SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

30kg w 6 miesiecy, czy to jest mozliwe?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14058

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Mam do Was takie pytanie, czy jest mozliwe schudnac 30kg w ciagu 6 miesiecy? Wychodzi jakies 5kg miesiecznie, ale czy przy takiej intensywnosci chudniecia nie powstanie efekt jojo?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 24

Waga: 112

Wzrost: 187

Obwód klatki: 114

Obwód ramienia: 38

Obwód talii: 110

Obwód uda: 65

Obwód łydki: 45

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 37%

Aktywność w ciągu dnia: Tylko praca.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Na obecna chwile brak jakiejkolwiek aktywnosci.

Odżywianie: Jem wszystko, malo regularnie.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: Stan zdrowia dobry.

Preferowane formy aktywności fizycznej: Aeroby, plywanie. Brak silowni.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
nie da rady ;] musiał byś się naprawde porządnie wziąśc za to co i tak by było bardzo trudne ...

Instagram : zdrowie.odzera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 423
Wychodzi jakies 5kg miesiecznie, ale czy przy takiej intensywnosci chudniecia nie powstanie efekt jojo?

Jeżeli po osiagnieciu celu zaczniesz jeść wszystko bez zadnych ograniczeń i przestaniesz ćwiczyć to na 100% pojawi sie efekt jo-jo. Aby tego uniknąć będziesz musiał cały czas pilnować tego co jesz i regularnie ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
No wlasnie, tez tak myslalem. Wg mnie realnie w ciagu 6 miesiecy bedzie schudnac 10-15kg, no moze 20kg ale to juz raczej ciezka sprawa. No ok, a czy tak jak w moim przypadku, przy braku mozliwosci cwiczen na silowni, wykorzystujac diete + aeroby, jestes w stanie zaczac redukowac wage?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 423
Pewnie, że tak. To właśnie dzieki aerobom najskuteczniej pozbedziesz sie kg. Ale przydałby sie od czasu do czasu pójść tez na siłownię żeby popracować na mięśniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 418 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7284
Ostatnio na tele5 w progamie kulturystycznym było, że powstanie efekt jojo jeśli za bardzo chce się schudnąć w bardzo krótkim czasie. Proponował bym na początek pozbycie się złych nawyków jeśli takowe posiadasz: alkohol, chipsy, słodycze. Ułóź dietę i jeśli nie chcesz schudnąć z mięśni musisz podjąć następujące kroki. Oblicz miej więcej ile spożywasz dziennie kalorii. I co tydzień schodź max. od 300. Czyli jeśli teraz jesz pokarmy o zawartości 6000 kcal to nie schodź od razu na 4000 kalorii bo schudniesz z mięśni, a nie z tłuszczu i nadal będziesz wyglądał grubo. Zejdź na początek do np. 5500kcal i potem już skracaj o 200-300kcal aż dojdziesz do poziomu, który Cie zadowala, np. 4000 kcal. Ponadto poczytaj o diecie i nie jedz węglowoadanów na noc, a rano sobie ich nie żałuj czyli np. 1 owoc, płatki owsiane, chleb razowy z warzywami. Pamiętaj zwiększenie ilości białka w posiłkach może spowodować przyśpieszone palenie tłuszczu.

Nie chce wódki, nikotyny... Potrzebuje Kreatyny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Prawidłowe chudnięcie to 0,5kg na tydzień.

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Pytasz teoretycznie, czy o praktyke ? Sam chcesz tyle schudnac ? Dlaczego akurat 6 miesiecy ?
Opisz, to troche lepiej, a otrzymasz i lepsze konkretniejsze odpowiedzi.
Tak, w teorii mozna schudnac 30 kg w pol roku, ale bardzo mozliwe i praktycznie pewne, ze wieksza czesc tej wagi szybko wroci. Moze nawet z czasem nabierzemy wiecej kg.
Alterantywa jest rozlozenie redukcji w czasie, a to praktycznie koniecznosc przy takim celu jak -30 kg. Dajmy sobie na to rok ( moze i troche wiecej) i zrobmy porzadnie. Ja w 9 miesiecy zrzucilem 21 i jakos kg nie wracaja ( minol rok), ale to kwestia wyrobienia sobie pewnych nawykow i zdobycia wiedzy o odzywianiu itd.
Madrze jest wlasnie tan czas, ktory przeznaczamy na schudnieci i dojscie do formy poswiecic tez na zdobycie wiedzy o odzywianiu i UWAGA, poznawaniu naszego organizmu. Dlaczego ? Poniewaz kazdy z nas inaczej reaguje na rozne pokarmy itd, wiec nie ma diet uniwersalnych.
powodzenia

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2008-09-30 18:59:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli tylko aeroby i basen to możesz zapomnieć. Poza tym, jeżeli te aeroby to bieganie, to przy takiej nadwadze bardzo musisz uważać na stawy. Ja biegałem przy nadwadze 22kg, w prawdzie wytrzymałem 3 miesiące i zrzuciłem 11kg, ale nie wytrzymał mi staw kolanowy i teraz mam przymusową przerwę. Jeżeli natomiast chodzi o basen, to wątpię abyś przy takiej nadwadze miał organizm na tyle wydolny, by móc pływać z odpowiednią intensywnością.
Jak dla mnie zerowe szanse.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 418 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7284
nie bieganie, a skakanka gdy trochę zrzucisz możesz wziąść się za bieganie myśle :P

Nie chce wódki, nikotyny... Potrzebuje Kreatyny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na skakance padnie po 5 minutach i niczego nie zrzuci. A po miesiącu padnie mu staw kolanowy i będzie go bolał kręgosłup

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2008-10-01 15:01:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

odpowiedni trening???

WHEY premium