SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tłuscze jako źródło energii

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2449
Siema, mam zamiar robić czystą masę :D i opierać się głównie na tłuszczach z uwagi na gluten i inne czynniki antyżywieniowe. Moje pytanie jeżeli i tak nie będę w ketozie to mogę spożywać w dni treningowe te 200 g węgli około treningowo a w dni nietreningowe same warzywa. Czy lepiej będzie przejść przez dwa tygodnie ketoze/adaptacje tłuszczową by ciało lepiej pozyskiwało energię z tłuszczy i wtedy dodawać węgli okołotrenignowao (przed skrobia po skrobia i glukoza np ryż banan w stosunku 2:1). Spotykałem się z opiniami żeby nie łączyć źródeł energii tylko wybrać węgle lub tłuszcze ale niby dlaczego? [Tak to dieta :tłuste mięsa,ryby,jajka,tłuste sery,awokado,oliwa z oliwek, wiórki,olej kokosowy, czasem orzechy, itp głównie tł nasycone patrząc na stosunek omega 3 do 6]
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Gluten, tak szczerze to w to wierzysz ?:) Nie ma sensu moim zdaniem wchodzić w ketozę na 2 tygodnie żeby później z niej wyjść, samo wejście w nią nie jest proste i dla początkujących... To znaczy co do T+W nie należy opierać diety na dużych proporcjach np. 400ww i 100T sam po sobie zauważyłem że wtedy bez zmiany kaloryczności a zmiany jedynie makroskładników podlewało mnie nieźle... Wcześniej miałem 500ww i 70T i było okej. Najlepiej dojść do momentu z ww gdy nie jesteś głodny, czujesz dobre nabicie i siłę po treningach, dalsze ładowanie większej ilości ww nie ma sensu, będzie Cię tylko podlewało wodą i syfem. Tłuszcze nasycone okej, Tłuste mięsa,ryby jaja sery awokado jak najbardziej okej. Jako nasycone polecał bym olej kokosowy i masło klarowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2449
To nie kwestia wiary ;] Niektórzy wierzą, że jest zły dla każdego a ja to mam nietolerancję i po odstawieniu znikneły wzdęcia i od razu lepsze samopoczucie. Myślałem o 200węgli w dni treningowe a w nie treningowe 50 a tłuszcze mniej więcej, to nie przejdzie? Łato sie zalewam a, że sycą to tylko zaleta jak dla mnie, właśnie wiem węglowodany są niezbędne dlatego poprostu żółtko i dojrzały banan po trenigu bo glukoza i wyrzut insy a tak to przedtreningowo bezglutenowe formy węgli jak ryż,kasze,ziemniaki itp. no i ewentualnie jeszcze tej skrobii na noc. W żółtku, tłustych mięsach jest tyle witamin i minerałów niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ludzie to wyrzucają i nie chcą czerpać energi z tłusczy bo porpstu nie rozumiem;] Są zwolennicy low carb albo low fat czemu by nie czerpać garściami korzystając z dwóch źródeł energii? Spotakałem się z wieloma opianimi, że właściwy carb backloading, carb targeitng zakłada adaptację tłuszczową. Czyli lepiej wybrać jeno źródło energii? :<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Powiem Ci jedno. KAŻDY JEST INNY, rób to co na Ciebie lepiej działa nie wzoruj się tym jak ktoś je czy ktoś trenuje. Rób to co uważasz za słuszne i to co działa lepiej, odpowiedz sobie czy lepiej funkcjonujesz na LF czy LC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie musisz eliminować węglowodanów całkowicie. Skup się na tych, które nie zawierają glutenu, np kasza jaglana, gryczana, ziemniaki, bataty. Na samych tłuszczach i białko możesz mieć problem z budowaniem masy mięśniowej.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cukry proste w diecie

Następny temat

Wzdęcia i gazy

WHEY premium