SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co robić, aby nabrać masy mięśniowej dobrej jakości

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 295


Witam.

Zrobiłem sobie ostatnio 2 miesięczną przerwę na siłowni, po cyklu kreatynowym.
Moim celem jest zdobycie wysokiej jakości masy mięśniowej w terminie od końca lutego do początku lipca.

Mój trening do tej pory wyglądał w następujący sposób:

poniedziałek:
klata, biceps

środa:
plecy, triceps

piątek:
barki, brzuch

Przez mój ostatni cykl kreatynowy trwający 1,5 miesiąca z treningu na trening poprawiałem wciąż swoje wyniki.

DIETA:
Tosty, chleb, w miare przyzwoite obiady składające się z ziemniaków i mięsa, oraz uzupełnienie tego gainerem i białkiem.
Wiem, że nie jest najciekawsza, ale jestem studentem i nie mieszkam w domu.

Przez długi okres czasu swojej pracy na siłowni nie rosłem wiele na wadze, ale moje mięśnie były dość wyraźne i dobrze ukształtowane (tzn. fajny zarys był). Ostatnimi czasy przybrałem trochę na wadze a moje mięśnie stały się gorsze.

Chciał bym fajnie ukształtować te wszystkie najważniejsze partie mięśniowe jak klatka, plecy, brzuch, barki, biceps a zarazem trochę jeszcze przybrać na wadze.

Ma ktoś może jakiś pomysł?

Z góry dzięki.

Zmieniony przez - ozix56 w dniu 2010-02-10 01:06:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
W tych "najważniejszych" partiach pominąłeś nogi, zresztą na treningu widzę także je pomijasz. Trening nóg to klucz do rozwoju proporcjonalnej muskulatury.

Masa dobrej jakości? Musisz zmodernizować dietę i całkowicie wyeliminować pieczywo. Gainery też sobie daruj, a za te pieniądze kup zapas kurczaka.
Wszystkie potrzebne informacje dotyczące odżywiania znajdziesz w dziale "Odżywianie". Musisz codziennie dostarczać przynajmniej 6 zbilansowanych posiłków pokrywających zapotrzebowanie Twojego organizmu na makro- i mikroskładniki.

Jak już ogarniesz temat diety ułóż porządny trening i możesz dać go do oceny w tym dziale. Nie zapomnij tylko uwzględnić w nim największej i najważniejszej grupy mięśniowej jaką są nogi.

Trzecią po diecie i treningu istotną kwestią jest regeneracja. Pilnuj odpowiedniej ilości snu i ogranicz życie studenckie do minimum. Niestety regularne imprezowanie nie idzie w parze z nabieraniem mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5042
Witam.


Czesc




Mój trening do tej pory wyglądał w następujący sposób:

poniedziałek:
klata, biceps

środa:
plecy, triceps

piątek:
barki, brzuch

no tak a nogi to na***** cwiczyc ? nie patrz na to ze to pol ciala ono Ci nie potrzebne. Z takim podejsciem daleko nie zajdziesz. Robiac nogi, poprawiasz ich sile, wytrzyamlosc itp a co za tym idzie np, w mc targniesz wiecej, pomijam fakt ile pozytecznych substancji wydziela sie w organizmie jak robi sie np. ciezkie przysiady.... przemysl to




DIETA:
Tosty, wyrzuc
chleb wyrzuc ,

oraz uzupełnienie tego gainerem i białkiem. - smiem twierdzic ze za ta sama kase mialbys kilka kg piersi z kuracza zeby zrobic porzadna diete

Wiem, że nie jest najciekawsza, ale jestem studentem i nie mieszkam w domu.

ja tez jestem studentem, i wiem ze jak sie chce to da rade...




Ma ktoś może jakiś pomysł?

oczywiscie ! dobra dieta + systematyczne ciezkie treningi, idziesz na to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 295
No tak. Pytania o dietę sobie podaruję i skieruję je w dziale "dieta".
Natomiast muszę zapytać o te nogi.

W profilu w "o mnie" mam ankietę, w której napisałem, że mam rozerwane wiązadło, które objawia się niestabilnością kolana. Czy warto ryzykować?
I czy przełoży się taki trening również na siłę powiedzmy bicepsa (no bo rozumiem, że będą wydzielać się większe zapasy testosteronu)?

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - ozix56 w dniu 2010-02-10 21:58:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Musisz poradzić się specjalisty czy możesz wykonywać dane ćwiczenia.
Nigdy nie warto ryzykować zdrowia dla wyników sportowych, ale jeżeli jesteś po leczeniu i rehabilitacji i lekarz Ci zezwoli to ćwicz nogi bo wzmocnisz je w ten sposób i zbudujesz proporcjonalną sylwetkę.

Siła nóg to motor siły całego ciała.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2010-02-10 22:22:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5267
Rozerwane wiązadło krzyżowe.
Czyli zerwane czy naderwane? ACL czy PCL? Jesteś po rekonstrukcji, albo chociaż artroskopii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 666
JUŻ WAM MÓWIE CO TRZEBA ZROBIĆ ABY NABRAĆ DOBREJ JAKOŚCI MASE MIĘŚNIOWĄ!!

GOOGLE >>> LEANGAINS / Intermittent Fasting

DZIĘKUJE DOBRANOC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Miesiąc off'u

DZIĘKUJE DOBRANOC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 494 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9173
może on czekał na tę odpowiedź 2 lata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mój trening na biceps

Następny temat

Trening z ekspanderem

WHEY premium