SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakup wioślarza i odbudowa mięśnia uda.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1042
Witam.
Problem jest taki ,że skrecilem kolano po czym cwiczenia nog poszly w odstawke. Moja kolejna operacja na więzadła wypada w styczniu.Lekarz do tego czasu kazał mi odbudowac miesnia.dzis mamy pazdziernik a ja ciagle nic w tym kierunku nie robie. Różnica miedzy udami wynosi 5cm czyli dosyc sporo. Czas najwyzszy wziac sie do pracy. Nie zalezy mi na masie tylko na przywroceniu wygladu moich nog, lepszej kondycji i samopoczuciu. Dlatego tez zdecydowalem sie na wioslarza. Jakie sa wasze opinie na ten temat ? Czy powinienem zainwestowac w cos innego ? Mam ławke, gryfy i 80 kg obciazenia, ale gdy robie przysiad ze sztanga kolano trzaska jak stara szafa. to jest przykladowy wioslarz ktorego chcialbym zakupic.

http://allegro.pl/wioslarz-finnlo-aquon-xtr-ii-150kg-promocja-i3526340841.html

Czy powinien byc to wioslarz czy moze coś innego ?


Zmieniony przez - Legion w dniu 2013-10-04 12:48:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1042
No tak. Tylko ją też od razu nie będę forsowal kolana na dużym obciążeniu i częstotliwości ćwiczeń. Zacznę powoli stopniowo. Wszystko z głową. Tak chyba nie zaszkodzi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Osobiście się nie orientuje w wioślarzach. Przy ćwiczeniu na wioślarze nogi także dostają "baty" także uważałbym z decyzją, przy skreconym kolanie, poszły jakie więzadła? Krzyżowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1042
zerwałem łakotke która mam już zrobiona i więzadla krzyżowe które jak już napisałem wcześniej bd miał robione w styczniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
to jedynie ćwicz jak musisz górę ciała, a nogi ewentualnie rehabilitacyjne cwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1042
wioslarza biorę równiez po to by przygotowac się do mistrzostw Polski w drezynowaniu :) w zeszłym roku miałem skromne 8 miejsce, dlatego też Wioslarz poza odbudową mięśnia ma mi służyć do treningów przed zawodami. Tak więc będzie spełniał dwie funkcję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
po takiej kontuzji jaka doznałeś, to zawody sobie odpuść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1042
nie jest aż tak źle ;) marne szansę na to aby kolano uciekło. Chodziłem nawet grać w tenisa. Fakt za którymś tam razem skończyło się pobytem w szpitalu ale co Cię nie zabije to Cię wzmocni :D gdyby kolano miało mnie ograniczać do sportu to zostały by mi tylko szachy. Prawda że nie można trenować z Taka zacietoscia jak przy zdrowych nogach ale też nie można sobie Wszystkiego odmawiać. Bynajmniej ją nie potrafię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1042
odpuścić nie potrafię. Myślę że wioslowanie a dokładniej push and pull bo takie są te zawody nie są aż takie niebezpieczne. Będę powoli przyzwyczajal nogę , kolano do treningu na Wioslarzu i nie będzie chyba aż tak źle ;) tym bardziej że będzie mi służył on jako sprzęt rehabilitacyjny po operacji gdy już zacznę w miarę normalnie funkcjonować. Kiedyś miałem priorytet budowanie masy. Dziś stawiam na kondycję, dobry wygląd i 80kg wagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jak wiesz lepiej to po co pytasz ? a teksty co Cie nie zabije to Cie wzmocni przy takim stanie moga co najwyzej zrobic z Ciebie kaleke zainwestuj lepiej w dobrego fizjoterapeute co Ci odpowiednio poprowadzi przed i po zabiegu bo to bedzie kluczowe dla przyszlosci Twojego kolana i calego narzadu ruchu w dluzszej perspektywie czasowej

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2013-10-04 15:40:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1042
Nie podważyłem kompetencji peepeek'a. Po prostu wydaje mi się że nie jest to niebezpieczny sport. Nie ma zadnego kontakt fizycznego z druga osoba która może narazić Cię na kontuzje. Tym bardziej chce ćwiczyć po to żeby wrócić do formy a nie zostać kaleką. Jeżeli kogoś urazilem moimy postami i odniósł wrażenie że jestem mądrzejszy to Przepraszam bardzo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
do kontuzji nie trzeba drugiej osoby
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Mr. SFD i Miss SFD!!

Następny temat

cukinia

WHEY premium