[...] samo jak wszedłeś na ujemny bilans kaloryczny, również z niego wychodzisz. W sytuacji, gdy chcesz jeszcze pociągnąć redukcję dodajesz po 100 kalorii tygodniowo, aż uzyskasz zerowy bilans kaloryczny. Jeżeli jednak chcesz wyjść z niej już teraz (trzy miesiące to dużo, więc rozwiązanie bardziej sensowne) to od razu wchodzisz na zerowym bilans [...]
[...] BMR jest duzo nizszy...z reszta to widac chocby po zerze kalorycznym....jesli przyjac 1300kcal jako BMR i chociazby wpolczynnik aktywnosci 1.5 to wychodzi mi 2000kcal jako zerowy bilans....to chyba w marzeniach...przymasowalabym na nim zapewne...i tak wlasnie rozmyslamy sobie ze wzory wzorami ale nie ma jednak jak prowadzenie dokladnych [...]
Zacznij odpowiednio się odżywiać. Trenuj dalej, trenuj ogólnorozwojowo. Diete daj na zerowy bilans. Organizm w Twoim wieku bez bodźca i tak się rozwija.
[...] tak długo jak u Ciebie. Zdecydowanie należy wprowadzić strategiczne roztrenowanie i diet break. Maksymalnie 2-3 miesiące i przerwa, a nie od października tylko jedno roztrenowanie. Sugeruję zakończyć okres redukcji tkanki tłuszczowej, wchodząc tak jak napisałeś na zerowy bilans kaloryczny i po dwóch tygodniach ewentualnie na nieznacznie dodatni.
Dlaczego wejście na zerowy bilans kaloryczny miałoby zająć Tobie aż sześć tygodni? Od razu zwiekszasz kalorie na wartość bliską zerowego bilansu. Nie ma sensu tego przedłużać. Jak najbardziej warto progresować z ciężarem. W tym celu konsultuj jednak się w dziale trening dla początkujących: [...]
[...] że się lekko pomyliłem w obliczeniach bo 320g w sumie to wychodzi jakieś 4g na kg . Co do reszty to wypowie się ktoś ? Jadę w górę z kaloriami do tych 2600-2700 czyli na zerowy bilans . Jak długo mam być na tej ilości kcal żeby zobaczyć czy idze w górę czy w dół bo na początku ta wahania będą na pewno bo i kcal podniosłem mocno i ww też [...]
[...] przyzwyczaić do rygorystycznego jedzenia. Waga 90kg Wzrost 184cm 2810kcal Po pierwszym tyg jeśli waga nie bedzie dobrze spadać to utne dalej kalorie. Narazie zostawiam zerowy bilans. Będe brał z suplementów BCAA Xplode + Białko SFD Econo + Witaminy. Trening ułoże sobie na spokojnie jutro :) Mam nadzieje że ktoś z zaglądających pomoże mi [...]
Witam, będę zaglądał. Odnośnie Twojego pytania to jeżeli masz bilans 2500kcal i to jest Twój zerowy bilans i chcesz przejść na redukcje to nic nie musisz dokładać kcal. Jeśli chodzi o bieganie to chyba jest najefektywniejsza forma aerobów tylko niestety najcieższa%-) Ogólnie aeroby ciśnij po treningu siłowym albo rano na czczo.
[...] szczególnie na mocno ujemnym bilansie energetycznym nie powinien trwać tak długo dwa, maksymalnie trzy miesiące i należy wprowadzić strategiczne roztrenowanie, wchodząc na zerowy bilans kaloryczny i wprowadzając zmiany w aktywności fizycznej. Jeżeli zasugerowana przez Ciebie warto rzeczywiście jest zerowym bilansem kalorycznym, to nie widzę [...]
[...] mięcho i warzywa się zmieniają ale kcal podobne) i bardzo fajnie się z tym czuje. Więc wychodzi mi taki oto target: redukuje, aż teraźniejsza podaż kcal zrobi się stanem zerowym, nie mam pojęcia jaki to będzie oznaczać BF, ale na chwilę obecną czuje, że taki cel jest dla mnie najsensowniejszy. Jak już okaże się, że to co jem daje zerowy [...]
[...] cyklicznie miedzy 1500-1800kcal i zobaczyc co sie bedzie dzialo, to moze pozwolic ci na wolna redukcje i zyskiwanie na masie rownoczesnie. Musisz wyczuc twoj prawdziwy zerowy bilans w tej chwili, to moze byc tez 2000kcal. Wiec moze trzeba bedzie wskoczyc wyzej. Ale koniecznie daj wtedy zbilansowana bo wegli potrzebujesz, choc mozesz tez [...]
[...] pisaliśmy na ten temat. Polecam wrócić do poprzednich stron tego tematu i przeanalizować jeszcze raz naszą dyskusję. Dodatni bilans kaloryczny niezbędny jest w celu budowy masy mięśniowej. Ujemny bilans kaloryczny niezbędny jest w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Na zerowym bilansie kalorycznym dostarczasz tyle energii aby wychodziło na równi.
[...] mi: 2283,2 dobze? - to co wyliczyles to Twoj bilans kaloryczny, zapotrzebowanie. Tylko zamiast 200 kcal dodaj 500 kalorii. Diete wprowadzaj stopniowo - czyli na poczatku jedz tak aby Twoj bilans byl zerowy - bilans bez dodatkowych 500 kcal. Ektomorfik - budowa ciala - typ ektomoriczny. Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-09-24 17:05:15
[...] mi. Nie pije białka, z pożywienia mam go tyle co z masła orzechowego czy z obiadu. Fakt faktem by przytyć potrzebny jest dodatki bilans kaloryczny, by stracić BF wystarczy zerowy bilans kaloryczny +trening siłowy który podbije już nam zapotrzebowanie + interwały. Ćwiczę bo lubię się zmęczyć. To tylko moja osobista opinia. :) Zmieniony przez - [...]
[...] i w trakcie). I wtedy będzie drugi etap i ruszę nowym treningiem Tylko tak myślę, to będzie się ciągnęło już na tyle długo , że chyba jednak wskoczę na tydzień na zerowy bilans,a potem na nowo przeskoczę na aktualny poziom. Myślałam tez o tych jabłkowych dniach oczyszczających, przed albo po tygodniu na zerowym bilansie. A potem, jak [...]
Po redukcji wróć na jakieś 2 tygodnie na zerowy bilans by ustabilizować nieco hormony. Potem rób +500 i masuj Tylko nie szalej z żarciem. Pamiętaj, że po redukcji głodne adipocyty czekają na insulinę, jak przesadzisz z węglami to brzuch będziesz miał przed klatą
[...] i strat . Wylicz sobie ze wzoru swoje zerowe zapotrzebowanie z uwzględnieniem codziennej aktywnosci ( praca + treningi wszystkie ) i codziennie trzymaj sobie swój zerowy bilans zamiast kombinować niepotrzebnie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5%BCywno%C5%9Bciowych%2C_BF-t276436.html [...]
[...] na CBL trudniej mi momentami wytrzymać bez jedzenia. Wracam do węgli, metabolizm powoli się napędza i czasem pojawia się żądza słodkiego. Mam nadzieję że jak już wejdę na zerowy bilans to głód i chęć jedzenia bez końca ustąpią. Efekty są zadowalające (nie napiszę że super, bo 4x na reversie wpadło dodatkowe 3-4k kcal na raz), waga pomimo [...]
[...] grzecznie "dietuję", mąż też więc wszystko o,k :) Nie chciało mi się mierzyć ani ważyć, ale naocznie widzę,że sadło się spala. Co ciekawe po chorobie weszłam na zerowy bilans żeby się nad sobą nie znęcać i wychodzi, że bez obcinania kalorii też działa (na typowym rozkładzie posiłków na tej ilości kcal stałam w miejscu). Na razie nie [...]