SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Wodyna - pomocy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 123 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4146
Witam, mam małe pytanie odnośnie planu Wodyna na podstawową sprawność fizyczną (jest w podwieszonych)

poniedzialek i czwartek :

podciaganie na drazku podchwytem 10 serii po 1-6powt
pompki na poreczach 10 serii po 1-10 powt
unoszenie talerzy bokiem, stojac 5x5p

wtorek i piatek

przysiady ze sztanga 10 serii po 1-10 powt
wspiecia na palce [doloz 20kg do przysiadu i zrob 1 serie na maxa]
uginanie nog 10 serii po 5 powt
unoszenie talerzy bokiem w opadzie i od razu unoszenie talerzy bokiem stojac 5 serii po 15+15 powt

1.Czy to oznacza że na każdym treningu mam stałe obciążenie i staram się pobić rekord w ilości powtórzeń total z poprzedniego treningu czy może zacząć od dolnego pułapu powtórzeń i dodawać je co trening/tydzień?

2.Mam prośbę czy mógłby ktoś wrzucić filmik czy coś jak powinno się prawidłowo wykonywać żurawia.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 73

Wzrost: 172

Cel treningowy: wytrzymałość

Staż treningowy na słowni: 7mies

Uprawiane inne sporty: żadne

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): wolne ciężary

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: żadne

..:: BOLI TO ROŚNIE ::..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
1. Trzymasz się danego planu, jeśli przekraczasz daną liczbe pow w np. siadach, to dokładasz ciężar. Możesz też zacząć od dolnego pułapu i dodawać wtedy progres będzie dłuży ale efektywniejszy

2. Jeśli nie posiadasz partnera treningowego to zahacz nogi o np drabinki.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
W tym temacie Wodyn porusza bardzo wazna kwestie , ale nie koniecznie musisz wykonywac taki plan jaki jest podany żeby osiagnac cel to tylko jeden z wielu mozliwych sposobów.

co do zurawia to masz wiele sposobów żeby sie przyblokowac , tylko pamientaj zeby myślec w trakcie wykonywania cwiczenia o cwiczeniu zebys na twarz nie poleciał.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 123 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4146
Ok, dzięki, do wszystkich SOG leci, a co odnośnie ćwiczeń których nie będe obciążał? Chodzi mi tu o dipsy i podciąganie na drążku myślicie że to będzie dobry sposób żeby robić te ćwiczenia w taki sposób aby wykonać max ustaloną liczbę powtórzeń dla danej serii?

Np.
pompki na poreczach 10 serii po 1-10 pow czyli starałbym się robić każdą serie do 10 powtórzeń nie mniej ale niż 1 i starając się pobić na każdym następnym treningu chociaż o 1 powtórzenie total?

Mam nadzieje że za bardzo nie namieszałem

..:: BOLI TO ROŚNIE ::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Jeśli będziesz w stanie wykonać w 10s po 10 powtórzeń pompkach na poręczach w co wątpie to Możesz dorzucać po dodatkowym pow, ale lepiej jak zapytasz samego autora metody, bo nie jestem pewien co miał na myśli.



Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-06-24 19:40:17

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ja jestem zdania żebyś okreslił liczbe powtorzen a dokładnie przedział i sie go trzymał jesli bedziesz czuł sie na siłach dodawaj obciazenie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poprawienie szybkosci biegu

Następny temat

Plan ogólnorozwojowy dla początkującego

WHEY premium