SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST -kilka pytań

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13302
Witam.Mam zamiar zacząć ten trening, ulożyć diete wysokobiałkową bardziej i mam kilka niejasności co do tego treningu.
Otóż chce zacząć cykl składający sie z: 2x Cell Pump, 500g glutaminy, 2x a-la, r-typeno i jeszcze green tea, aby uniknąć efektu nawodnienia i ogólnie otłuszczenia, przeczytałem w jednym z postów, że kreatyne bierze sie nieco inaczej niż w przypadku zwykłego treningu, więc prosiłbym o rozpiske co i jak brać, ale tylko wtedy, jeśli wersja HST różni sie od normalnej, bo przy normalnym treningu wiem co i jak brać z wymieninych odżywek.
Ułożyłem sobie taki wstępny trening i powiedzcie mi czy sie nadaje:
Nogi:
Przysiady 1 seria
wypychanie w siedzeniu 1 seria
zaginanie nóg leżąc 1 seria
Klatka:
wyciskanie sztangi na prostej ławce 2 serie
wyciskanie sztangi na skosie 1 seria
Grzbiet:
ściąganie wyciągu do klatki 2 serie
wiosłowanie 1 seria
Łydki:
wspięcia 2 serie
Czworoboczne grzbietu:
szrugsy 2 serie
Biceps:
uginanie ramion, jedne na każdy trening i 2 serie (zmieniać uginanie co trening o ile sie nie myle)
Triceps:
francuz 2 serie
ściąganie linki do dołu 1 seria
Barki:
Wyciskanie sztangi z klatki 2 serie
wznosy bokiem 1 seria
Brzuch:
niepełne skłony 3x25 powtórzeń
A co do samego treningu mam takie pytania:
1.Czy jeśli zaczne cykl z kreatyny, a wiadomo, że na początku siła strasznie rośnie, to musze trzymać sie sztywno wcześniej wytyczonych maxów bez brania kreatyny?Czy może zrobić niewielki zapas ?
2.Czytałem, że należy często zmieniać ćwiczenia, a więc mierząc maxy, musze sprawdzić każdy rodzaj ćwiczenia, który chcem robić w makrocyklu i jego poszczególną ilość powtórzeń w odpowiedni dzień tak ?
3.Na jakie partie i co ile czasu musze zmieniać ćwiczenia prócz bicepsa, bo w tym przypadku już wiem, że na każdym treningu inny rodzaj uginania.
4.Kiedy robić STRATEGIC DECONDITIONING ?
Narazie byłbym wdzięczny za odpowiedzi na te pytania, jak będe miał jeszcze jakieś, to je tu zamieszcze.
Pozadrawiam.

PAN BÓG NIE LUBI TCHÓRZY...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Witam. Odżywki bierz klasycznie, jabłczan to nie monowodzian wiec nie znam "alternatywnego" dawkowania

mam uwagi co do grzbietu, powinno sie znalesc w planie cwiczenie:"podciąganie na drążku w szerokim uchwycie"

"uginanie ramion, jedne na każdy trening i 2 serie (zmieniać uginanie co trening o ile sie nie myle) "

* raczej nie zmieniamy cwiczen w trakcie trwania hst, w planowaniu nowego makrocyklu owszem.

"1.Czy jeśli zaczne cykl z kreatyny, a wiadomo, że na początku siła strasznie rośnie, to musze trzymać sie sztywno wcześniej wytyczonych maxów bez brania kreatyny?Czy może zrobić niewielki zapas ? "

* rozumiem ze zaczniec brac jabłczan kreatyny na cyklu hst, czyli przed zaczeciem po wyznaczeniu maksymalnego obciazenia powininenes ustalic ciezary na jakich bedziesz pracowal na kazdym treningu i tego trzeba sie trzymac

"2.Czytałem, że należy często zmieniać ćwiczenia, a więc mierząc maxy, musze sprawdzić każdy rodzaj ćwiczenia, który chcem robić w makrocyklu i jego poszczególną ilość powtórzeń w odpowiedni dzień tak ? "

* nie aż tak często wystarczy raz na makrocykl na kazdym treningu wykonujesz te same cwiczenia na kazda partie, treningi różnią sie tylko stosowanym obciazeniem.

"3.Na jakie partie i co ile czasu musze zmieniać ćwiczenia prócz bicepsa, bo w tym przypadku już wiem, że na każdym treningu inny rodzaj uginania. "

* wystarczy co makrocykl jak pisałem wyżej

4.Kiedy robić STRATEGIC DECONDITIONING ?

* przed rozpoczeciem właściwego treningu hst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ja sie jeszcze wtrące co do planu,
nie masz nic na tył barków, wiec moze dorzucisz unoszenie sztangielek w opadzei tułowia?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13302
OK wielkie dzięki i oczywiście Sog chociaż za pomoc.
Mam rozumieć, że plan poza dodaniem serii podciągania jest OK tak ?
Pozatym najpierw zmierzyć maxy, potem zrobić STRATEGIC DECONDITIONING i dopiero zaczynać hst ?Czy po prostu przerwa, mierze maxy i daje po treningu ?
Co do brania odżywek, to myśle, że zaczne po ok 2 tygodniach trwania treningów, gdy będzie już troche ciężej i dociągne z odżywkami już do końca makrocyklu Tak chyba będzie najlepiej, bo nie chce zaprzepaścić takiego cyklu
Kermit mnie wyprzedził
A więc zrobie po jedenj serii na barki każdego ćwiczenia, czyli 3 i będzie OK ?

Zmieniony przez - greku w dniu 2004-09-08 21:59:46

PAN BÓG NIE LUBI TCHÓRZY...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"A więc zrobie po jedenj serii na barki każdego ćwiczenia, czyli 3 i będzie OK"
-- mysle ze tak, a ile serii na barki miałes w poprzednich treningach (np.. split) i czy byłes z tego zadowolony?

"Pozatym najpierw zmierzyć maxy, potem zrobić STRATEGIC DECONDITIONING i dopiero zaczynać hst ?Czy po prostu przerwa, mierze maxy i daje po treningu ?"
-- opcja pierwsza czyli robisz maxy, potem SD i jedziemy

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13302
Dotychczas wykonywałem jakieś 11-12 serii, większość to były wznosy.Ogólnie byłem zadowolony, bo barki mam najlepsze ze wszystkiego.A więc 9 serii na nie w ciągu tygodnia wystarczą ?

PAN BÓG NIE LUBI TCHÓRZY...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
myśle ze spróbuj od 9 serii (z tym ze i tak masz jeszcze wyciskania na klate, tam pracuje przedni akton). Jezeli nie bedziesz zadowlony to w nastepnym HST dołożysz, chyba ze czujesz, ze musisz miec wiecej serii, wtedy dołóz jedną serie do jednego z ćwiczeń na barki

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
kermit dzieki za uzupelnienie

jeszcze pare uwag:

"Nogi:
Przysiady 1 seria
wypychanie w siedzeniu 1 seria
zaginanie nóg leżąc 1 seria "

* moze dodasz martwy ciag na prostych nogach? jak nie to 1 seria na dwugłowe może być za mało. moze dodasz serie jeszcze na czworogłowe(wybierz cwiczenie ktore bardziej lubisz z tych dwóch) bo to duza grupa i moze nie byc wystarczajaco przestymulowana. jesli uwazasz ze jest ok to sprobuj, zawsze mozna dodac serie/cwiczenie w nastepnym makrocyklu

"Biceps:
uginanie ramion, jedne na każdy trening i 2 serie "

* mozesz stosowac dwa chwyty: klasyczny i młotkowy po 1 serii kazde

reszta wydaje sie ok chyba ze jeszcze mi sie coś przypomni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13302
Mierzyłem dzisiaj piętnastki....
PS. Umieram
PS 2. To dobrze ?

PAN BÓG NIE LUBI TCHÓRZY...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
nie ma że boli, nikt nie mowil ze bedzie łatwo



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13302
Można zmierzyć np piątki dopiero po piętnastach i dychach ?Czy koniecznie trzeba od razu wszystko mierzyć ?
Oraz mam jeszcze ptytanie z priorytetami na HST, jeśli chcem np rozwinąć bardziej plecy i łapki, to co musze zrobić ?

PAN BÓG NIE LUBI TCHÓRZY...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak często trenować???

Następny temat

Moje HST

WHEY premium