SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stagnacja bicepsa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3269

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 413
Mam stagnację na bicepsie, aczkolwiek ja bym to tak nazwał. Więc tak.
Biceps trenuje 1x w tygodniu z tricepsem, wszystko robię 1x w tygodniu. Na biceps jest 9-10 serii, na triceps podobnie. Dietę mam, supli nie biore, regeneracje mam. Napewno nie jest przemęczany. Technika wykonywanych ćwiczeń jest dobra. Trenuje z 1,5 roku.
Trening. Ciężar na około 8-12 powt.
-3,4x uginanie ramion ze sztangą
-3.4x modlitewnik
-3 supinacja hantlami siedząc na lawce skośnej
Czasem jest 9 czasem 10 serii, zależy ile zrobie w 2 pierwszych ćwiczeniach. No i tak, biceps już od dawna jakoś nie rośnie, próbowałem dużo rzeczy, plan zmieniam, nie powtarza się, próbuje spinać miesien, wolno robić, no k***a nie wiem co mogło by pomóc, triceps powoli leci, ale leci. Inne partie też jakoś lecą powolutku. Niech mi ktoś coś doradzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Ankieta działu - to raz.

Poza tym przyjrzyj się diecie uważnie, bo przy takim stażu stagnacji być nie powinno. Po drugie trening jest cienki i mało zróżnicowany co do metod jakie stosujesz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 413
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: M83
PŁEĆ: mężczyzna
WIEK: 17
WZROST: 175
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: Ogólnie ponad 2 lata, krótkie przerwy. Ostatnio nieprzerwany przez 7 miesięcy.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: ok. 77kg
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: -
OBWÓD RAMIENIA: ok. 38
OBWÓD ŁYDKI: -
OBWÓD UDA: -
OBWÓD BIODER: 85
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: ok. 75
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: ok. 110
OBWÓD BARKÓW: 127,5
OBWÓD NADGARSTKA: -
OBWÓD KOSTKI U NOGI: -

****POMIARY SIŁOWE****************************************
Nie znam ani jednego.

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] :

MASA JAKOŚCIOWA/
INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : różnie, to już nie ma znaczenia. Splity.

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : FBW, street workout.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: nie ma.
PRZEBYTE KONTUZJE: nie ma.
ALERGIE: nie ma.
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: ból w lędźwiach podczas ćwiczenia brzucha.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: /NIE
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA I SZTANGIELKI: TAK/
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA/SZTANGIELKI I WYCIĄG:/NIE

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ: drążek.

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
Nie miałem diety, teraz jest od 7 miesięcy.

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII NA START: 3300+
ILOSC BIALKA NA KGMC NA START: 2,5+
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC NA START: 4,3
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC NA START: 1,5

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: Nie
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Nie
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: Nie

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU (NIE WYMAGANE)**************************

WAGA CIAŁA: 77kg
PROCENT BODY FAT WSKAZYWANY PRZEZ WAGĘ: 14%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 413
Już dodałem ankiete, jakieś porady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Tak jak napisałem wcześniej. Urozmaić co do metod swój trening. Chodzi o zakresy powtórzeń, ilość serii, metody intensyfikacyjne - i ruszy. No i kwestia techniki pozostaje. W treningu bicepsa jest istotne, żeby nie machać ciężarem jak popadnie, ale żeby czuć to co się robi.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 215 Napisanych postów 1394 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18212
nightingal - co myslisz7 by kolega dodal drop sety albo 21?

powiedz nam jaki masz odstep czasowy od treningu plecow i klatki podczas robienia tric bic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 413
Spróbuję superserii i serii łączonych. Odstęp treningu jest minimum 3 dni. Czyli np, jak klate robiłem wczoraj, to tricepsa nie zrobię wcześniej, niż w sobotę. Zależy też od tego, czy mnie boli, czy nie. Jak robię klatę, to robię klate, a nie triceps. Wszystko się ladnie regeneruje. Można powiedzieć, że tak samo z bicepsem. Jest robiony 1x w tygodniu + dzień pleców, gdzie troche się męczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Zacznij od zróżnicowania ilości powtórzeń. Metody intensyfikacyjne zostaw na później. Pierwsza rzecz to zacznij od stałej liczby powtórzeń w seriach i progresu ciężaru a na koniec 1-2 serie regresów - to dotyczy głównego ćwiczenia. W ćwiczeniach asystujących postaw na czucie mięśni przede wszystkim.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 413
Czy dobrze będzie jak będe się trzymał 9 serii w takim rozłożeniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 413
Najpierw 3x uginanie sztangą z 10 powtórzeniami, potem 2 serie, z regresem, schodząc po kilka kg mniej, następnie w superserii modlitewnik i supinacja po 2 serie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Czym się ta stagnacja objawia?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o ocenę planu treningowego

Następny temat

dysproporcja

WHEY premium