SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST - kilka pytan- poczatkujacy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1603

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 905
Witam
Dzisiaj ulozylem sobie trening i wlasnie wrocilem z silowni gdzie sprawdzalem maxy. Po pierwsze(moze to powinienem zrobic najpierw zamiast mierzyc maksy :) chcialbym spytac czy dobrze jest rozpisany trening:
Nogi:
-Przysiady ze sztangą
-Wspięcia na palcach (ze sztangielka w reku, kazda noga oddzielnie)

Klatka:
-wyciskanie w leżeniu na ławce poziomej
-rozpiętki na maszynie w siadzie

Plecy:
-ściąganie drążka szerokim uchwytem do klatki
-podciaganie konca sztangi w opadzie na lawce skosnej

Barki:
-wyciskanie sztangi zza głowy
-unoszenie sztangielek bokiem w górę

Drugie pytanie, to jakich efektow moge sie spodziewac stosujac solidnie ten trening i biorac stacka CP?(diete mam ulozona i byla sprawdzona tutaj na forum wiec napewno jest dobra) Czy po dwoch takich cyklach jest szansa na zrobienie 10kg(teraz waze 65kg przy wzroscie 189...:/)?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 905
e to chyba zrrezygnuje, nie bede 5 razy w tygodniu chodzil na silownie :) zobacze efekty jakie da HST jak bedzie dobrze to zczn robic nogi. dzieki za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
-Przysiady ze sztangą
-Wspięcia na palcach (ze sztangielka w reku, kazda noga oddzielnie)

Klatka:
-wyciskanie w leżeniu na ławce poziomej
-rozpiętki na maszynie w siadzie

Plecy:
-ściąganie drążka szerokim uchwytem do klatki
-podciaganie konca sztangi w opadzie na lawce skosnej

Barki:
-wyciskanie sztangi zza głowy
-unoszenie sztangielek bokiem w górę


problematyczny jest sens rozpietek i unoszenia bokiem - moim zdaniem niepotrzebne cwiczenia.

zmiana wyciskania zza karku na wyciskanie z klatki spowodowalaby, ze cwiczenie staloby sie mniej kontuzjogenne.

podciaganie konca sztangi w opadzie na lawce skosnej - rozumiem ze masz T-bar? bo zywkla sztanga na zwyklej laweczce nie widze mozliwosci wykonannia tego cwiczenia.

celowo nie dajesz lap?

a z drugim pytaniem - jak to mowi Tyka - do wrozki.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 905
Nie wiem jak sie nazywa ta maszyna, byc moze i T-bar ;) W kazdym razie tak opisali to cwiczenie w atlasie http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm gif. 6b. Nad wyciskaniem z klatki zastanowie sie jeszcze, ale cwiczac zza karku latwiej jest mi utrzymac prawidlowa postawe... Rozpietki i unoszenie bokiem postanowilem dac ze wzgledu na to, ze wczesniej tego nie cwiczylem, a po wczorajszym treningu widze ze troche mi daja, takze mysle ze moga zostac. A dlaczego wedlug ciebie sa niepotrzebne? I co zamiast tego? A co do ramion, to po przeczytaniu artykulow stwierdzilem, ze moze faktycznie rak nie trzeba robic, bo wykonujac inne cwiczenia rowniez pracuja. I potwierdzilem to wczoraj, wiec mysle ze nie bede dawal przynajmniej w tym cyklu ramion. A moze powinienem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
Przy budowaniu masy stawiam na cwiczenia zlozone (wielostawowe), ktore angazuja wiele miesni, umozliwiaja przecwiczenie calego ciala uzywajac kombinacji kilku cwiczen, pozwalaja na uzywanie duzych ciezarow i zapewniaja latwa mozliwosc progresji ciezaru.

Zatem do klatki nie dodawalbym nic, lub dodal pompki na poreczach, do barkow nie dodawal nic zamiast wyrzuconych cwiczen, odpowiednio ustawiajac liczbe serii.

Co do lap - mozna nie robic jesli ma sie odpowiednia liczbe serii angazujacych biceps i triceps. To jeden z powodow dla ktorych lepiej stawiac na cwiczenia zlozone - robiac serie wyciskania w lezeniu czy wyciskania na barki czy pompek na poreczach angazujesz dodatkowo triceps, a robiac rozpietki czy unoszenie bokiem - nie. Przy cwiczeniach na plecy podchwyt lepiej angazuje biceps niz nachwyt.

A co do Twojego programu - wartoby dodac martwy ciag jeszcze na zmiane z przysiadami.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 905
Przekonales mnie do cwiczen zlozonych. Czyli moge spokojnie wyrzucic rozpietki i unoszenie bokiem i zamiast tego robic po prostu 2 serie wyciskania na klate i 2 serie na barki? Pytanie o mierzenie w takim wypadku maksow. Mierze jedna serie i to jest moj maks, czy robie 2 serie i z takim ciezarem z jakim bede w stanie robic 2 serie to bedzie moj maks?

Jesli chodzi o plecy, to zmieniajac z nachwytu na podchwyt, nie bede musial dokladac cwiczen na biceps?

Co do martwego ciagu, to nie chce go dodawac bo co prawda siatkowke trenowalem 2 lata, ale na silowni cwicze dopiero miesiac, takze jestem poczatkujacy. A czytalem ze w tym wypadku martwego ciagu lepiej nie robic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
Przekonales mnie do cwiczen zlozonych. Czyli moge spokojnie wyrzucic rozpietki i unoszenie bokiem i zamiast tego robic po prostu 2 serie wyciskania na klate i 2 serie na barki?
MOZESZ

Pytanie o mierzenie w takim wypadku maksow. Mierze jedna serie i to jest moj maks, czy robie 2 serie i z takim ciezarem z jakim bede w stanie robic 2 serie to bedzie moj maks?
MOZESZ USTALIC MAKS DLA JEDNEJ SERII, I GDYBYS NIE DAL RADY W DRUGIEJ ZROBIC ZALOZONEJ LICZBY POWTORZEN, ROBISZ CLUSTER - ODKLADASZ SZTANGE PRZED ZALAMANIEM, ODPOCZYWASZ CHWILE I DOKANCZASZ SERIE.

MOZESZ TEZ USTALIC MAKS DLA DWOCH SERII


Jesli chodzi o plecy, to zmieniajac z nachwytu na podchwyt, nie bede musial dokladac cwiczen na biceps?

JA LUBIE CWICZYC LAPY, I JE CWICZE - A INNI NIE CWICZA I TEZ SA ZADOWOLENI. Z CWICZEN ZLOZONYCH NA BICA NAJLEPSZE JEST PODCIAGANIE W WASKIM PODCHWYCIE, A NA TRICA - POMPKI NA PORECZACH I WYCISKANIE W WASKIM UCHWYCIE.


Co do martwego ciagu, to nie chce go dodawac bo co prawda siatkowke trenowalem 2 lata, ale na silowni cwicze dopiero miesiac, takze jestem poczatkujacy. A czytalem ze w tym wypadku martwego ciagu lepiej nie robic...
NO OK.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 905
Mam jeszcze takie pytanie odnosnie brzucha: czy po zrobieniu wszystkich cwiczen, moge na koniec zrobic 2 serie po 50 spiec? (bez obciazenia, co jakis czas zwiekszajac ilosc powtorzen)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 905
To jak z tym brzuchem, podpowie ktos? Dzisiaj o 20 na silownie ide...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
http://www.exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/WtCrunch.html

Standardowy zakres powt. jak i progresja.

Zaczynasz gdzieś w połowie 10tek.

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 905
Mam jeszcze takie pytanie: chce robic rownoczesnie wyskok, moge do tego treningu 2 razy w tygodniu np. wtorek i sobota dolozyc wiecej cwiczen na nogi? Konkretnie 3 serie prostowania nog na maszynie, 3 zginania i 3 wyciskania lydkami na hack-maszynie. Robilbym te cwiczenia zaraz po ostatnim cwiczeniu z planu HST. Czy moze nie powinienem mieszac jednego z drugim?

Zmieniony przez - ebodo w dniu 2006-04-08 20:29:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Nie mieszaj. Rób w dni wolne.

No pain no gain ? No brain no gain !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST negatywy =problem -brak siły i chęci :(

Następny temat

Serie łaczone

WHEY premium