SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening P/P/L (pare pytań)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2837
Witam
Chcę wystartowac z teening push/pull/nogi (3 dni) pon/sr/pt
Mam kilka pytan odnośnie pewnego "gotowca" autorstwa pewnego polskiego kulturysty. Mam nadzieje ze bedziecie w stanie mi pomóc.

Poniedziałek (Mięśnie przyciągające: Plecy, bok barków, tył barków, kaptur, biceps):
- Podciąganie na drążku z obciążeniem - 4 x 6-8
- Wiosłowanie ze sztangą w opadzie - 5 x 5-6
- Podciąganie sztangi do brody wzdłuż tułowia - 4 x 6-8
- Zarzut sztangi na klatkę lub Martwy ciąg - 4 x 6-8
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc - 4 x 6-8

Środa (Mięśnie wypychające: Klatka, przód barków, triceps):
- Wyciskanie na lekkim skosie (20 stopni) - 5 x 5-6
- Wyciskanie na poziomej ławce wąskim chwytem - 4 x 6-8
- Wyciskanie klasyczne sztangi stojąc - 5 x 5-6
- Pompki na poręczach z obciążeniem - 4 x 6-8

Piątek (Nogi: Czworogłowy, dwugłowy, łydki):
- Przysiady ze sztangą na barkach - 5 x 6-8
- Wyciskanie nogami na suwnicy - 4 x 6-8
- Zginanie nóg leżąc - 4 x 6-8
- Wspięcia na palce stojąc - 5 x 10-12

W poniedziałem pierwsze cwiczenie to podciąganie na drązku. Ale jakim chwytem ? Przeciez to bardzo wazne. Szeroko, neutralnie podchwyt ?
Sroda:
Wyciskanie klasyczne stojac = żólnierskie ?
Co zamiast pompek na poręczach ? Od komntuzji stawu barkowego rok temu nie moge tego cwiczenia wykonywac. Robiłem kilka podejść, ale czuje sie bardzo nie pewnie i preferowałbym je czyms zastapic. Jakie propozycje ?

Piątek: nogi to moaj mocna strona, i zaprezentowany trening to dla mnie tak na dobrą sprawe intensywniejsza rozgrzewka porównujac z obecnym treningiem nóg. Czy tyle cwiczen wystarczy naprawde ?

I pytanie odnosnie ilosci powtórzenw seriach. Generalnie jest to zakres 6-8 czyli raczej niski. Zakładam wiec ze odpowiednio ciezar musi byc wiekszy w tych krótkich seriach niz przy 10-15 powtórzeniach/serie, tak ?
Czy tyle cwiczen wystarczy zeby "zmeczyć" miesnie ? Tak jak patrze to 30 minut i trening z głowy. Nie za krótko ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 558
Przy podciąganiu podchwytem w dużej mierze pracuje biceps, jeśli chodzi o plecy to polecał bym trochę szerzej niż barki nachwytem, wyciskanie żołnierskie to to samo co wks, podobne do pompek jest wąskie wyciskanie ale widzę, że już je masz, może wyciskanie hantli chwytem młotkowym? Jeżeli chodzi o nogi to dobierając odpowiedni ciężar na pewno wystarczy, a co do powtórzeń to przyjmujemy że około 5 powt wykonujemy w celu przybrania siły, oczywiście ciężar dobrany tak, aby ostatnie powtórzenia robić z maksymalnym wysiłkiem, około 10 powt na przybranie masy mięśniowej, a więcej niż 15-20 to trening wytrzymałościowy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy miesiąc.

Następny temat

Pomoc pilnie potrzebna

WHEY premium