SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Duuuże uda

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1632

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Witam.

Mam pytanie. Jak w warunkach domowych, posiadając jedynie sztangę i hantle rozbudować sobie potężne mięśnia ud. Naprawdę chodzi mi żeby uda mi BARDZO UROSŁY i nie chodzi mi zupełnie o rzeźbę czy coś w tym stylu, chodzi wyłącznie o rozmiar, tak żebym w żadne spodnie w których obecnie chodzę się nie mieścił.

Wiem żeby robić przysiady, tylko jak je robić? Ze sztangą na karku i z deską 5cm pod piętami, czy na płasko bez deski, sztanga na karku czy z przodu na klacie, uginać uda do kąta prostego czy zjeżdżać do samego dołu, szeroki rozstęp stóp czy wąski, przysiady wykroczne?? I co z tylnymi partiami ud, z mięśniami dwugłowymi z przywodzicielami i odwodzicielami ??? czy przysiady rozwiną mi wszystkie mięśnia ud ?

Dla porównania mojej proporcji między górą a dołem : w łapie mam 49cm a w udach 64cm.

Proszę o porady.

I jeszcze raz, ROZMIAR, ROZMIAR I JESZCZE RAZ ROZMIAR.

Pozdrawiam ,Rufi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
dzięki, chłopaki bardzo. Przeczytałem wszystko co mi doradziliście w necie. Ale jednak kupiłem KIFa i dowiedziałem się o przysiadach jeszcze troszkę więcej

Pozdrawiam Rufi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3940
Przysiady ci najlepiej rozbudują nogi jak rozstaw nóg zależy od ciebie liczy się ciężar (ale bez przesady).Jeżeli masz problemy z równowaga to daj pod nogi tą deskę ,ale jeżeli nie masz takich problemów rób bez.Większość zawodników przysiada prawie że do ziemi
to też zależy od ciebie,żeby rozbudować dwugłowe to rób martwy ciąg na prostych nogach możesz też robić tzw;żurawia znajdziesz na forum jak to robić.Rób tez wykroki wypróbuj różne ćwiczenia ze sztangą i hantlami i wybierz najlepsze ale nie zapominaj o przysiadach

Czy robić ze sztanga z tylu czy z przodu ?Mięśnie pracują w podobnym zakresie ruchu ale zmieniaj od czasu do czasu sztangę z przodu na sztangę z tylu.

We wrześniowym kifie jest ciekawy artykuł o przysiadach.

Pomogłem daj soga :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Dzięki.

Takie pytanko jeszcze ; czy robiąc zwykłe przysiady, rozwiną mi się też mięśnie przywodzicieli ud ? Bo są one dla mnie ważne.

Jeszcze jedno czy przy MC konieczny jest całkowity wyprost nóg w kolanach, czy mogą być minimalnie ugięte tak chociaż z centymetr i napięte ? Pytam się bo nie wiem czy MC na maxymalnie wyprostowanych kolanach jest bezpieczny dla kolan.

Rzadko tu bywam, stąd moje pytanie, gdzie mam szukać tego kifu :) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Ok , spoko hehe, już wiem co to jest KIF mam nadzieje że jeszcze będzie w kioskach :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
w szerokim rozkorku przysiad rób to będą pracować przywodziciele.
po zatym możesz robić ćwiczenia na wyciągu dolnym w tym celu.

W MC możesz ugiąć delikatnie nogi.

KiF'u szukaj w sklepie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Po co wydawać kase na jakiś magazyn jak masz opisane przysiady dokładnie w tym temacie:

https://www.sfd.pl/Przysiad_z_przysłowiowym_palcem_w_doopie__żadnych_wymówek_Panowie_i_Panie-t605678.html

Co do rozbudowy ud to masz całą mase ćwiczeń, przysiady przednie/tylnie/hack/boczne/box, wykroki, syzyfki, żuraw, RDL, mc na prostych nogach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Przysiady przednie to rozumiem że to te ze sztangą trzymaną z przodu szyi
przysiady tylne to te ze sztangą na karku
Dobrze rozumiem ?

hack to wyciskanie na hack maszynie ? Pisałem już że trenuje w domu i mam tylko sztange i hantle :)

przysiady boczne - nie wiem zupełnie jak ty wygląda. Syzywki, box i żuraw , też nie wiem a o RDL'u pierwszy raz słysze ;/. Reszte znam.

Może mi ktoś opisać jak wyglądają te ćwiczenia , których nie znam, może jakiś link, linki ze zdjęciami opisami.

Z góry dziękuje za pomoc

Rufi
Z góry dziękuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Ok, poznajdowałem w necie żurawia, syzyfki, ale nie moge znaleźć PRZYSIADÓW BOCZNYCH ani BOX'ów a w atlasie ćwiczeń nic o tym nie ma.

Mam pytanie odnośnie żurawia : przeczytałem gdzieś że wyrabia on mięśnia kulszowo goleniowe. Stąd moje pytanie Gdzie są mięśnia kulszowo goleniowe, bo szukałem w necie i ni ch... nie moge znaleźć.

Rufi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Żuraw tył uda atakuje.

Ćwicz całe ciało.

Trening nóg będzie zalezał od tego jaki rodzaj treningu wybierzesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Ćwiczę od pół roku całe ciało, oprócz nóg, bo dużo na rowerze jeździłem, po górach chodziłem , no i mam prace fizyczną, taką że dużo stoję, chodzę i po schodach latam. Więc myślałem że na nogi mam wystarczające bodźce. Okazało się jednak że po pół roku, obwód nóg mi się prawie w ogóle nie zwiększył , za to wszystkie górne partie, łapy, klata, bary urosły mi dość sporo i teraz to trochę niesymetrycznie wygląda, bo w porównaniu z górą uda mam chude, dlatego chce teraz porządnie zająć się nogami.

Co z tymi mięśniami kulszowo goleniowymi - gdzie one są umiejscowione ? :) czy rozwijam mięśnia kulszowo goleniowe robiąc MC na prostych nogach ? I jak wyglądają te przysiady boczne?

pozdrawiam Rufi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na siłe do oceny,3 dniowy

Następny temat

Zmiana planu

WHEY premium