SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciasto marchewkowe

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2034

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 160 Napisanych postów 246 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11795
Piekłam już kilka stricte dietetycznych ciast ale ten placek najbardziej mi z nich wszystkich smakuje. Polecam każdemu :)
Składniki na ciasto:
Marchew 450g
Jajka 4
Olej kokosowy 30g
Płatki owsiane 100g
Mąka arachidowa 40g
Orzeszki ziemne 20g
Przyprawy typu: cynamon, przyprawa do piernika
Proszek do pieczenia
Składniki na krem:
Serek śmietankowy light
Słodzik
Aromat śmietankowy
Wiórki 10g do posypania

Wykonanie:
Marchew ścieramy na tarce o małych oczkach, płatki mielimy ale niezbyt dokładnie. Mąkę, orzeszki, proszek do pieczenia, cynamon, płatki owsiane wsypujemy do jednej miseczki. Białka oddzielamy od żółtek, ubijamy na sztywno, dodajemy porcjami żółtka, olej kokosowy i zawartość produktów sypkich i marchewkę. Powstałą masę przekładamy do małej tortownicy wysmarowanej tłuszczem. Nagrzewamy piekarnik z termoobiegiem do 170stopni i pieczemy 50-60 minut. Krem to po prostu wymieszany serek ze słodzikiem i aromatem.

Ciasto ważyło 800g, wartości dla 100g








1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 353
Wygląda mega, warto by było kiedyś spróbować, ale czy mi się będzie chciało robić :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kotleciki, pulpety z fileta z indyka w sosie pomidorowym - prosto i smacznie

Następny temat

Szukam przepisu na cos czekoladowego

WHEY premium