SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabe efekty, co dalej ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Hej mam pytanko. Trenuje już od dłuższego czasu na siłowni (9 miesięcy) i troche sobie mięśni wyrobiłem (przynajmniej jakieś zarysy, gdy się napne), nie jestem bardzo chudy, mam sporo zbędnego tłuszczu (według mnie, często się zbyt krytycznie oceniam). Jestem zdania, że przez ten tłuszcz mięśnie są mniej widoczne, a chcę to zmienić. Uważam, że przez te 9 miesięcy powinienem wyglądać dużo, dużo lepiej (oglądając zdjęcia niektórych na sfd po takim samym stażu jestem zdziwiony, że tak mało się moje ciało poprawiło) Mam 193 cm wzrostu, 85 kg wagi. NIE STOSUJE ŻADNEJ DIETY, oczywiście staram się jeść zdrowo, ale nie licze sobie kalorii (w miare możliwości staram się jeść sery twarogowe, ryż, kurczaka itp). Jednak zważając na pore roku jestem na 100% pewien, że nie wypełniam swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego(wynosi ono około 3300-3500). Wykorzystując pore roku chcę zbić zbędny tłuszcz, jednak szkoda mi tego co już wypracowałem. Czy gdy będe robił tak jak do tej pory, czyli duzo mniej kalorii niż potrzeba (wiadomo - lato wiec mniej sie je), wykonując typowo siłowe cwiczenia czyli zazwyczaj 12/10/8/6 to moge liczyć na to, że zbędny tłuszcz się zbije, a ja zbytnio nie strace? Osobiście chciałbym zbić tłuszcz, żeby stać się chudym i wyglądać w miare zgrabnie. Uważam, że największą wadą w moim przypadku są wystające biodra/boczki.


Zdjęcie sylwetki (mile widziane): potem postaram się dodać
Wiek : 18
Waga : 84-85
Wzrost : 193
Staż treningowy: 9 miesięcy (3 razy w tygodniu)
Obwód pasa: 96 (przez te duże boczki, gdy one się kończą to mam z 83)
Obwód klaty:
Obwód uda:
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): oczywiście siłownia no i czasami (1-2 razy w tygdodniu kopie piłkę ze znajomymi z 2-3 godzinki)
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : BRAK
Stan zdrowia: bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, piłka nożna
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : BRAK
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: BRAK
Wrażliwość na stymulanty: BRAK
Możliwosci finansowe: -
Cel/problem/opis:

Jeżeli czegos nie podałem to proszę pisać. Podsumowując, chodzę na siłownie 9 miesięcy. Uważam, że ćwiczenia wykonuje w miare dobrze i sie nie opierniczam. Zaczynałem gdy byłem takim mini grubaskiem (może to za dużo powiedziane, ważyłem 94 kg raczej bez miesni). Teraz jest lepiej, ale troche tłuszczyku zostało, mieśnia przybyło. Nie mam żadnej diety i uważam, że efekty są słabe po takim okresie czasu (chociażby fakt, że w bicepsie mam 35-36cm). Chciałbym całkowicie zlikwidować boczki/bioderka, żeby to normalnie jakoś wyglądało i może wtedy rozpocząć można powiedzieć od nowa.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Te "boczki" nie znikną bo po zapewne tam masz już kość której nie zredukujesz, na masie się to wszystko wypełni i zamiast "boczków" będzie ładny brzuch

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51918
Nie wiem jakie są twoje efekty ale nie masz diety a to w tym sporcie gra dużą rolę . Ćwiczyłeś masę a miałeś ucięte zapotrzebowanie co też gra sporą rolę Co do zbijania wagi musisz zrobić dietę z ujemnym bilansem kalorycznym . Myślę że nie będziesz miał spadków na siłowni . Ja podczas redukcji nawet miałem minimalne wzrosty siły i masy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Zdaje sobie sprawę, że dieta odgrywa dużą role. Kilka razy nawet próbowałem zrobić diete, ale nie jestem w stanie przez kilka miesięcy codziennie jesc tego samego, męczyć się. Wiem, że jeżeli chcę się wyglądać normalnie to trzeba się przemęczyć. Nie wykluczam przejscia na diete, ale musi to być coś normalnego, żebym się nie zagłodził.

Oglądając zdjęcia chłopaków z sfd po podobnym stażu pomyślałem sobie: co robie nie tak ? Cwicze 9 miesięcy, a efekty są słabe. Oczywiście ważne jest to od czego zaczynałem (tak jak już pisałem, było to 94-95 kg z większą ilością tłuszczu niż teraz i mniejszą ilością mięśni). Wiem też, że na szybkość przyrostu miesnia wpływa wzrost. Nie chcę się tutaj jakoś tłumaczyc (:P) ale wiadomo, że na mniejszym osobniku łatwiej przymasowac, przyrzezbić (mam racje?).

Oto moje zdjęcia:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
IMO dieta na dodatni bilans kaloryczny i masuj.
Jak będziesz redukował to nic z ciebie nie zostanie...
Ułóż dobrą dietę, poczytaj posty w dziale odżywianie, bo bez tego nie ma sensu.

Zmieniony przez - PAKUS w dniu 2013-08-19 09:12:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
jeszcze jedno zdjątko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Mówisz, żebym na mase ? Sam nie wiem. Najbardziej mnie irytują te boczki/bioderka, których się wstydze i najchętniej ich bym się pozbył. Czasami nawet wstydze się rozebrać, bo z tyłu one wyglądają bardzo nieciekawie. Jak bym ich nie miał i sylwetka wyglądała normalnie to bym się nie martwił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Masuj, masuj, z czasem te najwęższe miejsce na brzuchu się wypełni i żadnych boczków nie będzie

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
A będąc endomorfikiem i chcąc obliczyć BMR jaką mam wpisać aktywność ?? bo ogólnie to był zaznaczył duża aktywność (czyli 3-5x w tygodniu), ale z uwagi na endo co mam wpisać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Zaznacz dużą i zacznij z bilansem na 0

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening rozbudowy mięśni, a przepuklina.

Następny temat

Ocena planu treningowego.

WHEY premium