SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

barki i gora klaty

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2167

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1549
witam mam problem z moimi orzednymi brakami i gora klaty nie wiem juz co mam robic na te czesci.... robiac uneszonie sztagielek w przod nie czuje przedniej czesci barkow a z kolei mowia o gornej klacie to tez skos gora nie dziala jak powinien nie wime co jest:D Prosze o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 532 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4869
Rozumiem, że klata nie wchodzi?
Dieta jest - jak nie to na tym możesz skończyć czytać moją wypowiedź i ją przemyśleć.
Jak jest to - odpocznij chwile i zmień trening - przyłóż się, ew poszukaj na sfd jakiś wypróbowanych porad - takich tematów jest pełno.
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Ja po trochu się podłączam, jednak barki rosną pomimo iż ich nie czuję, góra klaty słabiej ale też zupełnie w miejscu nie stoi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1549
dieta jest przerwy juz byly i nie dawalo to nic i nie wiem co robic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Zmień hantle na sztangę a sztangę na hantle(zależnie czego używałeś), jeśli robiłeś w barkach 12 i w dół powtórzeń to teraz rób 18-16-16-14 ale na małym ciężarze, jak górę klaty robiłeś typowo masowo na sztandze, to zmień na hantle albo przywal sobie dużymi ciężarami po 8 powt w dół, może to przełamie stagnację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1549
no ok sproboje zmieenic te powtorzenia tylko co do tych barkow too nie za duzo powtorzen?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3345
zamiana sztangi na sztangielki i odwrotnie może cos dać jednak nie koniecznie. Jak wyglądał Twój dotychczasowy trening klatki? Zdaje mi sie ze tam popełniłeś jakiś błąd:)

Jeżeli chodzi o dużą liczbę pow. w barkach to jest to jak najbardziej sprzyjajace rozrostowi barkow. Barki lubią dużo powt. Zrób sobie trening z taka ilością powt. a zobaczysz ze będziesz czul. Był kiedys na SFD trening na barki ktory zastosowalem i nie chce zmyslac ale bylo to chyba 25 powt. pozniej 20 , 15 chyba bylo cos takiego i powiem Ci ze naprawde czułem ze cwiczylem barki. Jezeli zwiekszenie ilosci powt. nie pomoze to sprobuj Takiej metody:

Robisz Np wyciskanie zza karku, potem od razu przechodzisz do unoszenia bokiem i od razu Np unoszenie do brody. I jeżeli dasz taki wycisk barkom to gwarantuje ze będziesz widział efekty;)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1549
no to
wyciskkanie sztanga prosta 4s 12 10 10 8
wycis sztagielki skos co 2 tyg albo skkos dol albo skos gora serie i powt te same co przy sztandze
rozppietki maly skos gora serie 4 i po 12 powt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1549
a z tymi powt na barki sproboje bo qrde ogoolem dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1549
i co z tym moim planem klatki zly dobry a ogolem cel to zmasowanie gory klatki ale tez zeby mi dol nie zaprzestal roosnoac to robie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3345
Tak jak sądziłem powodem braku góry klatki jest zły dobór ćwiczeń lub ich całkowity brak. Nie dziw sie ze nie rośnie góra klatki skoro robisz na nią jedno ćwiczenie i to, co dwa tygodnie. Logiczne jest ze mięsień nie będzie dobrze rozwiniety.W pierwszej kolejności zastąp wyciskanie na płaskiej wyciskaniem na skosie rob tak przez kilka miesięcy a zauważysz różnicę;)

Zrób sobie tak

Wyciskanie na skosie 4x 12, 10, 8, 6
Rozpietki na skosie (kat Ok 45 stopni) 4x 12
Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie 4x12 (z tym ze siedzisko opuść najniżej jak możesz)

Pamiętaj, aby ciężar, którym będziesz wykonywać był w miarę duży, ale żeby nie był za duży. Ponieważ technika jest najważniejsza, jeżeli będziesz źle wykonywać ćwiczenie (a często Sie zdarza ze ćwiczący przesadzają z ciężarem i nie robią przez to dokładnie) to mięśni jak nie było tak nie będzie a jeszcze sie kontuzji nabawisz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebna rada przy dopasowaniu planu :)

Następny temat

Co do poprawki?

WHEY premium