SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie czuje klaty przy wyciskaniu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 396
Czy to źle że przy wyciskaniu sztangi wogole nie czuje klaty, tylko w łapach jedynie mam uczucie że coś przed chwila robilem. W klacie kompletnie nic. Napewno nie chodzi tuy o obciązenie. czy moze miec to zwiazek z technika?? czy poprostu juz tak jest ze jej sie nie czuje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a tak sobie napisałem Don, tak miałem wczoraj :), stosuję spore ciężary (jak dla mnie), a że maxymalnie przykładam się do techniki to tak się przytrafiło, hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Podejrzewałbym tu niewłaściwą technikę lub zły dobór ilości powtórzeń/seri
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 965
a na drugi dzień cie klata boli? jak tak to raczej wszystko ok

Betzuś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 396
no własnie na drugi dzien tez jej nie czuje. A jakie macie wskazowki zeby lepiej wchodzilo w kalte? Robie 4 serie z progresja 12 10 8 6 2 razy w tyg. Sroda wyciskanie na płaskiej, wyciskanie na skosnej glowa w doł rozpietki Sobota płaska, skosna glowa w gore, rozpietki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349


Przedramiona podczas wykonywania ruchu powinny być ułożone prostopadle do podłoża. Patrząc na wyciskającego z góry, gryf powinien "zakrywać" ramiona. Łokcie nie powinny wystawać poza linie gryfu, ponieważ obciąża się wówczas zbyt mocno grupy mięśniowe wspomagające ruch. Ułożenie łokci pod gryfem gwarantuje maksymalne wykorzystanie siły mięsni klatki piersiowej oraz zapobiega kontuzjom stawów barkowych. Powinno się dążyć do zaangażowania podstawowych grup mięśniowych uczestniczących podczas wykonywania ćwiczenia eliminując zaangażowanie mięsni wspomagających. Mięśnie wspomagające odgrywają bardzo ważną role przy stabilizacji ruchu, podczas konieczności wykonania czystego powtórzenia. Działają jak "stery" utrzymują prawidłowy tor ruchu. Nie można o nich zapominać w czasie treningów. Po opanowaniu odpowiedniego toru, mamy pewność, że ćwiczenie zostanie wykonane technicznie i prawidłowo, a co za tym idzie uzyskamy większą sile.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 965
moge się założyć ze np do treningu klaty używasz gryfu 150 takiego marketowego i przy takim gryfie niezrobisz tak jak na rysunku. Wiem bo mam ten sam problem!!!!!!!!!

Betzuś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 396
nie cwicze na siłce i mam normalne 20kg gryf olimpijski dokładnie taki jak na rys.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 132 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3460
filar jak zawsze najtrafniejsza odpowiedź
dzięki Ci za to przy okazji i mi pomogłeś
technika to podstawa
pozdro

Życie jest naszym nauczycielem i za wszystko wystawia nam oceny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589


ułożenie nadgarstków też sie liczy.
Pozdro.


Więcej masz tu http://www.atomicpower.pl/technika_wyciskania.php

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-11-21 21:30:22

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 965
moim zdanie ułożenie nadgarstków się nieliczy!!!! jakie to ma znaczenia na prace klatki! a wiadomo ze przy wyciskaniu większych cięzarów nieukniknione jest ugięcie nadgarstków!!!!!!!

Betzuś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Betzus. Pytasz się czy informujesz? Jeśli informujesz to piszesz bzdury.
Jeśli się pytasz to Ci odpowiem że ułożenie nadgarstków ma olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o pracę mięśnia klatki piersiowej podczas wyciskania.
Ugięte nadgarstki powodują przesunięcie łokci w dół tułowia co powoduje włączenie się tricepsów w prawie całym zakresie ruchu.
Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do Michaila i najlepszych

Następny temat

gram...

WHEY premium