SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zarys treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Witam, ćwicze już ok. 5 miesięcy (jeżeli chodzi o siłe,budowe ciała itp.), przedtem tylko biegałem... co z czasem odbiło mi się na wadze.Obecnie jestem na poziomie gdzie mam swoją dietę i jestem w trakcie tworzenia "profesjonalnego" treningu, przynajmiej w pewnej mierze ;) Mam 16 lat, waga: 73 kg, wzrost:171 cm, jak narazie jeżeli chodzi o suplementy brałem tylko białka, gainery i to wszystko... aha teraz zamówiłem sobie krete.
Przechodząc do sedna sprawy oto mój zarys ćwiczeń jakie chciałbym wykonoywać :

Poniedziałek:
klatka piersiowa,
plecy,
triceps,
przedramiona,
brzuch.

Wtorek:
barki,
nogi,
brzuch,


Piątek:
brzuch,
plecy,
klatka piersiowa,
biceps,
przedramiona,


Sobota:
nogi,
barki,


Jakie byście zrobili korekty odnośnie mego zarysu, ostatnimi czasy także miałem ułożony pewien plan, lecz doprowadził on mnie do przećwiczenia, czego teraz bym chciał tego uniknąć... dowiedziałem się że pewne mieśnie strasznie długo odpoczywają i nie ma sensu ich "targać" zbyt czesto. No więc czekam na opinie i porady ;)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 73 kg

Wzrost: 171

Cel treningowy: masa i kondycja

Staż treningowy na słowni: 5 miesięcy

Uprawiane inne sporty: biegi i kiedyś boks

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): 4/6

Dieta: mam lecz nie jest idealna

Przeciwskaznania medyczne: NIE MA

Zażywane suplementy: gainer, kreatyna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Poczytaj o FBW ktore lepiej sie sprawdzi przy twoim stazu, a na krete jeszcze zbyt wczesnie... Kase lepiej wydaj na uzupelnienie diety...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2183 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23737
ja myślę że kreta nie zaszkodzi...
ale z moderatorem spierać się nie wypada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Nie zaszkodzi ok zgodze sie, a w czym pomoze przy 5msc stazu? Organizm sam produkuje odpowiednie ilosci specyfiku do wzrostu miesnia. Nie przypuszczam by te naturalne zaplecze juz sie wyczerpalo po kilku miesiacach kulturystyki.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Od kiedy waszym zdaniem powinno się zaczac brać krete ??? i dlaczego FBW jest lepsze dla początkujących niż cwiczenie pojedynczych partii mięsni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Kreatyna wtedy kiedy naturalnie nie dajemy rade przejsc pewnego progu. Dieta i roznorodne treningu nie pomagaja przejsc przez stagnacje. Co do tego dlaczego FBW lepsze niz split, w jednym zdaniu. Poziom zaawansowania maly tym metody prostsze, nawet banalne. FBW w swojej prostocie gwarantuje efekty, splita ciezko prezkombinowac i odsunac oczekiwane efekty daleko w czasie.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Tak czytam różne fora na temat "FBW" i nasówa mi sie pewne pytanie... czy dobrze rozumne jego wykonywani:
-3 razy w tygodniu trening(pon,sr,pt)
-na każdym treningu ćwiczyć całe ciało(troche klaty,troche nóg itp.)
-utworzyć sobie cykl:a i b, np. w poniedziałek cykl a,sr:b, a w pt:a, i dale pn:b....

A teraz pytanie:Co zle zrozumiałem ??? i czy na kazdym takim trningu dawac z siebie wszystko, dodam że ostatnio miałem taki trening(o podobnej strukturze), który doprowadził mnie do przećwiczenia... starałem się z siebie dawać wszystko, czy robiłem dobrze ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Może streszcze moje zakłopotanie :
Czy FBW to trening, który wykonywa się 3 razy w tygodniu i na każdym z tych treningów ćwiczy się całe ciało ? (Przynaujmiej ja to tak rozumne)

oki może teraz ktoś się wypowie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5927
Odp;zgadza się.

ale i tak, polecam ci poczytać artykuły o FBW(znajdziesz je na forum) które pozwolą ci zrozumieć dogłębniej mechanizm jego działania

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
aha :)
Mówi się , ze pewne mięśnie potrzebują kilka dni odpoczynku po cięzkim treningu, przy takim schemacie (co 2 dzien trening) mięśnie nie są spowalniane we wzroście ??? Przecież nie mają wtedy spełnionego wymaganego czasu regeneracji...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 100 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1777
cwiczysz cale cialo i poruszasz wszystkie miesnie, wykonujesz odopowednia ilosc seri na każda partie miesni w tygodniu w zaleznosci od rodzaju miesni w artykule jest napisane wszystko, wiec zabieraj sie do czytania o FBW.

"Oddajemy się w niewolę prawa, aby zachować wolność".

Cyceron

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy dla 16-latka

Następny temat

biceps i przedramie

WHEY premium