SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja w czasie kontuzji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1422
Witam. Jestem w trakcie leczenia kontuzji przyczepów mięśniowych na kręgosłupie. Siłownia odpadła, chciałbym trzymać michę i zejść na maxa w dół z fatem. Jakich wartości makro się trzymać?

--JP--

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu odejmij powiedzmy 500 kalorii , ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest. Węglowodany radziłbym dać w porze wieczornej a przez reszte dnia posiłki białkowo tłuszczowe.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 378 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10889
Poczytaj o zasadzie 100g węglowodanów - oczywiście bez treningu to ciężko zejsc z fatu, raczej cykl typu 2 tyg na zero, 4 tyg -10% i na cuda nie licz. Przy 100g wegli praktycznie będziesz musiał zrezygnować z chleba, makaronu, kartofli

blat i ogień

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Jesteś w czasie rekonwalescencji, więc niekoniecznie bym Ci polecał w takiej sytuacji ujemny bilans kcal. Poza tym, redukowanie bez treningu siłowego będzie skutkowało sporymi stratami mięśni. Polecam wyzdrowieć a w tym czasie trzymać bilans kcal blisko zera lub min. dodatni.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1422
nawet jeśli mój fat to 25-30%? Mogę dołączać już aeroby w postaci spacerów- dziś pierwszy około 1h, wszystko git, bez bólu. Myślę, że powrót do lekkich treningów siłowych to kwestia miesiąca- dwóch, a przez ten czas mógłbym zrzucić sporo tłuszczu. Masa mięśniowa i siła przychodzi mi bardzo łatwo.





Zmieniony przez - areq1 w dniu 2016-07-04 21:38:27

--JP--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Możesz ustalić bardzo lekko ujemny bilans kcal. Przy wysokim poziomie tkanki tłuszczowej nie trzeba aż tak martwić się o mięśnie. Dlaczego tak mało tłuszczów?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1422
Tłuszczy mało, więcej węgli- bardziej syta dieta.

--JP--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Niekoniecznie sprawdza się to o czym napisałeś. Poza tym zmniejszanie tłuszczów może wpływać negatywnie np na gospodarkę hormonalną. Raczej bym nie polecał schodzić z nimi nisko.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1422
Czytałem artykuł z badaniami, niestety nie znajdę go, że to właśnie niska podaż kalorii wpływa niekorzystnie na gospodarkę hormonalną, a nie mała ilość tłuszczy. Zapewne i tak trzeba sprawdzić to na sobie i zobaczyć jak wyjdzie. Polece teraz ze 2-3 tygodnie na wysokich węglach i niskich tłuszczach i sprawdzę samopoczucie.

--JP--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Niska podaż kcal wpłynie negatywnie na profil tarczycowy. Niskie tłuszcze na androgeny. Oczywiście w dłuższej perspektywie czasu a nie przzez 3tyg.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna - co sądzicie

Następny temat

nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej

WHEY premium