SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 285
Cześć!
W temacie diet i treningów jestem dość zielona, dlatego postanowiłam poprosić trenera o pomoc w rozpisaniu diety i planu treningowego, ale mam co do tego małe wątpliwości, dlatego byłabym bardzo wdzięczna jakby ktoś z Was mógł rzucić okiem na te rozpiski.
Teraz leci dopiero 4 tydzień moich zmagań z dietą. Przez pierwsze 2 tygodnie waga poszła w dół o 2kg. w obwodach w pasie -4cm i w klatce -2cm, od tamtego momentu nic.

Kilka chyba przydatnych informacji o mnie i niżej rozpiska diety.

Płeć: kobieta
Wiek: 20
Waga: 58kg
Wzrost: 167cm
Obwody:
• Uda: 50 cm
• W pasie na wysokości pępka: 80 cm
• Biodra: 94 cm
• Klatka piersiowa: 88 cm
• Bicepsy: 28 cm

Dieta:

Białko
Do wyboru:
• 162 g białej ryby (dorsz, halibut)
• 120 g łososia dzikiego
• 120 g twarogu półtłustego
• 2 jaja kurze
• 144 g serek wiejski
• 66 g makreli wędzonej
• 114 g tofu
• 120 g soczewicy (należy dodać 10 g orzechów lub 8 g oliwy z oliwek lub innego tłuszczu)
• 78 g soi
• 230 g jogurt naturalny
• 84g fileta z indyka/kurczaka
• 78g chudego mięsa wołowego/cielęcego/wieprzowego

Węglowodany

• 30 g dowolnej kaszy
• 30 g dowolnego ryżu
• 30 g dowolnego makaronu
• 120 g ziemniaków
• 30 g płatków jaglanych
• 30 g płatków owsianych
• 45 g dowolnego pieczywa na zakwasie
• 3 wafli ryżowych

Tłuszcze

• 6 g oleju lnianego
• 6 g oleju słonecznikowego tłoczonego na zimno
• Oleje stosować zamiennie lub po 5 g mieszając
• 6 g oliwy z oliwek
• 9 g masła
• 9 g majonezu
• 30 g śmietany 18
• 18 g sera żółtego pełnotłustego
• 9 g orzechów

Błonnik

• 180 g dowolnych warzyw (wyłączając kukurydzę, ziemniaki i rośliny strączkowe)
• 180 g owoców (arbuz, melon, maliny, poziomki, porzeczki, grejpfrut)
• 90 g pozostałych owoców (bez bananów)

W ciągu dnia rozkładam to np. w ten sposób:

I posiłek: Jajecznica z 2 jajek, z kromką chleba ok. 40g. i sporo warzyw.
II posiłek: Owsianka 30g. płatków owsianych raczej na wodzie, rzadko na mleku + jakieś owoce
III posiłek: Pierś z kurczaka 84g. ziemniaki 120g. + surówka
IV posiłek: 3 wafle ryżowe z jogurtem naturalnym i owocami lub z twarożkiem, czy serkiem wiejskim i warzywami
V posiłek: 120g. twarogu półtłustego lub chudego, kromka chleba ok. 40g. i dużo warzyw.

Jak już znudzą mi się jajka, twarogi i serki wiejskie w standardowej formie, robię z nich jakieś placki, omlety, czy koktajle z owocami.

Posiłki jem 5 razy dziennie, komponuję je wybierając z każdej kategorii po 1 produkcie. W dni treningowe do ostatniego posiłku dodaję 250kcal. Mogą być to zwiększone węglowodany, lub węgle + tłuszcze, lub zamiast tego mogę zjeść mały deser tj. np. mały kawałek ciasta, lub połowę czekolady itd.
Z tego co liczę, w ciągu dnia wychodzi mi jakieś 1650kcal. w tym B - 100g. T - 60g. W - 180g. te wartości to tak mniej więcej, bo każdego dnia w sumie wychodzi mi nieznacznie inaczej.
Według wzorów podanych w internecie moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi około 2200kcal. czy w takim razie to 1650kcal. na redukcji to trochę nie za mało jak na pierwsze zmagania z dietą i treningami?

Treningi:
4 razy w tygodniu, wtorek, środa i piątek trening siłowy, sobota interwały.

Co o tym myślicie?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Pozdrowienia! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 285
O rany, pewnie że nie jadłam tego z ziemniakami :D mój błąd, przepraszam. To był normalny filet z piersi kurczaka.

Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi i pomoc :)


Zmieniony przez - olaszmeja w dniu 2018-02-26 21:59:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Diety do oceny wrzucamy w takiej formie:
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Razem z ankietą z tego samego tematu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Mysle, ze dobrze zasypiac z usmiechem na twarzy.

Przekaz trenerowi, ze halibut to biala ryba nie jest, niech do kerfura podejdzie zobaczyc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Halibut może być zarówno chudy - atlantycki/pacyficzny, jak i tłusty - grenlandzki
2

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Jak wazysz:

• 162 g białej ryby (dorsz, halibut)
• 144 g serek wiejski
• 66 g makreli wędzonej
• 114 g tofu
• 78 g soi
• 84g fileta z indyka/kurczaka
• 78g chudego mięsa wołowego

?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 285
Wszystkie produkty daję na wagę i odmierzam, oczywiście po przygotowaniu tj. po upieczeniu, czy usmażeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Tak masz robic? Po obrobce? A jak brakuje 2g to co? :)

Nieporozumienie jak dla mnie,
podobnie jak ilosc spozywanych kcal - 1650?


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2018-02-25 22:53:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 285
No niby tak, zawsze jakoś udaje mi się trafić, nawet jak już te 2g się nie zgadzają, to chyba nie robi to aż takiego znaczenia. Lepiej przed obróbką ważyć?
A co z tymi kaloriami? Za dużo czy za mało?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Za duzo :) Zartujesz? To sa male ilosci, za male.

Policz wzorem jakie masz:

http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html

i wrzuc na forum.

No przed obrobka, chociaz u Ciebie to sam nie wiem bo z takim kabaretem sie dawno nie spotkalem (no wczoraj stand up ogladalem to jednak nie tak dawno)


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2018-02-25 23:12:57
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
Wylicz poprawnie zapotrzebowanie kaloryczne według wzoru podanego powyżej. Ilość kcal jest zbyt niska.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Sam w sobie deficyt kaloryczny inicjuje spadek masy ciała, także nie ma co się dziwić, że w początkowej fazie obniżenia energii tak się dzieję. Istotna jest bowiem proporcja tkanki mięśniowej do tłuszczowej ( jak zmienia się ogólna kompozycja sylwetki ) a także w jaki sposób dana ilość kalorii będzie wpływać na kondycje metaboliczną organizmu. Niemniej jednak, każdy organizm jest inny - wstaw swoją rozpiskę w zalecany sposób.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na utrzymanie masy do sprawdzenia

Następny temat

Modyfikować czy czekać? redukcja 81kg

WHEY premium