SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy dla początkującego napisany przez trenera, do oceny itp

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 772

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1544
Witam. Dzisiaj otrzymałem od trenera plan. I zapomniałem się dowiedzieć czy jest on na mase czy na rzeźbę czy jak. Ogólnie jestem świeży i jeszcze nie mam tak za bardzo pojęcia. I powiedzcie co sądzicie o tym planie, czy on jest dobry czy nie :P.
1 trening
Brzuch
wznosy - 3x10
brzuszki na ławeczce - 3x10
"kołyski" 3x15

Klatka
ławka płaska 4x10
ławka skośna w góre - 4x10
rozpiętki 4x10

Biceps
uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4x10
naprzemienne uginanie przedramion hantlami stojąc 4x10
jeszcze jedno ćwiczenie bodaj że modlitewnik 4x10

Przedramie
uginanie nadgarstków ze sztangą 4 x 15

2 trening
Brzuch
maszyna "*****" (zapomniałem nazwy) 3x10
"twister" 4x20

Plecy
ściąganie wyciągu do klatki 4x10
ściąganie wyciągu do brzucha 4x10
wiosłowanie na maszynie 4 x 10

Triceps
prostowanie przedramiom za głową sztangą łamaną siedząc 4x10
prostowanie przedramienia hantlem za głową siedząc 4x10
i nwm jak to ćwiczenie sie nazywa ale długimi sznurkami rozciąganie rąk do tyłu tak mniej więcej poziomo z cięzarem z wyciągu 4x10
maszyna smitha wykonanie półprzysiadu wstanie i unos sztangi do klatki ogólnie angażuję większosć mięśni to 4x20 szybko

3 trening

barki
unoszenie sztangi pod szyję 4x10
naprzemienne unoszenie hantli do góry przed siebie 4 x 10
i na wyciągu 4 x 15

nogi
przysiady z hantlami 4x15
suwnica 4x20

i jeszcze chyba jedno ćwiczenie na barki nie wiem jakie 4 x 20


ogólnie to wszystko co mam na kartkach, proszę o ocene ;]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To plan na masę, choć masa to bardziej kuchnia niż siłownia. Zobacz jak na Ciebie działa, wygląda ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Wygląda ok? Chyba żartujesz.
zły podział (nogi + barki) trening nóg beznadziejny i jeszcze kilka innych wad
Uzupełnij ankietę działu jest obowiązkowa!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale na każdego co innego działa, może ten trener dostosował to pod niego? Patrząc na tradycyjny trening to klatka, biceps, barki i powiedzmy plecy są ok. Jedynie te nogi, brakuje tutaj wykroków, przysiadów, bo to są podstawowe ćwiczenia na nogi, ale nie oszukujmy się, są one ciężkie. Może lepiej niech zacznie na początku od łatwiejszego planu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1544
No mi też właśnie tak trochę przysiadów brakuje. Ale zobaczy się w styczniu jak będzie przez grudzień jakaś poprawa czy coś to zostane przy tym a jak nie to poproszę o skorygowanie. :P Ogólnie to facet ma ogromną wiedzę ;d Był kiedyś na mistrzostwach i wgl, jakoś tam dobrze mu szło ;p Pan Paweł Jasiński
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dopiero zaczynasz, więc na pewno Cię wzmocni. Z czasem jak już będzie za lekko, dodasz więcej klasycznych ćwiczeń. Ja uważam, że na początek ten trening będzie ok, ale to tylko moje zdanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1544
Już od 2 miesięcy tam chodzę na siłownie, kazał mi się na początku "roztrenować" to robiłem sobie jakiś plan z głowy, wyczytany tutaj, ale przysiady też robiłem, robiłem wiele innych ćwiczeń ogólnie na 4 maszynach na nogi, trochę mnie zdziwiło że tak mało no ale dobra zobaczymy. To On ma wiedzę i się zna :P chociaż brakujem i łydek i wgl, i podejrzewam że sam sobie dodam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Powinieneś od samego początku uczyć się robić przysiady czy też martwego ciągu. Plan jest po prostu słaby.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862


Zmieniony przez - messsi w dniu 2012-12-05 22:24:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plecy dzień po klacie. czy tak można????

Następny temat

Trening siłowy, aeroby > redukcja.

WHEY premium