SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

robienie masy i % mięsni do tłuszczu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 56 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 805
Właśnie robię ostatni tydzień HST (8 tygodni). Moja dieta opiera się na płatkach owsianych, ryżu, piersiach kurczaka, carbo i serwatce. Ostatnio zrobiłem pomiary na www.fittogether.net i się przeraziłem lekko. Wynika z nich, że po 7 tygodniu nabrałem 1.72kg mięśni i 2.78 tłuszczu. Nie wiem jakie są normalnie proporcje, ale jestem prawie pewien,że nie takie powinny być. Ostatnimi czasy troche poluzowałem diętę. Tzn. jakoś nie było kiedy kupować piersi i zastępowałem je notorycznie serwatką Ostrowi z mlekiem. Zastanawiam się, czy to przypadkiem nie przez za dużo laktozy. Poniżej rozpiszę jak zmianiały mi się przyrosty z poszczególnymi tygodniami treningu (wszystko wg fittogether)

Tuż przed robieniem masy
Body Fat 15.38%
Weight 80.00
Lean Body Mass 67.7
Fat Mass 12.3

Po tygodniu 10-tek Zmiana od poprzedniego pomiaru
Body Fat 16.68% 1.3%
Weight 82.20 2.20
Lean Body Mass 68.49 0.79
Fat Mass 13.71 0.73

Przez 3 treningiem 5-tek Zmiana od poprzedniego pomiaru
Body Fat 17.46% 0.78%
Weight 82.70 0.50
Lean Body Mass 68.26 -0.23!!!!!!
Fat Mass 14.44 0.73!!!!!!!

Po 1-szym tygodniu negatywnych 5-tek
Body Fat 17.84% 0.38%
Weight 84.50 1.80
Lean Body Mass 69.42 1.16
Fat Mass 15.08 0.64

Podsumowując: po tyg. negatywnych przed masą Zmiana
Body Fat 17.84% 15.38% 2.46%
Weight 84.50 80.00 4.50
Lean Body Mass 69.42 67.7 1.72
Fat Mass 15.08 12.3 2.78


Wyniki na siłowni polepszyły mi się także nic nie podejrzewałem złego. W lustrze też wyglądałem coraz lepiej (tylko te boczki). Teraz na 5 powtórzeń biorę na klatę 97.5 z palcem w tyłku, a przy pomiarze maksów brałem 82.5. Także myślałem, że wszystko jest ok. Ale chyba nie? Mam 170 cm przy wadze 84.5. Chociaż pewnie trochę wody zedzie po kretce mono.
Do czasu tego pomiaru planowałem zrobić kolejny cykl 8 tygodniowy, ale chyba powinienem się rozmyślić i zacząć odtłuszczać się? Tylko teraz się boję, że stracę więcej mięsni niż zyskałem przez ten cały cykl, natomiast tłuszczu stracę mniej. Teraz już wiem, że trzeba się mierzyć co tydzień i trzymać archiwum posiłków, które się zjadło.
Czekam na Wasze opinie co do moich wyników i sugestie co do dalszej drogi.
Mam 170 cm wzrostu i waże 84.5.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 201 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16516
Właśnie robię ostatni tydzień HST (8 tygodni). Moja dieta opiera się na płatkach owsianych, ryżu, piersiach kurczaka, carbo i serwatce. Ostatnio zrobiłem pomiary na [www.fittogether.net] i się przeraziłem lekko. Wynika z nich, że po 7 tygodniu nabrałem 1.72kg mięśni i 2.78 tłuszczu. Nie wiem jakie są normalnie proporcje, ale jestem prawie pewien,że nie takie powinny być.

zależy od genetyki. ja na przykład na lepsze proporcje nie mam co liczyc ale jeśli normalnie nie lapiesz tluszczu to faktycznie moze byc cos nie tak z dieta...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 56 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 805
Wydaje mi się, że mam predyspozycje do łatwego łapania tłuszzu. Więc mówisz, że niektórzy poprostu mają takie proporcje robiąc masę? Byłbym troche pocieszony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 201 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16516
Wydaje mi się, że mam predyspozycje do łatwego łapania tłuszzu. Więc mówisz, że niektórzy poprostu mają takie proporcje robiąc masę? Byłbym troche pocieszony.

jasne że tak. z genami nie wygrasz, możesz co najwyzej probowac roznych supli, nowych dietetycznych wynalazkow itd ale duzej roznicy nie bedzie. poczytaj troche posty quazara, on to wie najlepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
ale od zrobił ze słonia suchara
wiele można zrobić ze swoim cialem

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 201 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16516
ale od zrobił ze słonia suchara
wiele można zrobić ze swoim cialem

taa i jeszcze testosteronu mial przy tym ze ho ho :P zrobic mozna bardzo wiele, ale zrobic tak zeby bylo dobrze i zdrowo to juz mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 931 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14292
"taa i jeszcze testosteronu mial przy tym ze ho ho :P zrobic mozna bardzo wiele, ale zrobic tak zeby bylo dobrze i zdrowo to juz mniej."

Heh glupoty pleciesz, geny tylko utrudniaja i wcale nie trzeba dopingu, aby uzyskac zalozony cel. Pozatym z tego co widzialem to z dopingu w przypadku qazara to było tylko bromo a nie testosteron.
Jak bys zobaczyl mnie jako dziecko, a jak teraz to bys sie nie uwierzyl ze to te same osoby. Prawda jest taka, ze jezeli bym sobie wszystko tlumaczyl zlymi genami i siedzial na dupie to pewnie bym teraz liposukcje mial a nie schodzil do 9% bf ;). Ambicje i cierpliwość gwarantem sukcesu.
pozdr.

Zmieniony przez - chudzio w dniu 2006-04-04 16:04:49

"Life is full of compromises."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 201 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16516
Heh glupoty pleciesz, geny tylko utrudniaja i wcale nie trzeba dopingu, aby uzyskac zalozony cel. Pozatym z tego co widzialem to z dopingu w przypadku qazara to było tylko bromo a nie testosteron.
Jak bys zobaczyl mnie jako dziecko, a jak teraz to bys sie nie uwierzyl ze to te same osoby. Prawda jest taka, ze jezeli bym sobie wszystko tlumaczyl zlymi genami i siedzial na dupie to pewnie bym teraz liposukcje mial a nie schodzil do 9% bf ;). Ambicje i cierpliwość gwarantem sukcesu.
pozdr.


chodzilo mi o poziom jego testosteronu, sam pisal ze mial go 'mniej niz kastrat'(czy jakos tak). nie powiesz mi ze taki ekstremalny spadek poziomu testa jest dobry
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Prosze o ocene mojej diety TKD

WHEY premium