SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradźcie jaki styl walki wybrać.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2967

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1487
Witam wszystkich Mam 14 lat i chcę zapisać się na jakieś sztuki walki. Możecie mi doradzić na co iść.. ? Zastanawiam się nad Taekwondo,Muay Thai, i Kick Boxing. Najbardziej nad Kick boxingiem bo mam dość siły i chcę to wykorzystać. Wiadomo że w kick boxingu używa się nóg i rąk więc + jak dla mnie Poradźcie coś. Za wszystkie wypowiedzi z góry dzięki
P.S. znacie jakiś program do przycinki zdjęć ? Bo w paincie nie da rady chyba.. ;/ Bo wrzucił bym zdj. ale nie wiem jak przyciąć.. ;/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
przeczytaj sobie to: https://www.sfd.pl/FAQ-t406746.html

skoro podoba Ci sie kick, to idź na niego - jest bardziej wszechstronny niż TKD, bo jak zauważyłeś, używa sie tam rąk i nóg, dodatkowo masz do wyboru kilka formuł (light, semi i full contact)
z kolei jeszcze bardziej wszechstronną dyscypliną jest muay thai, bo angażuje dodatkowo łokcie i kolana

najlepiej przejdź sie na sekcje tego i tego, i zobacz, co Ci będzie bardziej odpowiadać, pierwsze treningi w większości sekcji są darmowe

a co do programu, to ja używam ACDSee, ale możesz spróbować też darmowego Picasa

pozdrawiam!

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1487
Dzięki bardzo Lady M A inni co sądzą.. ? Piszcie! Odpowiedzi jak mile widziane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Największe szanse będziesz miał w KB i MT.
Tam średni wiek rozpoczęcia treningów chyba jest pare lat wiekszy niz 14 lat
Jeżeli w przyszlosci zamierzasz startować w zawodach to lepszym wyjsciem bedzie MT bo tam nie ma stopni decydujących o tym czy mozesz startowac.
W KB aby wziasc udział w zawodach trzeba miec jak dobrze pamietam 5 stopien z 10.

Tak jak Lady M napisala w MT masz do tego jeszcze łokcie, kolana + klincz o którym nie wspomniała.
Najlepiej przejdz sie na trening MT, KB i sam oceń co bardziej Ci odpowiada.

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-10-13 15:00:10

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1487
Tzn. Na razie nie zamierzam jeździć na turnieje czy coś. Może jak by mnie to wciągnęło.. To tak Myślę tu przede wszystkim o obronie. U mnie nie brakuje takich co szukają "haka". Chcę znać swoje możliwości i być pewniejszym.. nie bać się po prostu jak ktoś do mnie wyskoczy.
I wydaje mi się że chyba Muay Thai będzie lepszy pod względem że używa się łokci i kolan itp. Ale znowu jak bym chodził dłużej.. To jak by było z turniejami.. Pewnie ciężko.. (?)
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1487
PISAĆ!!! Muszę się jak najwięcej dowiedzieć! Być przygotowanym na to co mnie może czekać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
ja trenuje kicka i mi się podoba, każdy ma inne upodobania Trzeba się przejść na treningi MT i KB zobaczyć jak treningi są prowadzone, w MT masz kolana ale w niektórych sekcjach KB też je wprowadzają, tyle że MT ma taką fajną otoczkę/ceremonię

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1487
To jeśli chodzisz na kicka to opowiadaj.. Jak na treningach..? A byłeś na turnieju jakimś? Opowiedz też
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1487
Aha.. zapomniałem dodać na wstępie że mam skoliozę kręgosłupa.. ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 188
idz na MT tego nic nie zastapi... jest to moje cale zycie

Nigdy nie odwracaj się plecami do wroga, a juz napewno nie do przyjaciela

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1487
Najpierw muszę się jak najwięcej dowiedzieć o KB i MT I wtedy zdecyduję który sztukę walki wybrać Więc opowiadaj jak jest na Muay Thai.. Co na treningach.. i wszystko po kolei
Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze Mistrzostwa Europy ADCC - Kraków 2008

Następny temat

Ochraniacze do MT - wyższa półka

WHEY premium