SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ ćwiczeń siłowych na wzrost

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10154

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 137
Witam. Mam 16 lat, mierze 164 cm. Ćwiczę ponad 8 miesięcy. Słyszałem gdzieś, że pakowanie hamuje wzrost. Chcę mieć przynajmniej te 175 cm. Napisze mi ktoś dokładnie jakie ćwiczenia hamują wzrost i jak robie pompki, brzuszki, hantelkami na barki, przedramię, na triceps hantlem z tyłu itd... to mi nie szkodzi?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 337 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11550
damianos48 czytasz co piszesz czy kopiujesz i wklejasz to z innego tematu?

jeżeli ćwiczenia wykonujesz dobrą techniką
nie przesadzasz z ciężarami
to nic Ci nie zahamuje
to siłownia wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała
i wręcz pomaga a nie szkodzi


Są różne teorie na ten temat.
Z moich doświadczeń wynika jednak, że ciężki trening siłowy w większości przypadków hamuje wzrost kości długich.
Wyluzuj z ciężarami i pływaj, biegaj i skacz ..


i 2 razy to samo piszesz

<mar> ciekawe co robił Bóg zanim stworzył ziemie, nas itp..
<grol> bicka i klate pewnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 236
jeżeli ćwiczenia wykonujesz dobrą techniką
nie przesadzasz z ciężarami
to nic Ci nie zahamuje

podobnie teoria, że siłownia szkodzi na kręgosłup...
b wiele osób tak uważa
a jeżeli ćwiczysz dobrą techniką i rozsądnymi ciężarami
to siłownia wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała
i wręcz pomaga a nie szkodzi

najważniejsze to dobra technika i rozsądek w głowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 236
Są różne teorie na ten temat.
Z moich doświadczeń wynika jednak, że ciężki trening siłowy w większości przypadków hamuje wzrost kości długich.
Wyluzuj z ciężarami i pływaj, biegaj i skacz ..

Siłownia nie chamuje wzrostu pod warunkiem że nie przesadzasz z cieżarami i ćwiczysz dobrą techniką.
bo jeśli np; nogi prostujesz przy przysiadzie to strefa wzrostu kości sie skraca i kość już tak nie rośnie
a jeśli tak robisz troche dłużej to całkiem ją miażdzysz. to nie boli bo strefa wzrostu kości to chrząstka więc nerwów nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 315 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4610
hmm ja mialem taką teorie ze większosc tych hormonow pojdzie Ci w szerz niz wysokosc ale jak sie mysle to mnie skrzyczcie xD

TY MOW CO WIESZ
JA WIEM CO MOWIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 137
Biegam zawsze rano, robie ćwiczenia na zwiększenie wyskoku, a jeżeli chodzi o pływanie to 2 razy w tygodniu po 2h. Nie przesadzam z cięzarami, raczej ustawiam np. 8 kg i podnoszę 20 razy na biceps. To chyba nie jest duży ciężar? :) Chciałem się jeszcze zapytać które ćwiczenia najbardziej obciążają kręgosłup?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 236
w szerz to mu pujdzie ;] ale przy jak będzie kład na kręgosłup zbyt dużo to spowolni jego wzrost najlepiej zacząć ćwiczyć w wieku 21lat bo w tedy kończymy rosnąć ale wątpie kto by do tąd czekał;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 236
nie no co ty biceps to nie ma tak dużego wpływu na kręgosłup;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 315 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4610
bieganie nie, a i objętosc pluc Ci zwiększy

martwy ciąg, wyciskanie na barki, przysiady z duzym obciązeniem a nawet zle wykonywanie brzuszkow

TY MOW CO WIESZ
JA WIEM CO MOWIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 137
Na barki nie wyciskam sztangą bo nie mam tylko biorę 2 ciężarki w ręce i siedząc sobie wyciskam :P A te brzuszki to jak zrobić żeby je źle wykonać? :D

Zmieniony przez - Kero92 w dniu 2008-05-04 00:30:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 236
Moim zdaniem jestes za młody na siłownie. Najpierw Powinieneś zacząć od zwykłych cwiczeń: pompki w różnych pozycjach, podciąganie na drążku, brzuszki. Te ćwiczenia przygotują Cię do ćwiczeń na siłowni. Jeśli jednak tak bardzo chcesz chodzić na siłke to ćwicz małymi ciężarami i skup sie na technice wykonywanywanych ćwiczeń.

Uważam, że wszystkie ćwiczenia, które obciążają kręgosłup, z nogami to nie problem, bo można np na siedząco zrobić. Niektóre z tych ćwiczeń to takie:

martwy ciąg, przysiady, biceps na stojąco, barki na stojąco (wypychanie) na siedząco też, kurde sporo tego jest, większość.

Obciazajace kregoslup i stawy np. przysiad czy martwy ciag. Nogi mozesz robic na maszynach i nie obciazac zarazem. Jest wiele rozwiazan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 236
jeśli chcesz tak ćwiczyć to unikaj robienia martwych ciagow dopoki nie zdobedziesz odpowiedniego przygotowania. Przy cwiczeniach pamietaj o zachowaniu naturalnej krzywizny kregoslupa, nie rob kociego grzbietu!
tak po za tym życze wysokości i szerokości.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Korzyści i ciekawostki z siłowni

Następny temat

jak zrobic brzuch i nie schudnąc

WHEY premium