SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzdęcia i gazy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 119 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 841
Witam,

Jestem po zakonczonej redukcji.
12tyg, spadek 10kg, BF 10%
Obecnie koncze pierwszy tydzien reverse(plus 100kcal) i od dwoch dni mam problem z brzuchem.
Dodam, ze problem ten pojawial sie przed redukcja, czasami w czasie i teraz tez mnie meczy.
Nawet rano brzuch potrafi byc napiety, jakby mial wystrzelic.
Na pewno jest to zadna wada postawy itp. Stawiam na diete lub jakas chorobe jelit/zoladka.

Wiec dieta:

8:00 Posilek I*:
Banan
Odzywka Bialkowa Isolate z mlekiem,
*Jest to posilek spozywany zaraz po treningu, trening zaczynam o 6tej rano.

W miedzy czasie popijam zielona herbate i wode.

10:00 Posilek II:
Owsianka
Kromka chleba razowego
2 jaja
Kawa rozpuszczalna z mlekiem

W miedzy czasie poijam wode.

11:30 Posilek III:
10g Migdalow

Woda

13:00 Posilek IV:
Grillowana Piers
Surowa Papryka
Surowa Marchew

Woda

15:00 Posilek V
Owoc: Jablko lub gruszka lub nektarynka

Woda

17:00 Posilek VI:
Ryz Bialy lub ziemniaki lub makaron
Sos do potraw Chinskich, Curry, bolognese itp.
Piers z kurczaka,

Kawa lub herbata

20:00 lub 21:00 Posilek VII(na noc)
Twarog Poltlusty
Jogurt Naturalny

W nastepnym tygodniu zwiekszam o 100kcal wiec planowalem dolozyc owsianki.
A kromke chleba z rana przerzucic na godzine 19:00 i zjesc razem z twarogiem i jogurtem.

Dodam, ze nie pije gazowanego, alkoholu, cukier ograniczony do minimum.

Prosze o rady gdzie moze byc przyczyna, w razie odstawienia produktu czym mam go zastapic.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Witam, mogę powiedzieć że to zdecydowanie wina diety. Jest wiele przyczyn jedną z nich mogą być owoce, jesz je o 15:00 i to tylko same owoce, które mają to do siebie że powodują proces gnilny i zakwaszenia w układzie pokarmowym co powoduje że jelita "przepuszczają" wiele rzeczy które powinny zatrzymywać w skutek tego może dochodzić do zatruć, chorób układu pokarmowego,biegunek,wzdęć itp.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 119 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 841
Rozumiem, ale owoce trzeba jesc.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Tak a kto Ci tak powiedział? :) Druga sprawa że masz posiłki które składają się np. tylko z białka i warzyw co może dawać bardzo podobne dolegliwości. W diecie znajduje się także posiłek który składa się z 10g migdałów nie wiem w jakim celu? Najlepiej było by skomponować posiłki w ciągu dnia B+T+W i okołotreningowych B+W. Trzecia sprawa to w ostatnim posiłku masz twaróg+jogurt naturalny, może być to nietolerancja na laktozę... Czwarta sprawa, dolegliwości mogą powodować duże ilości zielonej herbaty.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 119 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 841
Czyli dieta do poprawy,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
No tak dieta do poprawy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 119 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 841
Co o tym myslisz,

6:00 rano trening.

8:00 Posilek I*:
Banan
Odzywka Bialkowa Isolate z mlekiem,
*Jest to posilek spozywany zaraz po treningu, trening zaczynam o 6tej rano.

Herbata zwykla lyb tylko woda.

10:00 Posilek II:
Owsianka z rodz.
Kromka chleba razowego
2 jaja
5g migdalow
Kawa rozpuszczalna z mlekiem

13:00 Posilek IV:
Grillowana Piers
Surowa Papryka
Surowa Marchew
Rozumiem, ze tu mam dorzucic wegle, np. ryz. ziemniaki lub makaron
Owoc - jaki najlepiej?
5g migdalow

17:00 Posilek VI:
Ryz Bialy lub ziemniaki lub makaron
Sos do potraw Chinskich, Curry, bolognese itp.
Piers z kurczaka,

Kawa lub herbata

20:00 lub 21:00 Posilek VII(na noc)

A co tu sugerujesz? w zamian za twarog i jogurt.



Zmieniony przez - Cinkowy84 w dniu 2015-07-26 11:03:20

Zmieniony przez - Cinkowy84 w dniu 2015-07-26 11:04:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 119 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 841
Nie wiem czy nie maja na to wplywu cwiczenia, w tym tyg. robilem wznosy kolan w zwisie, brzuszki na plaskiej/skosnej, spiecia, wznosy nog lezac.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Najpierw to sugeruję tak wstawić dietę :) https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html  Po pierwsze moim zdaniem za późno masz posiłek po treningowy jakiś pełnowartościowy. O godzinie 13:00 tak makaron,ziemniaki,kaszę, ryż itp. PO CO CI TEN OWOC? Jeszcze w posiłkach w ciągu dnia, po co powiedzi mi po co :) Skarżysz się że masz brzuch jak balon i boli, wiesz dlaczego? Powiem Ci dlaczego, wytłumaczę jak najprościej potrafię: Rzucasz coś do dziury wykopanej w ziemi która zaczyna to wchłaniać (zjadasz makaron i kurczaka) a zaraz po tym na sam szczyt tej kupki wrzucasz banana albo jabłko. To co było na samym dole zaczyna się wchłaniać w ziemię ale bardzo bardzo powoli. Podczas gdy to się wchłania, na samej górze ten malutki banan czy jabłuszko zaczyna gnić. Zostawiłeś kiedyś rozkrojone jabłko albo obranego banana na stole?Co się robi z nim już po 10 minutach? Zaczyna się robić czarny/e... Tak samo dzieje się w Twoim żołądku. Dajmy na to że ten posiłek na samym dole zaczyna się wchłaniać ale to może potrwać parę godzin, podczas gdy ten banan niepozornie jest już w fazie "gnicia" wówczas sam się domyśl co się dalej dzieje i jakie daje to dolegliwości. Dlatego moim zdaniem owoce raz w ciagu dnia najlepiej okolotreningowym, zrobisz jak zechcesz. Posiłek o 17:00 jest okej aczkolwiek dodał bym jakichś tłuszczy. W ostatnim posiłku mogę sugerować tłuste mięso, jajka, tłuste ryby, ser żółty, lub twaróg ale nie z jogurtem lecz np. z oliwą.
Pozdrawiam
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 119 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 841
Trening koncze 7:45, o 8 moge zjesc pierwszy posilek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Chodziło mi o to że po treningu jesz banana i odżywkę, a PEŁNOWARTOŚCIOWY posiłek ten o 10:00 jesz za późno ja bym dał wcześniej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuscze jako źródło energii

Następny temat

Low Carb jak to w końcu jest

WHEY premium