwie same to poziom wydzielanego H2S przeze mnie jest najwyzszy..

pomocy! boje sie, ze w nocy ktos wejdzie z papierosem albo zadzwoni listonosz i wszystko wybuchnie ;))

.:'*':.Make Your Destiny.:'*':.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nofatuk przyklad z dupa zwalil mnie z krzesla

Poza tym, dzieki wam, panowie, za uznanie, ale to po prostu moja pierwsza specjalizacja i (do niedawna) praca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 549 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9833
Tez cos takiego mialem,przyszlo mi do glowy ze moze watroba siada od duzych ilosci bialka i kupilem sobie hepatil...niby bylo troche lepiej ale nieduzo. Po jakims czasie samo chyba sie naprawilo heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 607
mialem tak jak stosowalem koktajle "wlasnej roboty" gdzie w jednej porcji mialem caly zapas substancji odzywczych, po jakims czasie musialem zrezygnowac z niektorych skladnikow no i ale przeszlo :)

tez mi sie wydaje ze to od nadmiernej ilosci bialka bylo, bo po ostrowii czasem ma podobnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 605 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5306
pomocy! boje sie, ze w nocy ktos wejdzie z papierosem albo zadzwoni listonosz i wszystko wybuchnie ;))
pwned sog

Ja nie pękam - idę w śmierć ot tak - Na Krótką Koszule
www.armia-krajowa.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ile ty tego bialka jesz? Wydzielanie gazow jest czyms normalnym w procesie trawienia. Resztki pokarmu, ktore nie zostaly strawione w jelicie cienkim przesuwane sa dalej do okreznicy, a tam sa fermentowane przez bakterie beztlenowe; do produktow tej fermentacji zaliczaja sie takze gazy, np. metan, dwutlenek wegla. Jesli faktycznie jesz tego bialka zbyt duzo w stosunku do mozliwosci swojego przewodu pokarmowego, moze skutkowac to nadmiernymi wzdeciami i wydzielaniem gazow. Oczywiscie, nie tylko bialko moze byc tego powodem, ale takze weglowodany, w tym blonnik (suszone owoce, muesli!). Sam powinnienes ustalic, kiedy problem sie pojawil- po wprowadzeniu duzej ilosci bialka do diety, moze suszonych owocow?
Ponadto gazy moga byc spowodowane tez spozywaniem slodzikow zawartych min. w odzywkach bialkowych i produktach typu light.

Co do zapachu- jesli jestes pewien, ze to siarkowodor, byc moze doszlo w twoich jelitach do zaklocenia rownowagi mikrobiologicznej i nadmiernego namnozenia sie bakterii z rodzaju Clostridium, a one w procesie fermentacji wytwarzaja siarkowodor. Nie zaszkodziloby zatem zrobic sobie malej "kuracji" probiotykami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 505
BINGO !! ost prawie wcale nie jem jogurtow (jestem w dublinie, jak bylem w PL to nie mialem zadnych takich problemow a Mrągowską pilem codziennie) hm, raczej H2S nie metan, chodzilem kiedys na kolko chemiczne.. nie wiem ile tych bialek jem, nie licze ale okolo 50-70% calkowitej masy pokarmu.. dzieki jak zwykle za b. fachową pomoc! SOG4U

.:'*':.Make Your Destiny.:'*':.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 829 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12115
A moze przyczyna nie lezy w bialku tylko w dziwnej diecie?Do poludnia same owoce...moze przerzuc sie na bardziej odzywczy jadlospis bo owoce nie moga byc traktowane jako odrebny posilek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Dieta jest zła to po 1(wklej) a po 2 siarkowodór? skad pewnosc?

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 224 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3794
Przyczyny
W jelitach znajdują się liczne bakterie, niezbędne do prawidłowego trawienia pokarmu. Podczas trawienia powstają jednak również gazy, które mogą być przyczyną dolegliwości. Jest to szczególnie odczuwalne po zjedzeniu pokarmów, powodujących wzdęcia, takich jak fasola lub kapusta. Wzdęcia często spowodowane są również nadmiernym połykaniem powietrza lub rzadziej zablokowaniem przewodu pokarmowego (np. w zaparciu lub niedrożności jelit).

Zapobieganie
* Jedzenie bez pośpiechu zapobiega połykaniu dużej ilości powietrza.
* Przy skłonnościach do wzdęć i wydobywania się gazów jelitowych powinno się ograniczyć spożywanie potraw powodujących wzdęcia. Należą do nich: cebula, fasola, soczewica, kapusta, rzodkiew, czosnek, kapusta kiszona, niektóre owoce (np. morele), otręby pszenne i sztuczne słodziki.
* Przed spożyciem pokarmów wiatropędnych można przeżuć i połknąć pół łyżeczki kminku. Unika się przez to tworzenia gazów jelitowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Struna6 zapomniales o malym szczegole: http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/2,51172,,,,37394018,P_MEDIMEDIA_CHOROBY.html (podajemy zrodlo, z ktorego kopiujemy)

nofatuk siarkowodor ma taki zapach, ze nie da rady go z niczym pomylic

Siarkowodor (oraz merkaptany- rowniez o b. nieprzyjemnym zapachu) powstaje w wyniku rozkladu bialka w warunkach beztlenowych, proces przeprowadzany jest prze bakterie beztlenowe oraz niektore grzyby (w jelicie sa to drozdzaki). W normalnych warunkach (kiedy rownowaga mikrobiologiczna w jelicie jest zachowana) ilosci wydzielanego siarkowodoru sa minimalne. Jesli jemy zbyt duzo bialka, nie jestesmy go w stanie strawic (zbyt malo enzymow proteolitycznych, zbyt krotki czas ekspozycji tresci pokarmowej na ich dzialanie), zatem niestrawione bialko przesuwa sie dalej do okreznicy, gdzie ulega rozkladowi przez bakterie beztlenowe, glownie z rodzaju Clostridium (nalezy zwrocic uwage, ze siarkowodor wytwarzaja takze paleczki z rodzaju Salmonella). Duza ilosc bialka daje tym bakteriom bardzo dogodne warunki wzrostu, stad tez nasilenie produkcji siarkowodoru, merkaptanow. Siarkowodor odpowiada tez za wystapienie biegunki (stad czesc pakerow na nie narzeka po wprowadzeniu niektorych odzywek bialkowych). Jesli duza podaz bialka w diecie (taka, ze nasz organizm nie jest jej w stanie strawic) przedluza sie, moze spowodowac to przerost bakterii beztlenowych. Dodatkowo siarkowodor jest silnie toksyczny i moze spowodowac zahamowanie wzrostu bakterii kwasu mlekowego. Bardzo duze ilosci wydzielanego siarkowodoru moga byc tez nieprzyjemne w skutkach dla czlowieka, nie tylko ze wzgledu na biegunki, ale takze poprzez blokowanie ukladow bialkowych zawierajacych metale, np. hemoglobiny- stad moga pojawic sie bole glowy. To oczywiscie dotyczy sytuacji raczej skrajnych.

Wydaje mi sie, ze po prostu jesz za duzo bialka.
Mozna tez zastanowic sie nad muesli (bialka zboz charakteryzuja duze ilosci aminokwasow siarkowych), ale musialbys ich jesc bardzo duzo ze wzgeldu na mala zawartosc bialka...

Co do suszonych owocow- one tez moga miec tutaj wplyw (jesli chodzi o zapach siarkowodoru/merkaptanow i podraznienie przewodu pokarmowego) ze wzgledu na siarczyn wapnia (i jeszcze kilka innych zwiazkow siarki stosowanych jako konserwanty, niestety nie pamietam) stosowany do ich konserwowania.

CO ZA DUZO TO NIEZDROWO!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 224 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3794
Oj wybacz następnym razem wkleję bibliografie... Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosil bym o pomoc.

Następny temat

odstep od diety

WHEY premium