SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze kroki - czyli jak zacząć ćwiczyć?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13
Elo wszyscy!


Płeć : mężczyzna

Wiek : 15 lat

Waga : 67 kg

Wzrost : 172

Cel treningowy : masa i siła z naciskiem na poszerzenia barków, plecy, klatki (w moim przypadku klateczki heh :)
Ogólnie trening ogólno rozwojowy, ale z naciskiem na poszerzenie tego czegoś co można nazwać klatką

Staż treningowy na siłowni : 0h

Uprawiane inne sporty : często gram w siatkówkę i w okresie tym cieplejszym co tydzień jeżdżę na godzinę samego pływania na basen, lubię też pograć w tenisa, badmintona, no i oczywiście jazda na rowerze :)

Dostęp do sprzętu : mieszkam na wsi, wiec siłownia oferuje jedynie wiele miejsca, drabinki, sztangi, hantle i jeszcze jeden sprzęt którego nie znam nazwy (ruszasz rękoma do przodu podnosząc ciężar, podobnie jest na nogi)

Dieta : na razie nie mam, ale niedaleko jest dietetyk więc coś wykąbinuję

Przeciwskazania medyczne : skolioza, płaskostopie 

Zażywane suplementy : nic i powiem szczerze, że wolałbym ich nie przyjmować, chyba że w ostateczności

Ostatnio przerabiany plan: pompki, pompki, pompki.. i ogórki

A jeśli chodzi o moje osiągnięcia np. martwym ciągu to po prostu nie wiem, nigdy nie byłem na siłowni

Obwód uda 50 cm

Obwód w pasie 82 cm

Obwód w talii 76 cm

Obwód w bicepsie 25 cm

Obwód w klatce 90 cm

Obwód nadgarstka 17 cm



Jestem totalnym nowicjuszem.Chciałbym dowiedzieć się czegoś na początek przygody z siłownią:

1) Czy 15 lat to nie za wcześnie na siłownię?

2) Jeśli to nie za wcześnie to ile razy tygodniowo powinienem ćwiczyć? I jak długo?

3) O jakiej porze najlepiej ćwiczyć, aby organizm wytwarzał najwięcej testosteronu? (słyszałem, że to ma duży wpływ na tempo i efektywność rozrostu mięśni)

4) Obejrzyjcie zdjęcie które wstawiłem. Możecie pomóc określić mi czy jestem ektomorfikiem czy endomorfikiem, bo ja sam nie wiem :/

5) Czy na siłownie lepiej chodzić samemu czy z kimś?

6) Chciałbym zacząć też biegać - czy to nie będzie rujnowało mojej pracy na siłowni, czy nie spale białka w mięśniach

7) Aby mieć muskalarne ciało (wiem, że to troche potrwa) powinienem na początku się raczej oszczędzać czy zacząć trochę bardziej intensywnie?

8) To prawda ze najpierw trzeba rozgrzewke (bieg, rozciąganie, podstawowe ćwiczenia, znowu rozciąganie i właściwy trening?

9) czy pomiedzy cwiczeniami wlasciwego treningu nalezy rozciągnąć sie troche? Pomiedzy seriami takze?

10) Co przynosi lepsze efekty - trening ogolnorozwojowy czy kazdego innego dnia inna partia miesni?

I JESZCZE NA KONIEC WIELKA PROŚBA, CZY KTOŚ MÓGŁBY MI PRZESŁAĆ PLAN TRENINGOWY?

LICZE NA WASZA ODPOWIEDZ :) z gory dziekuje )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
1) POlecam jeszcze poczekać, ewentualnie ćwiczenia na masie własnego ciała.
2) 2-3x , polecam jednak może zapasy, bjj, judo, uderzane sporty walki?
3)Obojętnie, kwestia przyzwyczajenia, staraj się takich porad nie słuchać.
4)Zdjęcia nie widzę.
5) yy? Wedle uznania, raczej we 2, większa motywacja i rywalizacja.
6)Skoro masujesz, niie biegaj
7)Najpierw technika, nawyki żywieniowe, odżywianie a potem "dojazd"
8) Rozgrzewka, lekkie rozciąganie, siłowy, rozciąganie bym polecil
9) Wyżej patrz
10) Kwestia indywidualna, ja bym raczej uderzył w jakiś sport
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia na brzuch i uda w domu

Następny temat

Pierwszy trening

WHEY premium