SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

słabe plecy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 360 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4709
witam mam pewien problem mam slabe plecy a dokladnie nie moge duzo razy podciągnac sie na drązku ( max 8 ). Mógłby mi ktos poradzic co mam z tym zrobic jakie cwiczenia stosowac na poprawe tego elementu .
ANKIETA
lat 16, waga 79 kg, wzrost 181, starz 5 miesięcy ,dieta :jest

takim planem cwicze plecy

4*12- wiosłowanie sztango
4*12 -martwy ciąg
x*X- próbuje sie podciągać

czekam na wasze sugestie

/pzdro xearo
aha za pomoc wynagradzam sogami ;]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3502
mi w poprawieniu wyniku w podciagniu z 11 do 15 pomogla przerwa od ciaglego podciagania (1tyg bez zadnego podciagania ) potem po przerwie robilem tylko 5 ale za 2 dni juz 15 13 10 sie udalo

poprostu rutyna potrafi zaszkodzic;D( to bylo powodem mojej stagnacji )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2254
to jeszcze nie aż takie słabe plecy... pamiętam że na jakichś testach sprawnościowych w gimnazjum podniosłem się 8 razy to byłem najlepszy z klasy bo większość się ani razu nie podniosła

damy rade... jak Bob budowniczy da radę to my też :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
nie ćwicz cały czas tym samym planem na plecy, zmieniaj ćwiczenia bo to klucz do sukcesu.
tu masz spis ćwiczeń na plecy: http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp

Pamiętaj tez o prawidłowej technice, odpowiednim odzywianiu i regeneracji. Gdy spełnisz te warunki plecy napewno pójda do przodu.

Zmieniony przez - Sevillista w dniu 2009-07-01 21:04:40

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8447
Jeśli zależy Ci na liczbie powtórzeń to możesz tego spróbować: https://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_poprawę_wyniku_w_podciąganiu_na_drążku-t442964.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 120 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 764
a ja bym radził w tym wieku zamienić martwy ciąg na inne ćwiczenie np. przyciąganie drążaka atlasu do klaty. Bo potem bedziesz płakał że Cię plecy bolą.

Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
ekspert sie ku*wa znalazł

MC to najlepsze ćwiczenie na plecy i jeśli tylko bedziesz je robił z dobra techniką i odpowiednim cięzarem nic ci się nie stanie.

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 120 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 764
Sevillista a weźmiesz potem odpowiedzialność za to że za 10 lat nie będzie mógł z ziemi podnieść torby z zakupami??? znam już kilku takich co też twierdzili że są niezniszczalni, kręgosłup 16 latka nie jest przystosowany do większych ciężarów... pogadaj choćby z lekarzem sportowym i zobaczymy co Ci odpowie... ekspercie od siedmiu boleści...

Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
jeśli zależy Ci na większej liczbie podciągnięć na drążku to zaczynaj od tego ćwiczenia,wtedy kiedy masz najwięcej sił.
Innego sposobu niż podciąganie się nie ma,kwestia teraz tylko jak je robisz...

Trening Armstronga? Słyszałem że daje dobre efekty,sam do tej pory nie skusiłem się na niego wiec moge tylko powiedzieć o nim że jest dobry na podstawie relacji innych którzy próbowali go,tyle ze ma się on nijak do Twego normalnego treningu na siłce.
Poza tym mówi się ze trening ten jest dobry dla kogoś kto już umie się podciągniąć te 12-15 razy,choć widziałem że łapali się za ten trening również i tacy co nie mogli dobić do 10 razy i też osiągali efekty

Coś ponad to:
Przede wszystkim jak pisałem na wstępie,drążek na początek. Dodatkowo zmieniaj chwyty, lub szerokosci chwytów,mozesz się podciągać wiecej razy niż raz w tygodniu(nawet jest to wskazane), czyli np dwa razy w tygodniu,raz w sesji na plecy a drugi raz gdzieś w środku tygodnia,by plecy były już w miare zregenerowane.
Możesz nawet i 3 razy w tygodniu,tyle ze to już wymagało by zmiany planu i ograniczenia serii

Kolejnym sposobem jest założenie sobie granicy ze musisz się podciągnąć np 30 razy w danej sesji treningowej niezależnie od ilości serii jaką wykonasz,czyli np w pierwszej serii zrobisz 8 razy,w drugiej 7 w trzeciej 6 i tak aż dojdziesz do sumy ogólnej 30 powtórzeń,staraj się zwiększać co każdą sesję powtórzenia w seriach o 1, jak już będziesz się podciągał w 4 seriach te 30 razy,zwiększ granice do np 50 powtórzeń we wszystkich seriach

Kolejnym sposobem jest podciąganie się w tzw piramidzie,czyli w pierwszej serii podciągasz się 1 raz,w drugiej 2 razy w trzeciej 3 razy itd,aż dojdziesz do np 8(jak dasz rade wiecej,to wiecej)i później zjeżdzasz w dół wygląda to tak: 1,2,3,4,5,6,7,8,7,6,5,4,3,2,1,łatwo sobie w ten sposób też policzyć ile zrobisz powtórzeń na treningu bo kwadrat największej liczby będzie sumą wszystkich podciąągnieć,w tym opisanym przypadku będzie to 8 do kwadratu,czyli 64 powtórzenia. Da Ci to możliwosc porównania wyniku liczby powtórzeń z normalnym sposobem(bedziesz wiesział który sposób jest dla Ciebie efektywniejszy)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
smog93: dzieciacku zrozum ze znam wiele osób którzy ćwiczą od 15-16 roku życia, od początku kariery robili MC, tyle ze zawsze przykładali sie do TECHNIKI, CIĘZAR TEZ BYŁ ODPOWIEDNI i po kilku latach z kręgosłupem i plecami nie mają żadnych problemów.

A jesli twoi znajomi w wieku 15 lat na serie mieli po 110kg to się nie dziw ze ich plecy bolą.


do autora: Queblo ładnie to opisał.

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 120 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 764
Sevillista "przykładali sie do TECHNIKI, CIĘZAR TEZ BYŁ ODPOWIEDNI" to własnie jest ten problem... a to że mam 16 lat nie upoważnia Cię do nazywania mnie dzieciakiem...

Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 360 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4709
dziękuje za rady na pewno skorzystam ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przysrost szybki

Następny temat

trening redukcja

WHEY premium