SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie Gryfy?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2606
Witam,
Potrzebuje jeszcze do swojej domowej siłowni zakupić gryfy. Myśle nad prostym oraz łamanym o średnicy 28mm, długośc 180 cm oraz 120cm-140cm dla łamanego. Obciążenia które już posiadam mają średnice otworu 30mm (oryginalne, żeliwne). Przeglądałem troche allegro i póki co zainteresowała mnie oferta firmy Marbo-Sport.

http://www.allegro.pl/item544809428_marbo_sport_gryf_prosty_180cm_zaciski_180_cm.html

http://www.allegro.pl/item537347040_marbo_sport_polski_gryf_lamany_140cm_zaciski.html

Moge je mieć z 7% rabatem - po 65zł i 55zł.

Obawiam się jednak kilku rzeczy. Jak mocne są zaciski sprężynowe przy tych gryfach? Czy 27,5cm przy prostym i 25 cm przy łamanym częsci na obciążenia to nie za mało? (szczególnie przy gryfie prostym). Lepiej kupić gryf mocno czy lekko łamany?

Z góry dzięki za pomoc,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1620 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62299
Miałem kiedyś gwintowany 26mm i się zgiął prawie w pół pod marnym 120kg. Marbo ma bardzo dobre gryfy. Na tym 180cm kolega 180 wyciskał i nic się z gryfem nie działo, ja przysiadałem 160kg i też też trzymał. Moim zdaniem bardzo dobry wybór jak za taką kasę

Pomogłem? Daj SOGa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1342 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12963
ja bym szukal czegos innego, kiepsko te gryfy wygladaja.
zaciski sprezynowe sa ok
i nie wydaje mi sie zeby ten gryf prosty wytrzymyal 180kg...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie podobają mi sie te zaciski, sam kupilem takie z hantlami i zaluje. Naszczescie jak kupowalem gryfy to nie popelnilem tego bledu i kupilem takie zakręcane i ten polecam, chociaz wolniej sie zaklada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1233 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18665
przy hantlach zakręcane a przy prostych bez różnicy- ja mam zakręcane i nie zakręcam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1145 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12654
j/w

John. C. Maxwell, Postawa zwycięzcy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2606
W takim razie, jeżeli uważacie, że podane przeze mnie gryfy nie są zbyt dobrej jakości to podajcie prosze linki do lepszych gryfów na allegro. Musi mieć 28mm średnicy i długośc 180cm i 140/120cm (łamany). Co do reszty dowolnie. Może być gwintowany. Cena najlepiej podobna do tych Marbo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 4017 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33049
sorry że tu piszę ale nie chce zakładać podobnego tematu

Co myślicie o tym gryfie ? dodam że wole nakładane zaciski
http://allegro.pl/item549311985_gryf_lekko_lamany_120cm_28mm_promocja.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2606
FenixPL czytaj prosze to co napisałem. Wyraźnie napisałem, że musi mieć 28mm średnicy, bo obciążenia które już posiadam mają średnice otworu 30mm. Ty podajesz mi natomiast gryfy które mają kolejno 25mm i 26mm średnicy. To już jest duża różnica i obciążenie będzie mocno za luźne.

Pomijając już fakt średnicy to naprawdę uważacie, że pierwsze lepsze z allegro gryfy, które nie mają nawet w opisie uwzględnionego producenta będą lepsze od podanych przeze mnie? Marbo troche jednak tego sprzętu produkuje (ławki, wyciągi itd.), więc wydaje mi się, że nawet z zasady powinien być lepszy. Najlepiej by było gdyby ktoś, kto posiada gryfy Marbo wypowiedział się na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 4017 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33049
Mam gryf marbo 213cm i jestem zadowolony średnica o ile dobrze pamiętam to 28mm zaciski dobrze się sprawują
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12869
Gryfy Marbo wyglądają solidnie. Nie mają też bezsensownie długich części na obciążenia jak gwintowane. A te gryfy Thorna 25mm to śmiech na sali...jeżeli gwintowane to min. 27mm
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPRZĘT DO POKOJU

Następny temat

Przerwy w suplementacji....

WHEY premium