SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obwody stoją w miejscu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
Tak jak w tytule. Ostatnie pomiary wykonane 2 tyg temu i wymiary bez zmian, zaczynam sie irytowac, wizualnie tez zadnej roznicy nie widze. Wczesniej wszystko szło ok. Startowałem w grudniu od wagi 62kg i bicepsa 30,6. Teraz jest 68kg i 33,8 w bicepsie i ani drgnie.

Trenuje jak do tej pory planami z art ronie220. Obecnie jestem na etapie 5 lekko zmodyfikowanym przeze mnie. Wszędzie jest po 4 serie 8p
Odnosze częste wrazenie ze jestem niedotrenowany po tym treningu, cięzary jak na mnie są juz dosc spore mimo wszystko najlepiej cwiczylo mi sie zestawem FBW z etapu 4 tego artykułu. Moze tu lezy przyczyna? Moze za słabo trenuje???

Push 1

Przysiady
Wyciskanie sztangi leżąc
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
Pompki na poreczach w wersji na triceps
Push 2

Przysiady
Wyciskanie sztangi leżąc
Wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki ze sztangielkami
pompki odwrotne (triceps dips)

Pull 1

1.Martwy ciąg ze sztangą
2.Drązek nachwytem
3.Wiosłowanie ze sztangą
4.Żuraw
5.Uginanie stojąc ze sztangą prostą

Pull 2

1.Martwy ciąg
2.Drązek nachwytem
3.Wiosłowanie ze sztangielką
4.Wiosło sztangielką
5.Uginanie młotkowe ze sztangielkami




Ankieta
Wiek : 20

Waga : 68

Wzrost : 174

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na siłowni : z przerwami ok 1,5 roku

Uprawiane inne sporty : nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :

Dieta : B- ok 2,5-2,8g kg W- 6,5-7 T-1,8-2

Przeciwskazania medyczne : chyba nie ma

Zażywane suplementy : Witaminy olimpu

Ostatnio przerabiany plan: Push/pull z art ronie 220

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): przysiad 74x8, MC- 88x8, WL 58x8

Dieta jest cały czas, a przynajmniej sie staram. Jestem raczej ekto. Obecna podaz kcal to ok 3700-3800, rozkłąd w ankiecie, wczesniej rosłem na ok 3500-3600kcal przestałem to dorzucilem ok 200kcal ale cos mi sie wydaje ze zaczyna isc w brzuch a obwody stoją? co jest nie tak?? Prosze o pomoc. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Przeczytałem raz jeszcze pierwszą stronę i przyznaje swoj blad bo pomieszaly mi sie tematy, myslalem ze odpisuje do tematu gdzie ktos cwiczyl 4 miesiace, i zgadzam sie z toba ze w pozniejszym etapie to jest zdecydowanie za mało ale na początku to wystarcza i uwazam ze lepiej tak cwiczyc niz partia raz w tygodniu ( na początku).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
proponuje skorzystać z pomocy specjalistów z zakresu odżywiania i treningu.
Przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie.
http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
Dzisiaj rano pomiary- obwody bez zmian, pas także więc chyba mi się tylko zdawało ze idzie w brzuch. Pomoze ktos??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
Up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
"Dieta jest cały czas, a przynajmniej sie staram" - albo sie starasz i obwody nie lecą albo wpierniczasz dzień w dzień bez odpuszczania i rośniesz. Niestety, skoro masz w sobie cos z ekto czyli ten wiecznie nienasycony metabolizm to musisz jeść dużo i nie ma zmiłuj.

"Ale cos mi sie wydaje ze zaczyna isc w brzuch a obwody stoją" - taki urok masy, co nieco pójdzie w brzuch temu nie zapobiegniesz. Ale skoro mowisz ze mierzysz obwody to czemu piszesz ze wydaje ci sie ze idzie w brzuch. Poszło na miarce czy nie poszło?

Skoro rosło a teraz nie rośnie tzn ze obecnie jesteś blisko bilansu 0 i niestety musisz dodać kalorie. Podaj jeszcze przedział powtórzeń w ćwiczeniach bo też jest kwestia czy machasz po 12-15 powtórzeń i zwiększasz wydajność aerobową rezygnująć tym samym troche z ciężaru czy bardziej przedział 6-8 i katujesz sie swoimi maxami na ciężarach

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
Dieta jest na 90%, czasem zdazy sie ze nie mam czasu juz zmiescic ostatniego posiłku, generalnie gdy przestałem rosnąc podbiłem o ok 200kcal ale dlaje wymiary bez zmian.

Mierzylem sie wczoraj rano, wymiary bez zmian w tym takze pas. Tak jak napisałem obecnie jest to ok 3700-3800kcal, podbijac jeszcze? tłuszcze czy węgle? Przy wadze 68 kg wpieprzac prawie 4000kcal to juz bedzie masakra to zmiescic

Trening tak jak napisalem 4 serie po 8 powtorzen, cięzary w ostatnich seriach głównych cwiczen tj MC, przysiad czy WL są juz bliskie maksa na tą ilosc powtorzen, mimo to mam wrazenie ze nie czuc tak dobrze pracy mięsni jak w poprzednim treningu FBW gdzie zawsze czucie było konkretne i pompa także.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
patrz na wage jesli nie wiesz czy podbijać kalorie. jeśli stoi to wiecej kalorii. W dodatku jesli twoj trening opiera sie glownie na jak najwiekszych ciezarach to tu jest kwestia tylko i wylacznie jedzenia. Jestes typowym ektomorfikiem, ja konczylem mase przy 84kg na 3700kcal a zaczynałem przy 66kg na 2500 takze wpółczuje. Tluszcze czy węgle - twój wybór, aż tak nie przykladalbym do tego wagi. Uwazaj na kalorie i bałko - tyle

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
Panowie 3 tygodnie minęły, nic nie poszło do przodu, treing dlaej ten sam , siła jeszcze powoli idzie w głównych bojach natomiast obowdy jak stały tak stoją. Podaż kalorii była jak pisałem ok 3800 podbiłem do 4000-4200 ale dalej nic nie idzie. Co robić??

Daje jeszcze zrzut diety.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 614
robisz progresje w seriach? wnioskuje ze raczej tak, zostaw ją i przerzuc sie na stały ciezar w kazdej serii i na litosc boska nie 4 serie :D przy tak krotkim treningu i robionym 3 razy w tygodniu tak? to wrzuc a i z 8 s. Przeciez idac progresja de facto duzym ciezarem robisz tylko jedna serie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
Ciekawa teoria. Trening jest wzięty z art podwieszonych więc myślałem,że jest dobry, zwłaszcza że do etapu 4 się sprawdzał. Czekam na opinie speców działu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena treningu - potrzebuje rady bo nie wiem czy nie ide w dobrym kierunku

Następny temat

Zmiana planu treningowego po 3 miesiacach

WHEY premium