SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć ćwiczyć w domu, co jeść?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 393
Witam,
mam 16 lat, 182 cm wzrostu i ważę 68 kg. Od kilku miesięcy planuje przybrać na wadze i zacząć ćwiczyć, ale nigdy nie potrafiłem się do tego zabrać, jednak teraz zamierzam coś sobie wyrobić do końca tego roku szkolnego. ;) Największym moim problemem jest to, że nie wiem w jaki sposób mam wykonywać ćwiczenia w domu i w jaki sposób muszę to wszystko zacząć. Zastanawiałem się nad kupnem gryfu mocno łamanego 120 cm i do tego jakieś obciążenie, tylko nie mam pojęcia czy to byłby dobry wybór na początek. Chciałbym ćwiczyć klatkę, brzuch i biceps.Staram się jeść dużo ale nie przybieram zbyt wiele na wadze. Co moglibyście mi doradzić na początek? Jak zacząć ćwiczyć? ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
nic nie powinno ci być chyba ze cieżary sa oszukane , tu masz trening siłowy w domu
Trening siłowy w domu - film! by czorcia7 https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html

a tu co jesc a czego unikac
10 wskazówek żywieniowych by qazar https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
Cwiczy sie cale cialo a nie wybrane partie , wszystko co potrzebujesz jest w tematach podwieszonych w dziale - kolor czerwony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 393
Mam jedno pytanie: Czy mogę w jakiś sposób połączyć trening z ćwiczeniami na skrzywienie kręgosłupa? Mam boczne skrzywienie kręgosłupa i boję się, że wykonując trening na budowanie masy i kształcenie mięśni, jednocześnie będę bardziej krzywił mój kręgosłup.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli są to jakies wieksze problemy z kręgosłupem to skonsultuj sie z dobrym lekażem, co ci wolno a czego nie.

Zamiast kupować sztange łamaną, bierz prostą - wiecej sie przydaje

Puki co możesz zacząc od tego: https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 393
A skoro moim celem jest rzeźba oraz masa to wzorowanie się na 10 wskazówkach żywieniowych to dobry pomysł? Dziękuje Wam bardzo za to, że mi pomagacie. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
nie moze być Twoim celem rzeżba oraz masa bo to 2 cele chyba ze chcesz najpierw przymasowac a potem sie wyrzerzbić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
j.w albo odwrotnie

Różnica miedzy masą a rzeźbą jest głównie w diecie. I tu sie przydaje liczenie kcal, makroskładników itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 393
Tak, najpierw chce przymasować a potem wyrzeźbić. ;) Nie dostałem jeszcze odpowiedzi na to czy wzorowanie się na tych 10 wskazówkach to dobry pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, to dobry pomysł na początku przygody z siłownią, dobrze jest po woli wdrażać zmiany w swoim żywieniu i przyzwyczaic sie do nowego sposobu odżywiania. Jednak z czasem wdroż normalną dietę (liczenie kcal, makro, dobre i zdrowe produkty itp.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
zmiana żywienia to na poczatku na zdrowe duzo daje , potem juz trzeba celowac w odpowiednia diete jak kolega wyzej pisze , ale najpierw zacznij sie stosowac do tych wskazówek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 393
Mam do was jeszcze kilka pytań ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta u sportowca po kontuzji

Następny temat

Dieta na redukcję (Do sprawdzenia)

WHEY premium