SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pleców, talia

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 660

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 212
Siemanko, od razu konkretnie:

1. Mam problem, będąc 100% ekto jestem wąski w barkach. Chciałbym to chociaż trochę nadrobić wąską talią, jakie są na to ćwiczenia? Czy mogę je wykonywać w trakcie budowania masy, aby nie podnosiły mojego zapotrzebowania kalorycznego? Jeżeli nie, to wezmę je pod uwagę jak będzie trzeba:P

2. Trening pleców, standardowo robię pierw podciąganie, później martwy. Doszły mnie ploty, że jest to nieodpowiednie ze względu na dół pleców coś tam coś tam. Nie mogę się tego nigdzie doczytać, może tutaj uzyskam odpowiedź.

3. Ćwiczenia na klate, robię 4 z czego dwa wyciskania. Powtórzeń robię 10-12, rozpiętki na wyciągu do 15. Rozkmina jest taka co mogę zrobić, aby wyciskać większe ciężary? Progres mam stopniowy, nie jest najgorszy, ale rok temu robiąc trening 100% siłowy 4-6 powtórzeń o wiele lepiej to wyglądało, ale nie wiem jak to rozwiązać w obecnym planie. Jakbym robił 1 tydzień te 10-12, a co drugi tydzień zmieniał na siłowo 4-6, byłoby ok?

Dzięki za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Na wąską talie ćwiczeń nie ma, skup sie na szerokości barków

2. Chodzi o to, że przy podciąganiu rozciągasz kręgi, a potem na martwym są one bardzo mocno obciążane, wiec łatwo tu o poważną kontuzje, zrób najpierw martwy potem podciąganie

3. Kluczowe w sile wyciskaniu są barki i triceps. Badania dowodzą, żę przy treningu siłowym na barki siła w wyciskaniu sie polepszyła nawet lepiej niż podczas siłowego wyciskania.
Siłowe treningi stosuj jedynie okresowo, wywołują duże obciążenia dla stawów, do stałego treningu sie nie nadje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294223
kaczyys
Siemanko, od razu konkretnie:

1. Mam problem, będąc 100% ekto jestem wąski w barkach. Chciałbym to chociaż trochę nadrobić wąską talią, jakie są na to ćwiczenia? Czy mogę je wykonywać w trakcie budowania masy, aby nie podnosiły mojego zapotrzebowania kalorycznego? Jeżeli nie, to wezmę je pod uwagę jak będzie trzeba:P

wąska talia = niski poziom tłuszczu. Nie ma takich ćwiczeń każdy ruch, nawet palcem zwiększa go
Jeśli chodzi o trening, to skup się na intensywności treningu, wielostawy, krótki trening. Wtedy nie będziesz robił zbędnych ćwiczeń przeszkadzających budowie


2. Trening pleców, standardowo robię pierw podciąganie, później martwy. Doszły mnie ploty, że jest to nieodpowiednie ze względu na dół pleców coś tam coś tam. Nie mogę się tego nigdzie doczytać, może tutaj uzyskam odpowiedź.

Tomq będzie wiedział lepiej. Przy podciąganiu podobno ulega rozciągnięciu przestrzeń międzykręgowa. Ta elastyczność może być jednak narażona na szwank, gdy po takim rozciągnięciu, zastosuje się ćwiczenie wywołujące duże przeciążenia w kręgosłupie.


3. Ćwiczenia na klate, robię 4 z czego dwa wyciskania. Powtórzeń robię 10-12, rozpiętki na wyciągu do 15. Rozkmina jest taka co mogę zrobić, aby wyciskać większe ciężary? Progres mam stopniowy, nie jest najgorszy, ale rok temu robiąc trening 100% siłowy 4-6 powtórzeń o wiele lepiej to wyglądało, ale nie wiem jak to rozwiązać w obecnym planie. Jakbym robił 1 tydzień te 10-12, a co drugi tydzień zmieniał na siłowo 4-6, byłoby ok?

Ciężar to tylko środek do celu, a nie cel sam w sobie. Zwiększysz masę, nabierzesz doświadczenia to wyniki same się poprawią
Dzięki za pomoc!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z planem treningowym

Następny temat

Trening do sprawdzenia.

WHEY premium