SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczyć nogi? (kolano 6m-cy po wypadku..)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1688

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 280
W sierpniu zeszłego roku miałem wypadek na rowerze. Wpadłem w poślizg na zakręcie i mocno uderzyłem kolanem w asfalt (cały impet skupił się w tym punkcie > na szczescie nic nie pękło, co wyszło z resztą na rtg). Skutek był taki ze ortopeda zabronił obciążać (zalecił chodzić tak mało jak to tylko mozliwe i robić okłady z lodu) kolano przez następne 2-3 tygodnie (było mocno zapuchnięte i mocno bolało przy lekkim obciązeniu jak np chodzenie). Tak tez zrobiłem, z czasem odzyskałem pełny zakres ruchów (po wypadku nie bardzo dało się je zginać). Przez całe poł roku nie obciązałem nóg zadnymi ćwiczeniami na siłowni i zastanawiam się czy mógłbym zacząc robić jakieś cwiczenia z obciążeniem (np przysiady ze sztangą albo cwiczenia na maszynach). Sęk w tym ze gdy kucam (pięta przy pośladku) czuję jeszcze lekki ból w kolanie. No i nie wiem co zrobić... Czy po prostu ćwiczyć z bardzo małymi obciążeniami na początek i sprawdzić jak kolano na to reaguje??? czy moze jeszcze poczekać ???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Skonsultuj się z lekarzem. Nie warto ryzykować kontuzją, która może Cię wykluczyć całkowicie z treningu nóg.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 39 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129
saib dobze mowi skonsultuj sie z lekarzem ja miałem pzypadek ze miałem nadgartek zwichniety po miesiacu po tym zdazeniu zaczelesm cwiczyc wszystko było pieknie az do czasu kiedy brałem 90kg na klate cos znowu mi pzeskoczyło upusiciłem gryf na zebra miałem złamane jedno zebro wykluczyło mnie to z kulturystyki na 8miesiecy i znowu wracam ale nie juz z takimi dobrymi wynikami jak kiedys wiec idz do lekaza i zapytaj sie czy mozesz juz ciwiczyc i czy wogule bedziesz mugł cwiczyc na nogi!!

<<TOUDI>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 280
Wielkie dzięki za radę! (Teraz muszę mojemu trenerowi na wf-ie wytłumaczyć, że sprawdzian z przysiadów w przyszłym tygodniu jest po prostu bez sensu > dopóki nie zasięgne opinii lekarza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase jak ! ?

Następny temat

Sprawdzcie moj plan....

WHEY premium