SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

treningi vs inna aktywność

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 675

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27
Witam :)
Jakiś czas temu rozpocząłem na siłowni treningi FBW 3 razy na tydzień (pon/śr/pt). Siłownie mam udostępniona nieodpłatnie w akademiku ale z powodu sporej ilości chętnych oraz rozkładu zajęć upodobałem sobie godziny poranne (6-8). W tym miejscu pojawia się właśnie mój problem.
Odczuwam pewien niedosyt jeżeli chodzi o moją fizyczną aktywność i chciałbym zapisać się na jakąs sztukę walki. Problem w tym, że na takie treningi można chodzić wyłącznie wieczorem...
Co mam zrobić w takiej sytuacji?
a) chodzić na treningi w dni z siłownią? Daje to mięśniom jakieś
12 h odpoczynku w czasie dnia.
b) chodzić na treningi w pozostałe dni? Około 8,5 h odpoczynku przed siłownią, która jest następnego dnia z rana.
C) zrezygnować :/
I jeszcze jedno sprawa. Strasznie nie lubie ćwiczeń na czczo i około pół godziny przed każdym treningiem staram się zjeść jakieś łatwo przyswajalne węgle (na razie są to banany). Nie moge jeść wcześniej, ponieważ na siłownię chodzę bardzo wcześnie. Pytanie: czy posiłek w tak krótkim czasie przed treningiem nie zmniejszy moich osiągów? Osobiście nie odczuwam żadnego balastu w trakcie treningu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Zmieniony przez - drixt w dniu 2011-10-30 22:21:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Przed treningiem MUSISZ zjeść pełnowartościowy posiłek, najlepiej dwa, inaczej szybko braknie ci energii i odlecisz. Opcja jeden jest do przyjęcia jesli następny dzień jest wolny choć po treningu na siłowni będziesz na treningu sw trochę pewnie zmęczony.Ja bym proponował chodzić na SW 2x w tygodniu w dni bez treningu na siłowni.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-10-30 22:33:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27
Czyli poranna siłownia nie jest zbyt dobrym pomysłem? Przyznam szczerze, że po porannnych węglach nie czułem na niej braku energii. Ale jeżeli pełnowartościowy posiłek jest musem to może rzeczywisćie warto by było przesunąc ją jakoś w czasie. Rozwiązałby się od razu drugi problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Zależy jak będzie wyglądał trening sztuk walki. Ja swego czasu chodziłem na kickboxing w poniedziałki i środy. We wtorki i soboty ( o ile dobrze pamiętam ) miałem trening na siłowni i jakoś sobie radziłem. Taki właśnie układ bym Ci proponował. Zawsze możesz wspomóc się jakimiś dopalaczami

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27
Poszperałem trochę na forum i jeżeli chodzi o poranny trening to jest to wykonalne. Wystarczy przed snem zjeść posiłek węglowo białkowy jak np płatki z mlekiem i przed treningiem zrobić sobie jakiegoś shake'a energetycznego. Natomiast wciąż nie wiem jak robić z tymi treningami. Lepiej męczyć organizm poprzedniego dnia wieczorem czy też tego samego dnia? A może rzadne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Płatki z mlekiem to nie jest pełnowartościowy posiłek. Zrób SW w dni bez treningu siłowego, zostaw 2 dni w tygodniu wolne całkowicie np. weekend.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka piersiowa

Następny temat

FBW vs SPLIT

WHEY premium