SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki styl walki dla mnie? Po kontuzji

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1183

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 205 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4068
Witam jest po rekonskrukcji (acl)więzadła w kolanie.Zabieg mialem rok 10 miesiecy temu ide za 2 tygodnie na ostatnio kontrole i zakoncze leczenie bo wszystko jest raczej ok i teraz mam do was pytanie jaka sztuka walki jest dla mnie bezpieczniejsza po tej kontuzji mam do wyboru mma (Bastion Tychy może ktos z was zna) i muay thai/k1 ( Ronin Tychy) i która z tych nich bedzie lepsza pod ulice zeby sie czuć bezpiecznie.
z góry thx za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Stawiałbym na mma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Pod ulice to sobie kup gaz

Bastion ma dobrą reputacje

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Na mma będą wjazdy w nogi i to może obciążać kolana. No ale można nie trenowac ryzykownych technik. Nie każdy musi być mistrzem UFC. Bastion jest spoko.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Chyba w każdym grapplerskim klubie są kolesie, którzy urwali sobie więzadła.
Wg mnie grappling bardziej naraża na w/w kontuzję kolana niż styl uderzano-kopany.
A trenowac możesz co chcesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 71
Pod ulice to wybrał bym Muay Thai albo kravke uzupełnił by, to
może BJJ,Judo a nawet Luta livre chociaz z tym ostatnim jest cieżko w Polsce

Zmieniony przez - Marjan897 w dniu 2011-07-12 14:49:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
To może ja uzasadnię swoją wypowiedz.
Na początku nie zgodzę się z cynikiem chociaż to moja subiektywna opinia, że przkrojówka byłaby mniej kontuzjogenna niż styl uderzany z racji tego, że myślę iż lowkicki narażają bardziej kolano niż wejście w nogi. Do tego dochodzą jeszcze samo kopanie przez autora gdzie będzie na jednej nodze musiał utrzymac całe ciało i w tych momentach bardziej narażony jest na kontry w postaci np. obalającego wewnętrznego lowa.
I jeszcze jedno. Walka pod ulice gdzie w mt jest więcej kopnięć niż boksu. Ja np. nie wyobrażam sobie na ulicy w większości kopać bez znajomości parteru bo zbyt łatwo jest wtedy upaść na glebę a na ulicy to sędzia walki nie przerwie.

Sory za formę tekstu, ale nie śpie już ponad 40h i mogę coś pomieszać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Ja polecam Trairii :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oby dwie są dobre , pod warunkiem że nie będziesz obciążał zbyt tych więzadeł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywka na obóz MT/K1

Następny temat

Czy nie za późno na nauke Karate Kyokushin?

WHEY premium