SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomożecie?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6166

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 642
Kochane Panie!
Już nie wiem jak mam ćwiczyć
Zaczynając od początku:
W lutym ubiegłego roku postanowiłam się za siebie wziąć. Zaczęłam od ćwiczeń dywanowych z Jilian. Ponieważ po ponad miesiącu nie zauważyłam nawet ujędrnienia ciała stwierdziłam, że czas na zmiany. Zachęcona efektami pokazywanymi na facebook'u, pełna optymizmu rozpoczęłam ćwiczenia z Chodakowską. I co? Oprócz lepszej kondycji i delikatnego zarysowania mięśni na wysokości talii efektów brak. Pod koniec sierpnia wyjechałam na wakacje i od tamtej pory zniechęcona zarzuciłam wszelką aktywność (poza okazjonalnymi dywanowcami). Mój TŻ już od ok 2 lat chodzi na siłownię i gorąco mnie namawia. Pomyślałam: co mi szkodzi spróbować?
Więc próbuję. I tu pojawia się mój problem. Nie mam dostępu do trenera, który mógłby ułożyć mi trening, więc postanowiłam poczytać. Na sfd wyczytałam, że trening powinien zaczynać się od 20, 30 minut aerobów, później trening obwodowy i na koniec ok 10 minut aerobów. Wczoraj na wizazu widziałam post, w którym napisane było, że najpierw 10 min. najlepiej na orbitreku, później trening obwodowy i na końcu 20, 30 minut aerobów, ponieważ inaczej później zaczyna się spalać tłuszcz. To jak to w końcu jest?

Kolejny problem dotyczy ćwiczeń obwodowych. Tzn. czy ma to wyglądać tak: ćwiczenia na brzuch, nogi, ręce (oczywiście 30 sek przerwy pomiędzy seriami)? Czy może tak: Jedno ćwiczenie na brzuch, jedno na nogi, jedno na ręce i powtarzamy aż zamkniemy obwód (tak dzisiaj przeczytałam na stronie Women's Health)?

Nie ukrywam, że zależy mi na pozbyciu się tłuszczu.
Wzrost 160 cm
Waga ok 67-69 kg (zależy od dnia?)
Talia 79 cm
Pępek 90 cm
biodra 102 cm
udo 54 cm
To jest stan na 22.01.2014 czyli dzień po zakończeniu okresu

Pierwszy raz na siłownię poszłam 11.01.2014. Ćwiczę 3 razy/tydzień po ok 2 godz.

Proszę powiedzcie jeszcze kiedy mam się spodziewać jakichkolwiek efektów, kiedy zmierzyć się znowu? Dzień po następnym okresie? Jeśli siłownia mi nie pomoże to po prostu przestanę się ruszać i obrosnę tłuszczem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jeśli nie będziesz robić regularnych wypisek, to nie będziemy w stanie pomóc w znalezieniu przyczyn Twojego braku efektów czy złego samopoczucia.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 642
.

Zmieniony przez - koziczka853 w dniu 2014-01-28 12:58:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
czytałs linki z regulaminu, proponuję od tego zacząc lekturę i od ułożenia diety na 1700kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 642
Czytałam co nie znaczy, że rozumiem jak konkretnie wygląda obwód, dlatego pytam.

1700 kcal ok. A czy Wy jecie zupy? Bo chyba ja sobie bez nich nie poradzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jemy zupy dlaczego nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 642
Tak się zastanawiałam, bo jeszcze nigdy nie widziałam diety tego typu, w której byłaby np. na obiad zupa szczawiowa.
A jak w takim razie wyliczać przy zupie ilość kalorii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Bo szczawiu nie wliczamy do bilansu, podobnie wywaru, w którym gotowałyśmy mięso zjedzone później i tak jakoś wychodzi

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 642
No ok, ale jak mam z miski zupy wyliczyć ile kalorii w tej misce było?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 642
Dziewczyny jeszcze chciałabym założyć własny dziennik i wszystko zacząć od początku, czy mogę poprosić o wyliczenie albo podpowiedź jak wyliczyć dzienny rozkład tłuszczy, węgli i białek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
W linku, który podała Ci Obliques, konkretnie w Odchudzaniu Łopatologicznym, masz info:

obliques
14. Jaką przyjąć kaloryczność i jaki rodzaj diety na początek.

Dobrym zwyczajem jest “iść” po kolei, zgodnie z wytycznymi podanymi w linku https://www.sfd.pl/.-t527693.html Obliczamy swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Następnie układamy dietę zgodna ze swoimi preferencjami żywieniowymi. Jeżeli preferujemy większe ilości węglowodanów mniejsze białka to zaczynamy od zbilansowanej przyjmując wartości Białka /Węglowodanów /Tłuszczu na ok 30%/40-50%/20-30% wartości kalorycznej diety.


Na początek miałaś przyjąć 1700kcal.

No a co do zupy - liczysz to, co wkładasz do gara, czyli mięso czy kaszę/ryż/ziemniaki. Warzyw nie, chyba, że dodajesz tam dużo warzyw korzeniowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jak się dostosujesz do regulaminu, to można pomyśleć o reszcie

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na masę / metaliczny posmak w ustach?

Następny temat

Banany- nie takie straszne?

WHEY premium