SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak jeść

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1737
Posiłek składający się z mięsa, warzyw, kaszy lub ryżu należy w odpowiedni sposób. Na początek z talerza powinny zniknąć warzywa potem kasza a na końcu mięso. Jeśli jemy te produkty równocześnie warzywa fermentują w żołądku, czekając kilka godzin aż mięso zostanie strawione. Gdy zjemy posiłek w kolejności warzywa, kasz/ryż, mięso trawienie będzie się odbywało bez przeszkód, ponieważ warzywa przelatują przez żołądek i kierują się do dwunastnicy, gdzie ich miejsce i tam są trawione, potem kasza/ryż zostaje strawiona. Na końcu żołądek ma do strawienia samo mięso a reszta nie czeka w kolejce i nie fermentuje. Grecy najpierw jedzą sałatkę a potem danie mięsne. Dobre nawyki mają też dzieci uparcie jedząc chleb a potem wędlinę gdy rodzice dają im kanapkę. Te złe nawyki dają się we znaki osobom o grupie krwi A i AB, które najbardziej tyją od posiłków łączących mięso z pszenicą jak w kanapce. Dopóki organizm jest młody radzi sobie, ale jak pojawia się choroba, stres zatrucie lub nadwaga dobra choć na jakiś czas jest zmiana i odciążenie przewodu pokarmowego i jeść posiłek oddzielając produkty, zaczynając od owoców.

Ja od tygodnia tak biorę jedzenie na dno pojemnika kładę mięso potem kasza i na to warzywa i czuję różnicę, jestem jakby lżejszy w środku.


Źródło: Tele tydzień nr 37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 454 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19550
Źródło: Tele tydzień nr 37

Morsik :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 352
nie wiedzialem ze kolejnosc spozywania potraw tez jest szczególnie ważna, dobrze wiedzieć

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15588
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 297 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3113
ciekawy artykuł!! oczywiscie dla ciebie sog duchowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
to że nie powinno się jeść wszystkiego naraz tylko białka jak i zarówno ww to wiedziałem,ale żeby kolejność jakaś była to nie :P xD

Instagram : zdrowie.odzera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
Jakoś to do mnie nie przemawia..

Niech ktoś z większą wiedzą się wypowie, bo to kurde dość intrygujące
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z owocami to jest tak, że lepiej zjeść przed głównym posiłkiem, bo będą fermentować, ale z warzywami ? No nie wiem czy to tak do końca jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Racja, widać brakuje na forum informacji na temat pracy układu pokarmowego. Białka rozpoczynają swe trawienie w żołądku, natomiast węgle (po jamie ustnej-enzymatycznie [mechanicznie również-logika]) trawią się w środowisku zasadowym, dlatego węglowodanowe produkty powinny znajdować się przed białkowymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie, na forum b.mało jest artów n/t tego jak pracuje układ pokarmowy. Przydało by się coś Skalar ...


Zmieniony przez - studensky w dniu 2008-09-21 10:03:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
Kurde
A ja zawsze zaczynam od mięsa, a dopiero na końcu biorę się ryż i makaron

No racja, przydałby się jakiś obszerny art na ten temat..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do poprawy

Następny temat

Pytanie

WHEY premium