SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z redukcją.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1569
Witam.
A wiec jak w temacie, mam problemy z redukjca. Moze zaczne od poczatku. Jakos pol roku temu postanowilem zapisac sie na silownie i porzadnie wziac sie za siebie. Diete pomogl ulozyc mi znajomy. Ulozylismy diete tluszczowa i fajnie, malo jedzenia, latwo w siebie wcisnac, bylo spoko zaczalem wiec cwiczyc trening moj wygladal tak ze robiłem krotkie przerwy 45-50 sec i caly czas tym samym ciezarem+20 min biegu. Po pewnym czasie zaczela na mnie zle wplywac ta dieta, zawroty glowy, malo energi, 0 sil. Postanowilem ja zmienic na weglowodanowa lecz na tluszczowce zgubilem 15 kg. Zaczalem diete od nadwyzki kcal zeby nabrac troche energi po tluszczowce bo ciezko sie czulem. wrzucilem jakies 4000 kcal i trzymalem tak przez jakis miesiac i z tydzien w ogole diety nie trzymalem. Po naladowaniu wegli ulozylem diete jaka powinna byc i obcialem kalorie, tylko ze nic mi na niej nie spada waga. Moze ktos bedzie w stanie mi poradzic co robie nie tak. Ciało jakby troche sie ksztaltuje ale nic nie spada ani z cm ani z wagi.
A wiec tak:
wiek 28lat
Waga 100kg
praca siedzaca
Dieta:
Sniadanie
platki owsiane 70g
rodzynki 20g
jajka cale 4szt
białko jaja kurzego 50g
masło kalarowane 10g
posilek 2
ziemniaki 300g
piers z kurczaka 150g
orzechy nerkowca 30g
jogurt naturalny 2% 50g
posilek 3
ryz uncle ben's 65g
piers z kurczaka 150g
orzechy nerkowca 30g
posilek 4 ( tylko w dni treningowe i jem to po treningu)
platki kukurydziane 70g
olej kokosowy 10g
białko odzywka 30g
posilek 5
platki owsiane 70g
banan 100g
białko odzywka 30g
orzechy nerkowca 30g
Jogurt w posilku 2 jest do salatki ktora jem w posilku 2 i 3 skladajacej sie z jogurtu 4 pomidorow i cebuli lub ogorka i jogurtu. Kurczaka smaze z pieczarkami 250-300g i cebula.Z rana do platkow owsianych dodaje 4 slodziki pije kawe z dodatkiem mniej wiecej 5-10ml mleka i 4 slodziki. Na wieczor do platkow dodaje 4 slodziki. Pije jednego red bulla bez cukru dziennie i 2-3 pepsi max czy cos w tym stylu bez cukru. Zastanawiam sie czy to nie przez te napoje i slodzik mi waga nie idzie w dol.
dzien treningowy: kcal-2918 B-193,25 W-328,83 T-99,69
Dzien bez treningu: kcal-2463 B-165,23 W-235,46 T-87,18
Trening
Nie bede rozpisywal calego treningu tylko napisze na czym polega. Kazda partie ciala robie oddzielnie pon-klata wt-plecy sr-nogi czw- wolne pi-biceps z tricepsem sob- barki i kaptury niedz-wolne. W kazdy dzien treningowy oprocz jak robie nogi to dodaje 20 min biegu. Miedzy ciezszymi cwiszeniami robie 1:30 przerwy np martwy ciag a przy lzejszych cwiczeniach jak hamer robie 1:00 przerwy.
Zastanawialem sie czy moze porobic sobie jakies badania czy czegos nie toleruje czy co. Jak mogli byscie doradzic to jakie badania najlepiej zrobic i gdzie mam sie udac z tym.
Wspomne jeszcze ze nie jem posilkow regularnie bo nie pozwala dla mnie na to praca raz jem sniadanie o 11 a raz o 8 raz ostatni posilek o 20 a raz o 23 i raz jem co 2 godz a raz co 4.
Na obnizonych weglach jestem miesiac czasu.
Mam nadzieje ze wszystko jasno rozpisalem i ze mi w jakis sposob pomozecie bo juz az sie odechciewa wszystkiego.
Z gory dziekuje i przepraszam jak cos zle zrobilem bo pierwszy raz pisze na takim forum.




Zmieniony przez - Pawson199 w dniu 2018-01-31 00:28:34

Zmieniony przez - Pawson199 w dniu 2018-01-31 00:32:29

Zmieniony przez - Pawson199 w dniu 2018-01-31 00:40:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie napisałem aby wyeliminować węgle z wieczornego posiłku, tylko zwróciłem uwagę na to, że tak duża ilość płatków owsianych może ( ale nie musi ) wywołać dyskomfort w obrębie układu pokarmowego. Dlaczego miałbyś się wystrzegać cytrusów? możesz jeść wszystkie, wręcz należy, gdyż każda barwa charakteryzuje się innymi wartościami. Tak, uważam aby podbić lipidy, gdyż niespełna 60g to dość mała wartość. Podbij do tych 80g. Skoro robisz FBW to nie ma sensu go robić częściej niż x3 w tygodniu. Możesz sobie dorzucić cardio w DNT ( dni nietreningowe ) w rozsądnych ilościach, np: x2 w tyg. na pewno nie zaszkodzi

Napisałeś, że masz pracę siedzącą - to też może być przyczyną.
Ogólnie wykonywałeś jakieś badania w ostatnim okresie czasu?

Tutaj trochę napisałem o NEAT, o aktywności spontanicznej.
https://www.sfd.pl/Redukcja_stoi_w_miejscu-t1161150-s3.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9062 Napisanych postów 82757 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699885
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1569
a

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1569
bez treningu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9062 Napisanych postów 82757 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699885
Dlaczego aż taka różnica w kaloryczności pomiędzy DT a DNT ?
Płatki kukurydziane wywal .
Trening zmień na FBW i podstawowe ćwiczenia wielostawowe .
Co to badań :
http://m.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Witaj,
Do diety dołożył bym jakieś źródła omegi 3 jak śledzie,łosoś czy makrela oraz można byłoby dodać tran do suplementacji.
Co do płatków jak flex i zmienił bym podejście treningowe.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1569
Wiec nie dawać zadnych wegli po treningu ? Wyczytalem ze platki kukurydziane sa szybko wchlaniajacymi sie weglami i dobrze zjesc je szybko po treningu. Ale jak trzeba to wywale. Jesli chodzi o Ryby to jak chce je wprowadzic w diete to nie moge nimi po prostu zastapic kurczaka ? Musze przekombinowac cala diete bo chyba ryby maja duzo tluszczu wiec bede musial troche tluszczy odjac ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jeśli chodzi o badania to zrób sobie przynajmniej: morfologie, lipidogram, panel tarczycowy, glukoze, mocz i próby wątrobowe ( opcjonalnie dorzucić poziom D3 ). W razie potrzeby można poszerzyć diagnostykę, jak wiadomo nie każdy dysponuje dużym budżetem finansowym, ale badanie się okresowo jest wręcz obowiązkowe. Faktycznie, trenowanie w taki sposób jaki przedstawiłeś nie stanowi odpowiedniego bodźca dla rozwoju masy mięśniowej. Jeśli podchodzisz do tematu sumiennie to trzeba zacząć trenować na serio.

Taka rozbieżność makroskładników nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Zamiana poszczególnych produktów ma być umiejętnie wprowadzona, jak zamienisz rybę na kurczaka to należy zredukować ilość lipidów jakimś innym posiłku, tak aby w miarę możliwości zgadzały się makro i kalorię i.t.p. Płatki kukurydziane zbędne, suszone owoce również. Jak wygląda spożycie warzyw? nie ma sensu odseparowywać żółtek od białek.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-31 16:20:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9062 Napisanych postów 82757 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699885
Płatki kukurydziane są przetworzone wiec unikamy . Dieta ma być urozmaicona , wiec możesz wymieniać mięso na rybę . Tłuszczu spokojnie możesz mieć więcej w diecie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1569
Ok dziekuje za odpowiedz i zabieram sie za zmiany. Uloze od nowa diete bez platkow i zaczne trening fbw. Makrosy sa troche rozregulowane bo obcinalem wegle bez wyliczania od nowa diety. Warzyw spozywam sporo bo czesto sobie robie jakies salatki do posilkow. Rodzynki dodaje do platkow owsianych i je mixuje zeby troche lepiej to smakowalo. A odseparowuje bialka od zoltek bo chcialem nabic troche bialka do diety a z zoltkami nic mi sie nie zgadzalo :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9062 Napisanych postów 82757 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699885
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i suplementy

Następny temat

Jak wyjść z mini cuta? +ocena dalszej pracy

WHEY premium