SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

4 miesiąc - co wybrać?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Często ostatnio bywam na sfd i czytam sobie o różnych metodach treningowych. Są one dość ciekawe ale mój staż treningowy po długiej przerwie jest obecnie krótki więc nie chcę świrować z jakimiś dziwnymi planami

Po 2 miesiącach treningów wprowadzających teraz w 3 miesiącu robie splita na masę.

Jaki powinien być kolejny cykl? Plan na siłę czy kolejny plan na masę? Może macie inne sugestie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
numer7 ma racje, jesli zalezy Ci na sile, to wywal izolowane, same cwiczenia zlozone, mniej treningu, wiecej regeneracji

od poczatku myslalem ze chodzi Ci o mase a jedynie o przeplatanie treningow silowy/masowy - ale na mase, a nie o rozpoczecie treningu tylko na sile ;)

bo jezeli chcesz zlapac masy, to trening silowy wzbogacasz cwiczeniami dodatkowymi, jak sam powiedziales

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
ja osobiscie polecam przeplatac plany "na sile" i "na mase", o ile czujesz sie przygotowany do treningu silowego, co oznacza:
- uczeszczasz systematycznie na silownie przynajmniej przez 3 miesiace
- masz dobra technike w podstawowych bojach oraz innych cwiczeniach zlozonych
- nie masz stalych/tymczasowych urazow, ktore moglyby zaszkodzic w treningu silowym

dodam, ze treningiem silowym nie nazywam targanie ciezarow ponad swoje mozliwosci, a cwiczenie nieco wiekszymi ciezarami niz na treningu masowym, z tym, ze powtorzenia wykonuje sie dynamicznie, czesto z lekkim podrzutem (lub przy wyciskaniu leżąc - mostkiem, itp.)

pozdrawiam

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
A w seriach max 6 powtórzeń tak?

Ogólnie spełniam wszystkie 3 punkty które wymieniłeś i czuję się przygotowany fizycznie. Od 3 miesięcy trenuję regularnie z kumplem więc przy większych ciężarach miałbym kogoś do pomocy.

Jeszcze mam pytanie odnośnie cyklu regeneracyjnego. Kiedyś czytałem, żeby robić po każdym cyklu max 1 tydzień przerwy, innym razem, że dopiero po 2-4 pełnych cyklach zrobić regenerację. Wiem, że w dużej mierze jest to również uzasadnione od naszego organizmu ale jaka jest twoja opinia na ten temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Ktoś się jeszcze wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
mysle ze zadnen tydzien regeneracyjny nie bedzie Ci potrzebny

A w seriach max 6 powtórzeń tak?

- przeciez powiedzialem, co nazywam treningiem silowym, jak dla mnie mozesz robic sile i przy 10 powtorzeniach w serii, tutaj chodzi bardziej o dynamike powtorzen niz o ich ilosc, ponadto ja sam trening silowy ograniczylbym do samych cwiczen zlozonych:

przysiady/MC
wyciskanie lezac
wioslowanie
wyciskanie w staniu
podciaganie na drazku szeroko

pamietaj jednak zeby nie przesadzac z ciezarem, szczegolnie przy takich cwiczeniach jak przysiad/MC/wiosłowanie/wyciskanie w staniu

jesli chodzi o dynamiczne przysiady, to z tym tez radze uwazac, jesli robisz glebokie to rob powoli i dokladnie, a jesli robisz do maks. 90 stopni - delikatnie przysiadaj i mocno wyskakuj do gory

wyciskanie lezac - tutaj przyda Ci sie ktos do asekuracji

w innych cwiczeniach mozesz pomagac sobie lekko tulowiem, poprostu zarzucac tulowiem

pamietaj o dobrej rozgrzewce, bo zlapanie kontuzji = przerwa w treningach

pozdrawiam

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Dzięki za cenne uwagi. Jak ułożę już cały plan razem z rozgrzewką to wrzucę go tutaj do oceny, a w międzyczasie sog dla ciebie za pomoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
nie ma sprawy, nie trzeba sie duzo glowic przy planie, proponuje FBW (3 treningi tygodniowo), chyba ze masz ochote na splita partia 2x tygodniowo i 4 dni w tygodniu przeznaczysz na trening, w razie czego moge pomoc

no i jak juz wspominalem, trening silowy ograniczylbym jedynie do ciezkich cwiczen zlozonych, odrzuc maszyny i cwiczenia izolowane, oraz trenowanie ramion (bic/tric)

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Dobrze, że o tym wspomniałeś bo bym zapomniał. Sytuacja mnie zmusza, że cykl na siłę będę musiał zrobić 3 treningi tygodniowy. W tym przypadku lepiej zrobić FBW czy SPLIT?
Ogólnie to jestem za tym drugim rozwiązaniem, ale jestem ciekawy twojej opinii lub osób które już taki cykl przerabiały.

Jeżeli chodzi o sprzęt to jestem ograniczony tylko do siłowni domowej, czyli brakuje mi wszelkich maszyn chociaż nie tęsknię za nimi :)

Dlaczego odrzucić trenowanie ramion?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
.

Zmieniony przez - kabum w dniu 2009-09-12 14:52:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 679
myślałem ze jesteś w ciąży ;D

sorry za offtop
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
wybacz, nie bylo mnie apre dni na forum

jesli chodz o 3 dni to mozesz robic FBW jak i splita

split w wersji
1 tydzien - A-w-B-w-A-w-w
2 tydzien - B-w-A-w-B-w-w

proponuje rozlozyc to tak

A
MC - RDL
podciaganie na drazku
wioslowanie sztangielką
wyciskanie w staniu
unoszenie sztangielek na boki


B
przysiady
wyciskanie lezac
rozpietki
uginanie ramion ze sztanga
wyciaksnie francuskie sztangi lamanej lezac
uginania mlotkowe stojac
pompki tylne

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPLIT DO OCENY

Następny temat

kilka krotkich pytan

WHEY premium