SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak biegać żeby nie tracić masy mięśniowej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Wiele osób lubi biegać, albo ma zamiar biegać,ale ma obawy że straci zbudowaną mase mięśniową. Na wstępie chciał bym uspokoić, bo "gubienie" mięśni wcale nie jest tak proste i biegania nie należy się bać a według mnie każdy powinien biegać dla zdrowia. Biegając mądrze(jak biegać mądrze przczytasz niżej) spalisz tłuszcz zalegający pod skórą, dzięki czemu podkreślą się twoje mięśnie, a w kulturystyce właśnie o to chodzi żeby maksymalnie wyeksponować nasze mięśnie, prezentować twardą sylwetkę. Przejdźmy do rzeczy.

Jak biegać żeby nie tracić masy mięśniowej? Musisz dostosować swoje tempo, czas i ilośc biegania do swoich wymagań. Początkowo twój organizm wykorzystuje glikogen nagromadzony w mięśniach i wątrobie, po ok. 20 minutach organizm szuka energi w tłuszczu puźniej stopniowo zaczyna pobierać paliwo z białek. W zasadzie spalanie białek nie jest największym problemem, a typ włukien które się rozwijają podczas biegania - zwiększenie ćwiczeń aerobowych powoduje przejmowanie cech włókien wolnokurczliwych(nazwijmy je włuknami aerobowymi) przez włókna szybkokurczliwe(to te które rozwijasz na siłowni), powoduje to zmniejszenie się mięśni.
Ile chcesz biegać i jak intensywnie zależy od twojego treningu, diety i zdolności regeneracyjnych, należy unikać przetrenowania, jeśli już do tego dojdzie zrobić kilka dni przerwy od biegania zmniejszyć intensywność na siłowni po powrocie do formy wrócić do dalszych treningów, ale zmniejszyć intensywność biegania. Bardzo istotną rolę odgrywa uzupełnianie płynów, tak więc powinieneś zwiększyć zurzycie wody .
2

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Witaj


Na wstępie warto zastanowić się czy na pewno potrzebujesz biegania i czy jest to w zgodzie z Twoimi celami. Generalnie żadna dodatkowa aktywność w okresie budowania masy mięsniowej nie jest zabroniona, jednakże warto pamiętać, iż zwiększa ona Twoje zapotrzebowania na składniki odżywcze dlatego trzeba uwzględnić dodatkowy wysiłek w swojej diecie. W innym wypadku nie będziesz w stanie się rozwijać.


Co zrobić, by zabezpieczyć mięsnie ?

Tak naprawdę kwestia katabolizmu, który czyha za rogiem i czeka na Twoje najmniejsze potknięcie żeby pochłonąć masę mięśniową, jest przedemonizowana. Najczęściej takie teorie rozpowszechniają producenci suplementów, którzy chcą sprzedawać produkty mające zabezpieczyć przed katabolizmem. W rzeczywistości wystarczy odpowiednio zbilansowana dieta z podażą białka na poziomie 1,8-2g na kg masy ciała. Wówczas nie będzie potrzeby, by organizm pozbywał sie naszych ciężko wypracowanych mięśni. Ponadto warto pamiętac, że bardzo duża ilość biegania może powodować wyrzut kortyzolu zatem warto to robić z umiarem.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 493 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9873
jednak wole nie biegac przy budowaniu masy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Przy robieniu masy to i ja bym wolał nie biegać, albo ograniczyć, ale na sezon warto dla podkreślenia mięsni. Głównie artykuł skierowany do chcących biegać ale mających wątpliwości.
1

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Adrian a nie ok 35 min?
1

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Jak będziesz spacerował to pewnie i ok 35. Tutaj brany pod uwage jest bieg treningowy tzn. prędkość dostosowujesz taką żeby to nie był harcore i żebyś nie spacerował. Teoretycznie po tych 20 minutach organizm będzie czerpał energię z tłuszczu.

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Ok, ja myslalem ze w gre w chodzi trucht, wtedy chyba od 20-30min. Ale mimo wszystko odradzam areoby przy massie [rok tak kombinowalem i nic z tego nie wyszlo]
1

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
moze i mięsnie tak szybko nie spadają ale bieganie spowalnia proces rozrostu to pewne.

Cześć/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Wiadomo że jak biegasz to i musisz więcej jeść i zadbać o dobrą regeneracje, wtedy budowanie masy mięśniowej będzie szło równie dobrze jak gdybyś nie biegał. Poza tym luźny bieg polepsza regeneracje. Nie chcesz nie biegaj, chcesz biegać i budować mase zadbaj o regeneracje, diete, ewentualnie suple(o to powinien dbać każdy bez względu na to czy biega czy nie).

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ale ja to wszystko wiem

ale nawet przy dodatkowej nadwyżce masa nie będzie szła tak jak powinna, sprawdz

cześć/

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2006-06-09 15:19:42
1

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
"ale ja to wszystko wiem"
nie smiem watpic.

"Wiele osób lubi biegać, albo ma zamiar biegać,ale ma obawy że straci zbudowaną mase mięśniową."
Tak jak juz mowilem post skierowany do chcacych biegac ale majacych watpliwosci, macie tu wyjasnione ze bieganie nie jest wcale tak "niszczace" miesnie jak wiele osob sadzi, a to jest zwykle wyolbrzymianie.
Co do wolniejszego rozwoju miesni - moze i masz racje don, jednak wolniejszy rozwoj wynika z bledow popelnianych w treningu, lub diecie.
Podsumowujac, jak ktos chce biegac to niech biega i nie odmawia sobie przyjemnosci, predzej wyjdze mu to na lepsze niz na gorsze.

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 132 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8050
ja mam taki problem gdyz gram w pilke nozna i jestem w stanie zaledwie tuylko potrzymac mase gdyz mam treningi co dziennie i mieszkam w internacie - lipne jadlo ale mysle ze jak by diete miesc dąbra i biegac w dni nietreningowe to by dalo rade taki system a co do mnay to wegle by trza z 7g podwyzyc i 4 t aby bylo git plus bcca przed treningiem a po carbo ale to sie wiaze z kosztami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

praca + siłownia??

Następny temat

Pomoc

WHEY premium