SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan dla kobiety

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cześć

Jakiś czas temu zaczęłam ćwiczenia siłowe - dokładnie 2 miesiące temu. Założyłam nawet DT w dziale Ladies.
Jednak okazało się, że to trochę za wysokie progi, jak na moje nogi ;)

Teraz zonk, bo nie wiem, co dalej robić.
Jedna z Moderatorek zaproponowała mi rozkład 120B/150W/60T co daje 1600kcal (warzywa nie wliczane). Po 2 miesiącach diety oraz treningu mam 5kg na plusie. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle.

poniżej trening, siłka 3x/tydzień, przed treningiem 10' bieżnia (około 10-12km/h), po treningu kardio 10' i rozciąganie


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no tak za mało, ale jeśli ja tyję przy 1600kcal. Robiłam sobie pomiary na tanicie i mi wyszło podst. na poziomie 1200kcal, a wiek metaboliczny 18, więc nie wiem jak to jest z moim metabolizmem - dobrze czy źle :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek : 33
Waga :51
Wzrost :163
Obwód w biuście: 86
Obwód pod biustem : 65
Obwód talii w najwęższym miejscu: 61
Obwód na wysokości pępka :66
Obwód bioder: 89
Obwód uda w najszerszym miejscu: 48
Obwód łydki :32,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz: całość
W którym miejscu najszybciej chudniesz: równomiernie
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) ćwiczenia siłowe 3x w tyg + kardio 3x w tyg

Ograniczenia żywieniowe : nie jem słodyczy, fast foodow, nie piję kolorowych napoi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chciałabym kontynuować ćwiczenia siłowe, tylko nie wiem jaki plan. Przeczytałam mnóstwo dzienników Pań, porad dla początkujących itp. Nie wiem, czy dalej kontynuować mój plan zwiększając obciążenia? Sugerujecie również korektę diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, treningu przygotowanego przez naszych trenerów.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
podbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jak trening działa, to nie zmieniać- to jest dość ogólnorozwojowe, ale warto by zadbać o progresję ciężarową, czyli zwiększanie obciążeń i dojechanie do większych kg.

Co do diety- póki lecą kg nie zmieniać. Jak dojdzie do plateau, czyli zastoju, to stopniowo zwiększać kcal (przy tej liczbie kcal jakieś 50-100 kcal tygodniowo) przez kilka tygodni i potem znowu zrobić deficyt. (rozpędzisz tym metabolizm).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 19
Witam. Ja mam pytanie z pobliskiej beczki, jestem nowa i nie za bardzo wiedziałam gdzie je dodać :) mianowicie: często słyszałam, że intensywne ćwiczenia fizyczne znacznie zmniejszają biust. Ja chciałabym wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, ale mój biust już teraz jest malutki, więc bardzo nie chciałabym dodatkowych ubytków ;) ile w tym prawdy i jak ćwiczyć, żeby się wzmocnić, ale "nie odbiuścić"? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jest dział Lejdis, na samej górze, gdzie Panie zajmują się i problemami bardziej damskimi.

Biust to, między innymi, tkanka tłuszczowa- mięśnie klatki piersiowej leżące głębiej są zbudowane z innej tkanki, mięśniowej. Ćwiczenie na pewno ujędrni powyższe mięśnie, czy tam podniesie wszystko. Jeżeli nie zamierzasz wprowadzać deficytu kcal, co niemal zawsze idzie krok w krok z zapisaniem się na siłownie- ale nie musi, to organizm nie będzie czerpał energii z tkanki tłuszczowej. Mimo wszystko, radziłbym Ci jednak rzucić okiem na podwieszone artykuły we wspominanym wcześniej dziale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 19
ok, dziękuję serdecznie za informację i odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pandarek
Jak trening działa, to nie zmieniać- to jest dość ogólnorozwojowe, ale warto by zadbać o progresję ciężarową, czyli zwiększanie obciążeń i dojechanie do większych kg.

Co do diety- póki lecą kg nie zmieniać. Jak dojdzie do plateau, czyli zastoju, to stopniowo zwiększać kcal (przy tej liczbie kcal jakieś 50-100 kcal tygodniowo) przez kilka tygodni i potem znowu zrobić deficyt. (rozpędzisz tym metabolizm).


trening działa, chyba .... ciężary mogę zwiększać
co do diety, to kilogramy nie lecą, bo to była dieta na masę. Z 46kg przytyłam już do 51kg, więc chyba wystarczy i mogłabym obciąć do 1300kcal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia pogłębiają kifozę?

Następny temat

Trening dla początkującego z hantelkami 5-15 kg

WHEY premium