SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

witaminy-jakie? +ćwiczenia na większą siłę-proszę o poradę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
ok, więc witaminy już mam, teraz kupię to zma może, ale też widzę tanie nie jest...zobaczę na tym necie. dzięki za wskazówki.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
witaj Kuro...a więc Cię posłuchałem i poszedłem sobie dziś do centrum, znalazłem bez trudu hollanda i Barreta, kupiłem:

1)omega 3,6 and 9-pisze żeby brać 3 x d z posiłkami

2)ZMA-firma body fortress - pisze też o 3 pastylkach dziennie, ale nie pisze, czy mają być rozłożone w czasie, jest zaznaczone tylko że najlepsze rezultaty uzyskuje się przyjmujjąc na pusty żałądek,a le nie wiem, czy 3 pastylki /chyba trochę dużo naraz/, czy brać jedną pastylkę 3 x dziennie na pusty żołądek,a ostatnią tą godzinę przed snem, pisze też że najlepsze rezultaty uzyskuje się przyjmując równolegle produkty nabiałowe, czy mam rację?

odnośnie w/w produktów mam pytanie, czy przed treningiem przyjąć któryś specjalnie, czy to bez znaczenia?

Natomiast generalnie w tym sklepie mają fajne ceny, podobne do tej strony netowej, którą podałeś, więc jak się jest na miejscu, to można podejść zamiast zamawiać wysyłkowo.


kupiłem też sobie u baretta miodzik...no super sprawa, zaopatzrenie naprawdę niezłe. Czekam na Twoje sugestie.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
sorki kuro, już doczytałem, że nie możan zma z nabiałem brać, trochę mi się pochrzaniło i raczej chyba 3 na noc, na pusty żołądek.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
zamówiłem już tą glutaminę, na necie przeczytałem, że trzeba ją brać głównie po treningu, ale też że powinna być rozłożona na cały dzień.czyli jak, w dni beztreningowe też ją brać? i w jakich porach dnia, czy z posilkami czy bez?

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Co do glutaminy - nie przypominam sobie, żeby Ci ją doradzał. Jak nie prowadzisz forsownych treningów to raczej nie odczujesz różnicy.
Dawkowanie - 5 gr przed treingiem, 5 gr po treningu. 5 gr to mniej więcej łyżeczka do herbaty. Glutaminy nie powinno się przyjmować razem z białkiem, bo zakłóca wchłanianie. Odstęp pomiędzy glut. a posiłkie mzawierającym bialko to ok. pół godziny.
ZMA oczywiście na noc. Raczej taniej wychodzi jak kupujesz magnez, cynk i B complex osobno. Ale to tak na przyszłość.

W hollandzie kupiłem dzisiaj masło orzechowe - 3.49 za kg. Fajna sprawa. Oczywiście nie jest dosładzana, to nie jakaś Nutella.

Generalnie moja rada dla Ciebie (mało siły, apetyt na słodycze) - eksploruj temat odżywiania. Bo tu tkwi przede wszystkim źródło problemów. Jedz więcej po prostu.


Zmieniony przez - Kuro w dniu 2007-07-22 00:11:12

Zmieniony przez - Kuro w dniu 2007-07-22 00:12:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
ja też widziałem to masło orzechowe, nawet się zastanawiałem, ale popatrzyłem na kaloryczność .... w sumie jak czekolada albo lepiej :/

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
No własnie tak się biję z myslami jak Ci tu doradzić. Chodzi o to, że jak jesteś normalnym facetem, który je burgery, kiełbaski, pasztety, smażone kotlety itp. to trzeba grzmieć : MNIEJ TŁUSZCZU! i tym podobne.

Natomiast dobra zdrowa dieta nie ocenia fatu jako złego samego w sobie. Złe są źródła tłuszczu i nadmierne ilości. A orzechy to jak najbardziej zdrowe źródło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mala uwaga co do witamin ..

info nt dziennego zapotrzebowania na poszczegolne wit latwo znalezc (np google - recommended daily amount). jezeli masz duzo ponizej RDA w diecie to uwazaj.. ale jezeli masz duzo powyzej - to BARDZO UWAZAJ.

Poza tym - witaminy w formie syntetycznej to S Y F. Udowodnione...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
mr_kultura - i tak i nie. Zgadzam się, że nadmiar wit. jest gorszy od niedobory. Ale RDA jest dla każdego inne. Te statystyczne podawane na opakowaniach są o kant d...y rozbić. Bo są to wartości statystyczne. Zwróć uwagę, że np. na opakowaniach jest podana ilość kcal jaką powinno się dziennie spożywać. I jest to dla faceta 2500 kcal. Trochę liczba abstrakcyjna.
Najlepiej trzymać się tej jednej tabletki dziennie, zgodnie z zaleceniem producenta.


Co do syntetyków - no jak się wejdzie w temat żywienia to im więcej czytasz tym gorzej. Na wszystko, absolutnie na wszystko można znaleźć haka. Skażone wody - toksyczne ryby, proces wędzenia - jedna ryba na śnbiadanie to jak wypalić paczkę papierosów, mięso nadmuchane solankami i innymi sokami, kurczaki faszerowane hormonem wzrostu i antybiotykami, szklarniowe bezwarościowe ważywa, albo rosnące blisko dróg i autostrad. A jeszcze dochodzi obróbka, jak się popracuje w sektorze spożywczym i widzi jak dla większości mycie rąk po WC to zbędna strata czasu to wogóle odechciewa się wszystkiego.

Jak dla mnie - łykam witaminy, dbam o dietę i oglądam rezultaty w lustrze. Jak są OK to jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Glutaminę w DT - rano / po treningu, w DN - rano / przed snem - tak bym to widział.

Co do witamin - okres wiosenno-letni daje możliwość korzystania z okresowych owoców/warzyw, przez co w tym okresie można nieco zelżyć z syntetycznych witamin i posiłkować się wersją natural.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźbienie bezucha

Następny temat

siłownia a SW... znowu - pytania

WHEY premium