SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ponownie Cardio czy Siłowe, a może to i to.. Co dalej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 712

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
Witam,
jestem nowym użytkownikiem forum.
Chciałem zadać Wam pytanie odnośnie pokierowania mojej dalszej 'karery' na siłowni.

Trochę historii i liczb.
Około 2 lata temu postanowiłem schudnąć.
20 lat, 95kg, 179cm. Byłem silny ale gruby. Budowa mocna, zawartość tłuszczu około 30% wg badania na siłowni.

Zacząłem biegać, i zastosowałem zwykłe ograniczenie jedzenia do iluś kalorii (2000) przez usunięcie niepotrzebnych produktów jak majonez, i ogólnie mądre odżywianie...

W troche ponad rok zszedłem do
lato 2016 76kg, 22 lata..
Moja figura stała się... chuda.

W zimę przytyłem do 79, głównie przez alkohol i częste spotkania ze znajomymi (pizza, piwo,...)
Obecnie ważę 79kg, 23 lata, 179cm

Natknąłem się na pewne stwierdzenia, że w takim momencie lepiej iść w trening siłowy, niż nadal samo cardio (całe te lata było samo cardio)
Nogi mam bardzo mocne, brat który od lat 'pakuje' na poważnie wcale nie jest dużo lepszy jak ma dzień nóg, a ja dołączam.
Moim problemem jest brzuch, i klatka, głównie tu odkłada mi się tłuszcz.

W lato przy wadze 76kg zapadnięte poliki, ogólnie ludzie zwracali uwagę że to już nie tak.
Teraz twarz wygląda najlepiej, ale ten bebech...

Obecnie powtórzę,
79kg
179cm
23 lata.
Brzuch na wys pępka 91cm
Udo 54cm
"Bicek" 30cm
Zawartość tłuszczu nie mam jak zmierzyć, ale po wyglądzie i fotach w necie szacuje na coś pomiędzy 20-25%
Tryb życia mało aktywny- informatyk.

I tu ponowię pytanie:
co dalej? Cardio, siłowe, czy to i to.
Żadnych odżywek, białek, węgli nie brałem.

Niżej zamieszczę jeszcze zdjęcia.







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Albo źle się pomierzyłeś, albo coś jest nie tak, z tymi "bardzo silnymi nogami" o obwodzie uda 54 - jak u chudej nastolatki. Generalnie wygląda na to, że masz to na co zapracowałeś - dużo tłuszczu i mało mięśni, czyli typowy skinny fat - jako wynik nadmiaru cardio a potem wsuwania fastfoodów. Wyczyscić diete, zacząc trenowac siłowo, cięzko, nawet na zerowym bilansie i powinno byc zdecydowanie lepiej.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
Cardio odpuścić zupełnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 763
Tak, ja na początku bym się skupił na treningu silowym i ogarnieciem michy, a potem stopniowo dodawał cardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
Nie baw się na razie w jakieś kardio. Ułóż porządną dietę i trening siłowy i na tym oprzyj swoje działanie na najbliższy czas.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana planu proszę o poradę

Następny temat

pomoże ktoś zmienić?

WHEY premium