SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domowy plan do poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 646

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

21

Waga

61

Wzrost

170

Cel treningowy

masa i siła

Staż treningowy na siłowni

0

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztangielki

Dieta

Jest
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, jestem początkujący i ułożyłem sobie plan treningowy, który mogę wykonywać w domu gdyż siłownia odpada niestety. Na razie dostęp mam jedynie do sztangielek 2x5kg, 2x10kg, 1x12kg ale niedługo może dokupię dodatkowe obciążenia.
Do tego co 2-3 dni biegam i czasem jeżdżę na rowerze stacjonarnym. W weekendy również podciągam się na drążku.

Poniedziałek:
Klatka:
Pompki z obciążeniem 5kg (nogi na podwyższeniu) – 3 x 10
Pompki z obciążeniem 5kg (ręce na podwyższeniu) – 3 x 10
Rozpiętki 10kg na rękę – 4 x 8
Wyciskanie sztangielek 10kg na rękę - 4 x 12

Triceps:
Pompki odwrotne z obciążeniem 5kg – 5 x 12
Wyciskanie francuskie jednorącz siedząc 5kg – 4 x 8
Pompki na pięściach

Wtorek:
Barki:
Arnoldki 10kg na rękę – 5 x 10
Boczne unoszenie sztangielek stojąc (standing dumbbell side laterals) 5kg na rękę – 4 x 10
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia siedząc 5kg na rękę – 4 x 10
Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia 10kg na rękę – 4 x 8

Nogi:
Przysiady bułgarskie ze sztangielkami 20kg razem – 4 x 10
Przysiady ze sztangielkami 20kg razem 4 x 12
Wspięcia na palce ze sztangielkami 20kg razem 4 x 15

Środa:
Plecy:
Wiosłowanie sztangielkami 10kg na rękę – 4 x 10
Boczne unoszenie sztangielek stojąc z lekkim pochyleniem (ręce zgięte w łokciach 90°) 10kg na rękę – 4 x 8
Wiosłowanie sztangielką jednorącz (podpierając się drugim łokciem o nogę) 12kg – 4 x 12
Shrugsy 10kg na rękę 4 x 12 a po tym bez przerwy
Unoszenie sztangielek bokiem do samej góry 5kg na rękę – 4 x 10

Biceps:
Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie (w podporze o kolano) 10kg – 4 x 10
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy) 10kg na rękę – 4 x 8
"21" sztangielkami 5kg na rękę 4 serie

Czwartek:
Brzuch:
jakiś abs, spięcia brzucha z obciążeniem itp

Przedramiona:
Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie


Proszę o ocenę i poprawki gdyż zdaję sobie sprawę, że ten plan jest strasznie laicki ale takie są początki. Sprzęt również nie pozwala się wykazać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Ekspert-SF za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
takim obciążeniem za wiele nie nacwiczysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak wiem, ale będę zwiększał obciążenie. Chodziło mi bardziej o strukturę całości, czy jest poprawna ?

Oprócz obciążeń co jeszcze kupić ?
Gryf łamany czy prosty ?

Zmieniony przez - piter_666 w dniu 2014-03-26 23:07:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
najlepiej to kup gryf prosty i obciążenbie i cwicz prostym fbw które znajdziesz gdzieś w necie albo może ktoś da linka, jak nie masz ławki to po prostu wyrzucasz wyciskaniesztangi i dajesz jakies inne cwczenie np. pompki co prawda to nieto samo ale lepsze to niż nic. i generalnie poza sztanga i obciążeniem to nic więcej nie potrzeba sztangielki są zbędne boskupiasz się n podstawowych ćwiczeniach wielostawowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Jeśli masz ograniczone fundusze, to chyba najlepiej wyjdziesz na drążku. Potem sztanga i stojaki. Na samym końcu ławeczka ( chyba, że nie umiesz zupełnie robić dipsów, to wtedy musisz ją wcześniej kupić). Ta "struktura" - nie, nie jest poprawna. Zajrzyj do działu treningu w domowych warunkach, tam mają dobre plany.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co najbardziej rzuca się w oczy ? Oczywiście oprócz ciężarów.

Drążka niestety nie mam jak zamontować bo mam drewniane futryny więc rozporowy odpada, futryny tak jakby nie wystają ze ściany więc nie ma jak zawiesić drążka. Nie jest to moje mieszkanie więc nie będę wiercił w ścianach. Są jakieś inne metody montowania drążka ?

Zmieniony przez - piter_666 w dniu 2014-03-27 11:24:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
jak bedziesz mial ta sztange to drazek ci niepotrzebny bo mozesz robic mc, wiosłowania i drążek nie jest konieczny. jak dopiero zaczynasz to najlepiej proste fbw np.
przysiady,wiosłowanie,wl,wyciskanie stojac,+po 1 cwiczeniu na bic tric
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Bez co najmniej 100 kg. to pleców nie zrobi samym mc i wiosłowaniem. A różnym podciąganiem można zrobić całe plecy, także i ich "grubość". Nie mówiąc o tym, że to uniwersalne ćwiczenie. Ale jak nie możesz mieć drążka to trudno, możesz robić inverted row np.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
ta jasne, ma 60 kg zerowy staz i na dziendobry potrzeba mu 100 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Dobra - 75 kg. Jednakże siła poleci do góry, a drążek mimo wszystko jest lepszy od wiosłowania. Jak ma się sztangę, to można i wiosłowania robić - a na co komu sztanga, jak się nie ma ciężaru? Dlatego mówiłem, że jeśli ma ograniczone fundusze.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie na drązku - 3 miesiące na trening

Następny temat

Problem z kaloryferem

WHEY premium