Czego potrzebujemy:

spód:

  • 60 g daktyli
  • 20 g wiórków kokosowych
  • 30 g płatków owsianych

masa:

warstwa górna:

Jak wykonać:

Spód - daktyle zalewamy wrzątkiem i zostawiamy na około 30 minut. Odlewamy wodę i dokładnie rozgniatamy widelcem - nie blendujemy. Dodajemy wiórki oraz płatki - dokładnie mieszamy. Tortownicę o średnicy 18 cm wykładamy na spodzie papierem i spód wyklejamy masą. Tortownicę wkładamy do zamrażalnika.

Masa - kaszę wsypujemy na sitko. Dokładnie przelewamy zimną wodą a następnie wrzątkiem. Jest to czynność konieczna - inaczej kasza będzie gorzka. Mleko doprowadzamy do wrzenia, wsypujemy kaszę i gotujemy około 15-17 minut na wolnym ogniu co chwilę mieszając. Pod koniec gotowania dodajemy erytrytol , dalej mieszając. Jak kasza będzie ugotowana, dodajemy masło orzechowe, mieszamy i odstawiamy na 15 minut by lekko ostygła. Następnie blendujemy na gładką masę. Zblendowana kasza powinna mieć konsystencję budyniu. Masę przekładamy na zmrożony spód i wstawiamy do lodówki do stężenia.

Frużelina - galaretkę rozpuszczamy w 200 ml wody i gdy ostygnie dodajemy wiśnie w żelu. Dokładnie mieszamy i przekładamy na stężałą kaszę. Wstawiamy do lodówki na 3 godziny. Gotowe.

Wartości odżywcze:

Całe ciasto to tylko 1760 kcal.

Białko 69 g, Tłuszcz 45 g, Węglowodany 262 g.

Smacznego!

Komentarze (1)
DJ_DoDo

Przepis zapisuję u siebie :-)

1