SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na siłe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1322

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
Witam, chciałbym poprawić swoją siłe co sądzicie o takim planie
Podciąganie szeroko 1x 15
Wyciskanie leżąc 2x5
Martwy Ciąg 2x5
Przysiad 2x5
Wyciskanie Żołnierskie 3x5
Dipsy 1x25-30

I tak 3x w tygodniu z progresją obciążenia. Po 2 tygodniach takiego ćwiczenia zredukowałbym ilość powt do 4 , po następnych 2 tygodniach do 3.

Jeżeli odpada to podrzucie inny plan na siłe :)

(jak się kupuje abonament i ile kosztuje xd?)

jestem ekto.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 70

Wzrost: 185

Cel treningowy: Siła!

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące regularnych, wcześniej były ale z przerwami

Uprawiane inne sporty: kiedyś judo wyczyn 7 lat

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt

Dieta: jakaś tam jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
mam jeszcze jedno pytanie, progresja ma następować z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień :) ?

I jeszcze jeżeli chodzi o progresje na treningu, gdy zaczynam na zaniżonych ciężarach to nie opłaca jej się robić, ale gdy dochodze do maxów powoli to trening wygląda np tak :(100kg max)
60 kg x5
70 kg x5
80 kg x5
100 kg x5
100 kg x5
nie myle się :P ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Poczytaj trochę o treningu na siłę http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=2284 choć w twoim wypadku narazie za wcześnie na dedykowany trening na siłe. Rób normalny trening masowy a i siła pięknie ci przy nim wzrośnie.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
Masa nie interesuje mnie w żadnym stopniu, co do linka to czytałem totołojstwo troche :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
"Wyjątek od tej reguły to osoby wykazujące duże predyspozycje siłowe, a wolno nabierające masy ciała."
Może i predyspozycji siłowych jakiś super nie mam, ale mase nabieram wolno :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Ale jaka cię ta siła interesuje, pod trójbój, dwubój siłowy? Jeśli tak to najlepszą opcją będzie zapisanie się do odpowiedniego klubu.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
hmm, siła ogólna no ale niech będzie że trójbój :). U mnie na wy****owie nie ma odpowiedniego klubu, dobrze że chociaż siłownie mamy :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Aha rozumiem. Jak tam z twoimi osiągami siłowymi i jakim planem wcześniej ćwiczyłeś(plus efekty i spostrzeżenia po nim).

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
Nie znam swoich osiągów siłowych dokładnie ;/
Wyciskanie na płaskiej 5x70
Martwy ciąg 5x100
Przysiad 5x90-100

Na początku ćwiczyłem jak oszołom więc tego wyjde z założenia, że nie ćwiczyłem wcale. Ostatnio robie HST właśnie jestem na 5iątkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Za wcześnie zacząłeś to HST. Spróbuj może jakieś skrócone FBW w systemie 5x5 powinien dać bardzo fajny efekt siłowy.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
Troche nie trybie tego całego 5x5, ale poczytam i myśle że to się zmieni.
mógłbyś rozpisać jakich ćwiczeń używać. Zależy mi na
Wyciskanie leżąc Martwy Ciąg, Przysiad ,Wyciskanie Żołnierskie, ale z tego co wiem to w 5x5 te ćwiczenia są przeplatane ;x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
No to możesz spróbować polecieć coś takiego jak tu gościowi rozpisałem https://www.sfd.pl/abs2-t760853-s2.html 

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN!

Następny temat

Split 4dniowy na mase + suplementacja do oceny

WHEY premium